Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Antykariera – w poszukiwaniu pracy życia

01.05.2020 - 05.05.2020

Podstawową rzeczą jest zadanie sobie pytania: czy jestem szczęśliwy? Jeśli twoja praca czyni cię szczęśliwym, to na pewno jesteś na ścieżce antykariery. Cel pracy to nie tylko pieniądze – praca przede wszystkim ma pomóc nam w pełni czuć życie, otworzyć się na głębszą duchową rzeczywistość. Antykariera jest wtedy, jeśli praca jest w harmonii z twoją duszą, z twoją wewnętrzną jaźnią. Wtedy to wiesz – po prostu czujesz, jak energia życia płynie przez ciebie.
~ Rick Jarow

W czasie warsztatów będziesz miał/a możliwość dowiedzieć się:
 • w jaki sposób zarabiać robiąc to co kochasz;
 • więcej o swoich mocnych stronach, talentach i życiowej misji;
 • jak pogodzić pasję i powołanie z pracą;
 • jak żyć bardziej twórczo, robiąc to, do czego zostałeś stworzony.
Na zajęcia zapraszamy osoby, które:
 • przeżywają dyskomfort i niezadowolenie ze swojej dotychczasowej pracy,
 • planują w życiu zawodowym zmianę w kierunku pracy będącej jednocześnie pasją,
 • jeszcze nigdy nie pracowały i chciałyby rozwijać się zawodowo zgodnie ze swoimi predyspozycjami i misją życiową,
 • doświadczać harmonii wynikającej z połączenia twórczej pasji i pracy zawodowej.

Nazwa ANTYKARIERA wywodzi się z przeciwstawienia się karierze polegającej na gonitwie za pieniędzmi i wspinaniu się po drabinie sukcesu, kosztem swoich pasji, prawdziwych zainteresowań, relacji z ludźmi i głębszych potrzeb.

Twórcą pojęcia ANTYKARIERA jest Rick Jarow – autor książki „Antykariera – w poszukiwaniu pracy życia”, doradca biznesowy, nauczyciel duchowy.

Program zajęć:
 • „Dostatek jako podstawa mocy” – jak budować poczucie bezpieczeństwa i obfitości?
 • „Po nici pasji” – odkrywanie swoich talentów i mocnych stron;
 • „Kierowanie się wolą – inwestowanie we własne ideały” – jak chcę przeżyć moje życie i w jaki sposób moja praca ma się do tego przyczyniać?
 • „Jesteś tym, co w twoim sercu” – dawanie i przyjmowanie; branie odpowiedzialności za własne emocje;
 • „Twórcza wizja” – jak stworzyć plan działania, określać priorytety i podążać za zmianą?
 • „Moja wola i twoja” – Pracować w zgodzie z sercem i na drodze serca
 • „Koniec jest początkiem” – ze swoją pracą w świat.

Program zajęć powstał w oparciu o metodologię Rick`a Jarow`a.

Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkie osoby, niezależnie od dotychczasowych doświadczeń warsztatowych. Nie jest wymagany wcześniejszy udział w szkoleniach.

Cykl „Antykariera” trwa sześć dni. Warunkiem przyjęcia do grupy jest deklaracja udziału w całym cyklu warsztatów.
Zajęcia odbywają się w godz. 09.00-18.00 (w niedzielę do 15.00)

Gdzie warsztat się odbywa?

Zajęcia dobywają się w siedzibie Pracowni na rzecz Wszystkich Istot w Bystrej k. Bielska-Białej, przy ul. Jasnej 17. Na miejscu jest możliwość noclegów (40 zł/noc).

Koszt warsztatów:

Po zakończeniu warsztatu można wpłacić darowiznę, np. w wys. 600-1200 zł, w zależności od swojej sytuacji finansowej oraz korzyści, jakie odniesiesz na warsztacie. Opłata za obiady i ewentualne noclegi każdy ponosi we własnym zakresie.

Prowadząca:

Mirela Pawlikowska – mgr pedagogiki, trenerka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Od kilkunastu lat prowadzi treningi rozwoju osobistego, doświadczona w prowadzeniu warsztatów dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy, poszukujących satysfakcjonującego zatrudnienia. Od wielu lat podąża drogą ANTYKARIERY.

Zapisy:

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo na adres katowicemeritum@gmail.com

Dodatkowych informacji udziela Mirela Pawlikowska – tel. 501 762 528

Opinie o warsztacie:

„Brałem udział w kilkudniowych warsztatach prowadzonych przez Mirelę: Antykariera oraz Trening Interpersonalny. Jako, że sam pracuje jako szkoleniowiec i wymagam od siebie najwyższej etyki i jakości, opowiem o moich odczuciach co do prowadzenia i efektów.
To co uważam jest najważniejsze w wartościowym warsztacie to bezpieczeństwo i zaufanie jakie wytwarza się między prowadzącym a uczestnikami. Ta stabilność przekłada się potem na relacje między uczestnikami.
To właśnie ma miejsce podczas warsztatów prowadzonych przez Mirelę. Jest trenerem przy którym czuje się sobą, mam szansę spojrzeć na siebie i swoje potrzeby z innej strony. Nie jest to często spojrzenie przyjemne, ale zawsze oczyszczające. Podczas pracy z Nią mam przestrzeń aby usłyszeć siebie z nieznanej strony. Na wszystko jest czas, nikt mnie nie pogania, a jedynie zaprasza do otwartości. To ogromny przywilej gdy widzisz, że w ważnych dla Ciebie chwilach jest ktoś kto stoi obok i cierpliwie Ci towarzyszy w zrozumieniu tego co ważne. Masz czas do zastanowienia się nad sobą w swoim własnym tempie. Czymś co uważam robi doskonale (i warto się temu poddać) to zaprasza do otworzenia swoich, często skrywanych od lat, uczuć. Robi to prawie niewidoczne, bardzo delikatnie, z uszanowaniem Twoich granic. Jednoczenie na tyle silnie, że czujesz samym sobą, że jesteś w dobrych rękach. Bo tak jest. Idąc do niej na warsztaty jesteś w dobrych rękach. Rękach które zaprowadzą Cię do nieznanych wglądów które zapamiętasz na długo. I dla takich wglądów warto zaryzykować i przekonać się samemu. Polecam z czystym sumieniem.”
~ Sebastian Szajner – Internet kryzysowy, trener. Zajmuje się pomocą osobom poszkodowanym w wypadkach i kryzysach emocjonalnych.

„Kilka miesięcy drogi z Antykarierą, której przewodniczką jest bliska mojemu sercu Mirela Pawlikowska, ukształtowało ważne dla mnie doświadczenie. Czerpię z tej wiedzy siłę do podejmowania decyzji płynących z serca, a wspomnienia wspólnych warsztatów wciąż przywołują mój uśmiech. Uważności, którą ćwiczyliśmy i wsparcie, które dawała grupa Antykarierowiczów, umożliwiła mi wsłuchanie się w cichutki głos mówiący gdzie jest moja droga. Choć oczywiście czasem się gubię i wtedy wracam do Meritum.”
~ Anna Bielak-Dworska – żona, artystka i przedsiębiorca, założycielka Fundacji Stajnia.

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY