Krąg Kobiet – zapraszamy od maja 2022

Krąg Kobiet – zapraszamy od maja 2022

Krąg Kobiet – zapraszamy od maja 2022

Zapraszamy serdecznie do rocznego cyklu Krąg Kobiet rozpoczynającego się w maju 2022 r.
Jeśli ważne jest dla Ciebie, by w bezpiecznym miejscu, wśród życzliwych Ci kobiet, cieszyć się swoimi osobistymi radościami, celebrować kobiecość, a czasami zapłakać (i nikt nie będzie Cię za to oceniał) – zapraszam Cię do Kręgu Kobiet.
To naprawdę specjalne miejsce, gdzie już od lat dzielimy się swoimi doświadczeniami i tworzymy wspólnotę opartą na Siostrzeństwie.
Wzmacniamy tu szacunek i zaufanie do samych siebie oraz do innych kobiet, rozwijamy kreatywność oraz intuicję.

Celem Kręgu jest odkrywanie i pielęgnowanie swojej kobiecej natury. Osiągniemy to poprzez wzajemne wspieranie się, wymianę doświadczeń, słuchanie własnej intuicji oraz głosu serca. Poszerzając swoją świadomość i rozwijając siebie możemy inspirować zmiany we własnych rodzinach, dzielić się miłością i pragnieniem pokoju z naszymi dziećmi, bliskimi i wszystkimi, których spotykamy na swojej drodze.

Krąg to miejsce, gdzie czcimy to, co święte w kobiecie, by móc dzielić się takimi wartościami jak: macierzyństwo, opiekuńczość, intuicja, wytrwałość, wsparcie emocjonalne, tworzenie związków opartych na miłości, z szacunkiem dla Ziemi.

Koncepcja spotkań powstała w oparciu o książkę „13 Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams.

Ważną częścią spotkań w Kręgu jest praca z archetypami, które Tu i Teraz są najbardziej obecne w naszym życiu. W czasie zajęć, w atmosferze pełnej bezpieczeństwa i uważności, będziemy, każda w swoim tempie zgłębiać samą siebie, swoją dziką kobiecą naturę. Poprzyglądamy się także, w jaki sposób przekazy i nakazy oraz stereotypy społeczne wpływają na nasze kobiece funkcjonowanie w codziennym życiu.

W atmosferze Siostrzeństwa i kobiecej życzliwości odbędziemy podróż do samego centrum kobiecości, by wykorzystując swoją pierwotną moc, kreować pełnię naszego zdrowia.

W celu zapewnienia bezpiecznej, otwartej atmosfery – Krąg Kobiet ma charakter grupy zamkniętej – tzn. grupa w stałym składzie spotyka się przez cały rok.

Krąg Kobiet jest raczej grupą spotkaniową. Nie jest cyklem warsztatów edukacyjnych, ani terapeutycznych.

Adresowany jest do pełnoletnich kobiet, zainteresowanych pogłębianiem świadomości na temat swoich relacji z samą sobą oraz innymi kobietami.

Po tysiącleciach panowania patriarchatu, a przedtem matriarchatu, świat oraz my wszystkie i wszyscy potrzebujemy powrotu do równowagi. Aby to było możliwe, najpierw musimy przywrócić swoją wewnętrzną równowagę, uzdrowić ośmieszaną, zawstydzaną, zranioną i wypartą kobiecą stronę swojej natury, swoją wewnętrzną kobietę (animę), która potrafi kierować się intuicją i przeczuciami, jest delikatna, wrażliwa i współczująca, wie, jak troszczyć się i opiekować, odżywiać, wspierać i uzdrawiać, uszanować i zaakceptować, że taka jest; dać jej godne miejsce w sobie. Kiedy to zaakceptujemy i pokochamy wrażliwą część siebie, dopiero wtedy z otwartym sercem możemy, używając męskiej strony swojej natury (animusa), działać, tworząc świat pełen miłości i piękna, pokoju i harmonijnych związków.
Maria Ela Ziemkiewicz (tłumaczka książki „13 Pierwotnych Matek Klanowych”)

Gdzie i kiedy?

Spotkania odbywają się w Katowicach Ligocie przy ul. Panewnickiej 36/2

Terminy spotkań grupy wtorkowej Kręgu 2022 – rozpoczęcie w maju 2022:

 • 10. maja 2022 r.
 • 07. czerwca
 • 14. lipca – spotkanie wyjazdowe – Kozia Góra w Bystrej
 • 16. sierpnia
 • 13. września
 • 11. października
 • 15. listopada
 • 06. grudnia
 • 24. stycznia 2023 r.
 • 28. lutego
 • 21. marca
 • 25. kwietnia 2023 r.

Spotykamy się w godz. 17.30 – 21.00

Koszt:

Koszt udziału w całorocznym cyklu (12 spotkań) wynosi 800 zł

Zgłoszenia:

Zgłoszenia, do dnia  15. kwietnia 2022 r. prosimy przesyłać na adres: katowicemeritum@gmail.com
Liczy się kolejność zgłoszeń.

W przypadku rezygnacji z udziału, w terminie powyżej 14 dni przed rozpoczęciem cyklu Kręgu, zwracamy wpłaconą kwotę

Dodatkowych informacji udziela Mirela Pawlikowska 501762528

Prowadząca Krąg:

Mirela Pawlikowska – zwołuję Kręgi Kobiet już od siedmiu lat.  Jestem trenerką rozwoju osobistego z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów i treningów, posiadam rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II stopnia do prowadzenia treningów interpersonalnych. Fascynują mnie i inspirują: Jamie Sams, dr. Christiane Northrup oraz Clarissa Pinkola Estes. W Meritum prowadzę warsztaty dla kobiet: „Biegnąca z wilkami”, „Ciało kobiety, mądrość kobiety” oraz „Oswobodzenie silnej kobiety”.

Z wielką radością i przyjemnością prowadzę cykle warsztatów wegetariańskich „Gotowanie z Miłością”.

23 lat temu, wspólnie z grupą wspaniałych ludzi założyłam Stowarzyszenie MERITUM.

Moją moc czerpię z tego, że jestem: prawnuczką Marii, wnuczką Anny, córką Urszuli, matką Marii, babcią Emilki.

 

Opinie Uczestniczek Kręgu Kobiet:

W wyjątkowym, cudownym, kobiecym klimacie spotykamy się my, kobiety, żeby pobyć ze sobą, posłuchać się wzajemnie, kiedy trzeba wesprzeć, popodziwiać. Bez oceniania, upominania, krytykowania, przy pełnej akceptacji i w atmosferze zaufania spędzamy ze sobą kilka godzin, żeby doświadczyć siostrzeństwa we wspólnocie kobiet tak bardzo zaniedbanego i zapomnianego w dzisiejszych czasach. Polecam bardzo serdecznie wszystkim kobietom.

Program w opisie
User Avatar
Wykształcenie / Ukończone kursy
 • mgr pedagogiki
 • rekomendacja Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II stopnia – trener treningu interpersonalnego
 • certyfikat Jakości Pracy Trenera II stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP
 • członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
 • Studium...
  Pełny profil trenera: Mirela Pawlikowska

Cena 1 zł
Trener Mirela Pawlikowska
Czas trwania 10 tyg
Enrolled 0 students
Miejsce Katowice
Daty 10.05.2022 - 25.04.2023