Antykariera – w poszukiwaniu pracy życia

Antykariera – w poszukiwaniu pracy życia

Antykariera – w poszukiwaniu pracy życia

“Podstawową rzeczą jest zadanie sobie pytania: czy jestem szczęśliwy? Jeśli twoja praca czyni cię szczęśliwym, to na pewno jesteś na ścieżce antykariery. Cel pracy to nie tylko pieniądze – praca przede wszystkim ma pomóc nam w pełni czuć życie, otworzyć się na głębszą duchową rzeczywistość. Antykariera jest wtedy, jeśli praca jest w harmonii z twoją duszą, z twoją wewnętrzną jaźnią. Wtedy to wiesz – po prostu czujesz, jak energia życia płynie przez ciebie”.
~ Rick Jarow

W czasie warsztatów będziesz miał/a możliwość dowiedzieć się:
 • w jaki sposób zarabiać robiąc to co kochasz;
 • więcej o swoich mocnych stronach, talentach i życiowej misji;
 • jak pogodzić pasję i powołanie z pracą;
 • jak żyć bardziej twórczo, robiąc to, do czego zostałeś stworzony.
Na zajęcia zapraszamy osoby, które:
 • przeżywają dyskomfort i niezadowolenie ze swojej dotychczasowej pracy,
 • planują w życiu zawodowym zmianę w kierunku pracy będącej jednocześnie pasją,
 • jeszcze nigdy nie pracowały i chciałyby rozwijać się zawodowo zgodnie ze swoimi predyspozycjami i misją życiową,
 • decydują się doświadczać harmonii wynikającej z połączenia twórczej pasji i pracy zawodowej.
Program zajęć:
 • „Dostatek jako podstawa mocy” – jak budować poczucie bezpieczeństwa i obfitości?
 • „Po nici pasji” – odkrywanie swoich talentów i mocnych stron;
 • „Kierowanie się wolą – inwestowanie we własne ideały” – jak chcę przeżyć moje życie i w jaki sposób moja praca ma się do tego przyczyniać?
 •  „Jesteś tym, co w twoim sercu” – dawanie i przyjmowanie; branie odpowiedzialności za własne emocje;
 • „Twórcza wizja” – jak stworzyć plan działania, określać priorytety i podążać za zmianą?
 • „Moja wola i twoja” – Pracować w zgodzie z sercem i na drodze serca
 •  „Koniec jest początkiem” – ze swoją pracą w świat.

Nazwa ANTYKARIERA wywodzi się z przeciwstawienia się karierze polegającej na gonitwie za pieniędzmi i wspinaniu się po drabinie sukcesu, kosztem swoich pasji, prawdziwych zainteresowań, relacji z ludźmi i głębszych potrzeb.

Program zajęć powstał w oparciu o metodologię Rick`a Jarow`a, opisaną w książce “Antykariera”

Gdzie warsztat się odbywa?

Zajęcia odbywają się w siedzibie MERITUM w Katowicach przy ul. Panewnickiej 36/2. 

Koszt warsztatów:

Po zakończeniu warsztatu można wpłacić darowiznę, np. w wys. 800-1200 zł, w zależności od swojej sytuacji finansowej oraz korzyści, jakie odniesiesz na warsztacie. Przed warsztatem prosimy o wpłatę 160 zł za posiłki w czasie warsztatu. Koszt ten jest niezależny od opłaty za warsztat.
Opłatę za dojazd i ewentualne noclegi każdy ponosi we własnym zakresie.

Prowadząca:

Mirela Pawlikowska – mgr pedagogiki, trenerka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od kilkunastu lat prowadzi treningi rozwoju osobistego, doświadczona w prowadzeniu warsztatów dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy, poszukujących satysfakcjonującego zatrudnienia. Od wielu lat podąża drogą ANTYKARIERY.

Opinie Uczestników Antykariery:

Brałem udział w kilkudniowych warsztatach prowadzonych przez Mirelę: Antykariera oraz Trening Interpersonalny. Jako, że sam pracuje jako szkoleniowiec i wymagam od siebie najwyższej etyki i jakości, opowiem o moich odczuciach co do prowadzenia i efektów.
To co uważam jest najważniejsze w wartościowym warsztacie to bezpieczeństwo i zaufanie jakie wytwarza się między prowadzącym a uczestnikami. Ta stabilność przekłada się potem na relacje między uczestnikami. To właśnie ma miejsce podczas warsztatów prowadzonych przez Mirelę. Jest trenerem przy którym czuje się sobą, mam szansę spojrzeć na siebie i swoje potrzeby z innej strony. Nie jest to często spojrzenie przyjemne, ale zawsze oczyszczające. Podczas pracy z Nią mam przestrzeń aby usłyszeć siebie z nieznanej strony. Na wszystko jest czas, nikt mnie nie pogania, a jedynie zaprasza do otwartości. To ogromny przywilej gdy widzisz, że w ważnych dla Ciebie chwilach jest ktoś kto stoi obok i cierpliwie Ci towarzyszy w zrozumieniu tego co ważne. Masz czas do zastanowienia się nad sobą w swoim własnym tempie. Czymś co uważam robi doskonale (i warto się temu poddać) to zaprasza do otworzenia swoich, często skrywanych od lat, uczuć. Robi to prawie niewidoczne, bardzo delikatnie, z uszanowaniem Twoich granic. Jednoczenie na tyle silnie, że czujesz samym sobą, że jesteś w dobrych rękach. Bo tak jest. Idąc do niej na warsztaty jesteś w dobrych rękach. Rękach które zaprowadzą Cię do nieznanych wglądów które zapamiętasz na długo. I dla takich wglądów warto zaryzykować i przekonać się samemu. Polecam z czystym sumieniem.
Sebastian Szajner – Interwent kryzysowy, trener. Zajmuje się pomocą osobom poszkodowanym w wypadkach i kryzysach emocjonalnych. www.szajner.pl

Kilka miesięcy drogi z Antykarierą, której przewodniczką jest bliska mojemu sercu Mirela Pawlikowska, ukształtowało ważne dla mnie doświadczenie. Czerpię z tej wiedzy siłę do podejmowania decyzji płynących z serca, a wspomnienia wspólnych warsztatów wciąż przywołują mój uśmiech. Uważności, którą ćwiczyliśmy i wsparcie, które dawała grupa Antykarierowiczów, umożliwiła mi wsłuchanie się w cichutki głos mówiący gdzie jest moja droga. Choć oczywiście czasem się gubię i wtedy wracam do Meritum.

Anna Bielak-Dworska – żona, artystka i przedsiębiorca

Program w opisie
User Avatar
Wykształcenie / Ukończone kursy
 • mgr pedagogiki
 • rekomendacja Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II stopnia – trener treningu interpersonalnego
 • certyfikat Jakości Pracy Trenera II stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP
 • członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
 • Studium...
  Pełny profil trenera: Mirela Pawlikowska

Cena 600 zł
Trener Mirela Pawlikowska
Czas trwania 0 tyg
Enrolled 0 students
Daty 15 - 19.09.2021