Przeżyć pomaganie – warsztat dla tych, którzy lubią pomagać

Przeżyć pomaganie – warsztat dla tych, którzy lubią pomagać

Przeżyć pomaganie – warsztat dla tych, którzy lubią pomagać

Czym dla Ciebie jest pomaganie ?

Pomoc, wsparcie, towarzyszenie, obecność- istnieje wiele odcieni „Bycia” z innymi. Każdy z tych odcieni przepuszczamy przez pryzmat własnych doświadczeń, przemyśleń i towarzyszących im emocji. Warsztat „Przeżyć pomaganie” stwarza możliwość zatrzymania się i zadania sobie pytania: jak to jest występować w czyjejś sprawie? Ile jest w tym miejsca dla mnie ? Jakie towarzyszą mi przekonania i wartości ?

Udział w warsztacie stwarza możliwość rozwijania umiejętności przyglądania się sobie i integrowania zarówno tych obszarów które dostrzegasz jako swojej zasoby i tych które widzisz jako ograniczenia w procesie wspierania innych.

Warsztat „Przeżyć pomaganie” pozwala lepiej rozumieć tych z którymi wchodzimy w relacje i dać im przestrzeń na przyjęcie nas z całym naszym dobrodziejstwem.

Podczas warsztatu będziesz mogła/mógł przyjrzeć się nurtującym zagadnieniom z wielu perspektyw. Dzięki spotkaniu w grupie osób, które pracują nad jednym tematem będziesz mogła/mógł poznać spojrzenie innych, inspirować się nimi, a jednocześnie odkrywać te elementy, które są dla Ciebie najważniejsze i najbardziej potrzebne.

W czasie warsztatów będziesz miał/a możliwość:

  • odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego pomagasz,
  • przyjrzeć się w jakim miejscu jesteś udzielając pomocy innym,
  • lepiej zrozumieć swoje motywacje.
Na zajęcia zapraszamy:

Osoby które na co dzień w związku z pracą zawodową znajdują się w roli osoby pomagającej/wspierającej a więc: pracownicy socjalni, wolontariusze, trenerzy, pracownicy świetlic socjoterapeutycznych, terapeuci zajęciowi, opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych.
Uwaga: Warsztat ten jest także kierowany do każdej osoby w życiu której pomaganie stało się ważną częścią życia, nie koniecznie drogą zawodową.
Nasze spotkanie to czas poświęcony samemu sobie by odkryć wewnętrzne zasoby, odnaleźć motywację i radość z towarzyszenia tym, których wspieramy.

Ważne:

Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja udziału w obu dniach warsztatowych.

Warsztat nie ma charakteru terapeutycznego. Jest to warsztat rozwojowy pogłębiający i systematyzujący własną wiedzę i doświadczenia.

Prowadzący:

Tomasz Małanka – socjolog. Posiada rekomendację trenerską I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (rekomendacja nr I 421).
Absolwent Zaawansowanej Szkoły Trenerów Meritum (Certyfikat trenerski potwierdzający kompetencje pracy na procesie ).
Posiada piętnastoletnie doświadczenie w pracy z osobami zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu rozwoju osobistego.
W zespole Meritum prowadzi treningi interpersonalne oraz zajęcia w Szkole Trenerów MERITUM. Współprowadzący warsztat rozwojowy dla par „On powiedział Ona zrozumiała” oraz „Moje męskie – żeńskie Ja” . Autor warsztatu „Przeżyć pomaganie” i „Oswoić swój cień”.

Koszt warsztatu:

Po zakończeniu warsztatu można wpłacić darowiznę, np. w wys. 300-500 zł, w zależności od swojej sytuacji finansowej oraz korzyści, jakie odniesiesz na warsztacie.

Przed warsztatem uczestnicy wpłacają jedynie za obiady i poczęstunki – 60 zł. Opłata za posiłki jest niezależna od opłaty za szkolenie.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 15.03.2021 r. na adres: przezyc.pomaganie@gmail.com

 

Program w opisie
Tomasz Małanka
Wykształcenie / Ukończone kursy
  • Socjolog.
  • Posiada rekomendację trenerską I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (rekomendacja nr I 421).
  • Absolwent Zaawansowanej Szkoły Trenerów Meritum (Certyfikat trenerski potwierdzający kompetencje pracy na procesie ).
  • Posiada piętnastoletnie doświadczenie...
    Pełny profil trenera: Tomasz Małanka

Cena Cena w opisie
Trener Tomasz Małanka
Czas trwania 10 tyg
Enrolled 0 students
Miejsce Katowice
Daty 20-21.03.2021