Techniki relaksacyjne dla trenerów

Techniki relaksacyjne dla trenerów

Techniki relaksacyjne dla trenerów

Zapraszamy na szkolenie dedykowane trenerom, osobom pracującym warsztatowo z zakresu stosowania w praktyce technik relaksacyjnych.
Warsztat będzie zawierał metodykę prowadzenia ćwiczeń relaksacyjnych, zarówno stricte rozluźniających, uspokajających, jak i aktywizujących, opartych na technikach oddechowych, metodach pracy z ciałem oraz formach wyobrażeniowych.
Zajmiemy się tym, jak merytorycznie i celowo dobierać formy i metody w zależności od celu i tematyki szkolenia/warsztatu, który prowadzimy, oraz potrzeb i możliwości uczestników.
Ważną częścią szkolenia będzie trening praktycznego stosowania tego rodzaju metod, gdy sam(-a) ich dla siebie potrzebujesz.
Będziemy pracować w oparciu o doświadczenie własne działania poszczególnych technik.

Program warsztatu:
Celowość stosowania ćwiczeń relaksacyjnych w pracy trenera;
Mechanizmy reakcji somatycznych w stanie stresu, pobudzenia i rozluźnienia -również rola świadomości ciała;
Doświadczenie wybranych technik, ich najważniejsze grupy, a więc ćwiczenia oparte na pracy z oddechem, relaksacją mięśniową, angażujące ciało, techniki wyobrażeniowe, rola dźwięku;
Dobór ćwiczeń i form pracy pod kątem celu szkolenia/warsztatu, efektów, które chcemy osiągnąć, dynamiki i energii grupy – metodyka ćwiczeń, również w warunkach trudnych, niesprzyjających;
Dobór instrukcji/sugestii – uniwersalne zasady oraz dobór ze względu na potrzeby i możliwości uczestników, a także jak umiejętnie je rozpoznać;
Świadoma praca słowem i głosem – podstawy wiedzy nt. zjawisk transowych;
Techniki relaksacyjne, jako wsparcie dla samego siebie, gdy to trener jest zmęczony, potrzebuje odpocząć (nawet, gdy ma na to tylko krótką przerwę), lub nabrać energii, poprawić koncentrację – zadbać o siebie.

Zgłoszenia i organizacja warsztatu
Pracujemy w godzinach 10.00 – 18.00. W ramach zajęć planowane są dwie ok 30 min przerwy kawowe i jedna 60 min. obiadowa.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres michalmania@o2.pl

Koszt warsztatów:
Koszt uczestnictwa wynosi 400 zł. Dla absolwentów Szkoły Trenerów MERITUM oraz dla członków grupy Trener Trenerowi Trenerem na FB cena wynosi 350 zł.
W cenę warsztatów wliczone są przerwy kawowe, obiad we własnym zakresie.
Grupa może liczyć maksymalnie 10 osób, miejsce w grupie zostaje zarezerwowane dopiero po wpłacie zadatku w kwocie 50 zł. Pozostałą część kwoty należy przelać do 19 października.

Program w opisie
Michał Mania
Wykształcenie / Ukończone kursy
  • mgr psychologii (Uniwersytet Śląski)
  • Szkoła Trenerów MERITUM – Certyfikat Jakości Pracy Trenera MERITUM
  • Kurs Psychoterapii (Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi), atestowany przez Sekcję Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
  • Instruktor samoobrony
  • Instruktor...
    Pełny profil trenera: Michał Mania

Cena 400 zł
Trener Michał Mania
Czas trwania 0 tyg
Enrolled 0 students
Daty 24-25.10.2020