Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Biegnąca z wilkami – warsztaty rozwojowe

29.01.2021 - 31.01.2021

Kiedy tracimy kontakt z instynktowną psychiką, jesteśmy na wpół zrujnowane, a obrazy i energie pierwiastka kobiecego nie mogą się w pełni rozwinąć. Kobieta odcięta od swego podstawowego źródła, zdana jedynie na rozsądek, zatraca swe instynkty, a jej naturalne cykle życiowe giną, pochłaniane przez kulturę, intelekt lub ego – własne lub należące do innych.
~ Clarissa Pinkola Estes

Zwołuję kobiety, które poszukują:
 • drogi do wewnętrznej równowagi i harmonii,
 • dobrego kontaktu z własną intuicją,
 • uzdrowienia ran, zadanych w przeszłości,
 • poczucia bliskości z innymi kobietami,
 • doświadczenia w sobie MOCY Dzikiej Kobiety.

Zapraszam Cię na warsztat „Biegnąca z wilkami”..  Warsztat odbędzie się tym razem w Bystrej.

Wykorzystując pracę z baśnią i snem docierać będziemy do tych zakamarków naszej psychiki, które zostały w ciągu naszego życia najbardziej zranione i uszkodzone. Dzięki wzajemnemu słuchaniu swoich opowieści, ćwiczeniom usprawniającym przepływ energii w ciele (wg Alexandra Lowena) oraz kreatywnym działaniom dotrzemy w te szczególne miejsca swojej duszy, dając im opiekę, troskę oraz „Wielki Plaster z Miłości”.

Do udziału w zajęciach zapraszam wszystkie kobiety, niezależnie od dotychczasowych doświadczeń warsztatowych. Nie jest wymagany wcześniejszy udział w jakichkolwiek szkoleniach.

Warsztaty prowadzone są metodami aktywnymi, opartymi na osobistym doświadczaniu. Będę proponować pracę w parach, w grupach oraz pracę indywidualną z wykorzystaniem własnych kreatywnych zasobów. Poprzez opowieści, wspólny taniec, śpiewy, malowanie, damy upust swej wielkiej kobiecej kreatywności, niezbędnej w procesie uzdrawiania siebie.

Warsztat „Biegnąca z wilkami” powstał dzięki inspiracji książką pod tym samym tytułem, autorstwa Clarissy Pinkoli Estes; jest warsztatem rozwojowym, adresowanym do kobiet gotowych na głęboką pracę osobistą, w celu odkrycia nowych dróg rozwoju i ekspresji. Celem warsztatu jest pogłębienie świadomości na temat swojej kobiecości (poprzez pracę z archetypami).

W czasie zajęć odbędziemy podróż do samego centrum kobiecości, by wykorzystując swoją pierwotną, dziką moc, kreować pełnię naszego zdrowia i kobiecej mocy.

Tematyka zajęć:
 • Mądra Wasylisa – o matce, intuicji i wyprawie inicjacyjnej;
 • Czerwone Trzewiczki – o własnoręcznie szytym życiu i pułapkach na nas czekających;
 • La Llorona – o tym, jak ożywić swoją wewnętrzną rzekę kreatywności;
 • Sinobrody – Jak pracować z własnym cieniem?;
 • Włos Niedźwiedzia – o gniewie i przebaczeniu;
 • Dzika kobieta – o mocy pochodzącej z łączności z Naturą;
 • W Klanie Blizn – o roli samotności i wybaczenia.
Prowadząca:

Mirela Pawlikowska – jestem trenerką i socjoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem, posiadam rekomendację trenerską II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Absolwentka Studium Edukacji Psychoseksualnej pod kierunkiem Wiesława Sokoluka.

Lubię towarzyszyć innym ludziom w przekraczaniu progu tego, co nieznane i nieoswojone. Wiele dobrego (choć czasem trudnego) dostałam w życiu od ludzi, których spotkałam. To właśnie buduje we mnie dobre fundamenty pod uważne i pełne Miłości do innych życie. Lubię myśleć o swojej pracy, że jest to dzielenie się dobrem, które sama otrzymałam.

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z grupami kobiet, jestem autorką i realizatorką warsztatów „Ciało kobiety, mądrość kobiety” oraz „Oswobodzenie silnej kobiety”. Z pasją od pięciu lat prowadzę Kręgi Kobiet oraz warsztaty wegetariańskie Gotowanie z Miłością.

Ważną częścią mojego życia jest dbanie o dziką przyrodę i naszą kochaną Ziemię (która także jest kobietą 🙂 ) Dlatego aktywnie działam jako członkini i wolontariuszka Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

Jestem prawnuczką Marii, wnuczką Anny, córką Urszuli, matką Marii, babcią Emilki. I czuję, że te wszystkie kobiety pięknie się we mnie dopełniają.

Koszt uczestnictwa:

Po zakończeniu warsztatu można wpłacić darowiznę, np. w wys. 600-1000 zł, w zależności od swojej sytuacji finansowej oraz korzyści, jakie odniesiesz na warsztacie.

Przed warsztatem prosimy jedynie o wpłatę w wysokości 90 zł na pokrycie kosztów poczęstunków (3 obiady + przerwy kawowe). Opłata za posiłki jest niezależna od opłaty za cały warsztat.

W przypadku rezygnacji z udziału, w terminie powyżej 14 dni przed rozpoczęciem warsztatu, zwracamy wpłaconą kwotę.

Jeśli potrzebujesz i jesteś zdecydowania uczestniczyć w warsztacie, a obecnie nie masz na to warunków finansowych – proszę o telefon w tej sprawie. Będziemy o tym rozmawiać. Istnieje możliwość częściowego „odpracowania” kosztu warsztatów w ramach wolontariatu w naszym Stowarzyszeniu.

Organizacja warsztatu:

Zajęcia odbywają się w następujących godzinach:

 • piątek: 10.00-19.00
 • sobota: 09.00-18.00
 • niedziela: 08.00-14.00

W czasie zajęć mamy dwie przerwy kawowe oraz jedną, dłuższą – obiadową. Przerwy trwają „tak długo aż się skończą” (to moja ulubiona długość trwania przerw).

Na miejscu mamy możliwość noclegowania w pokojach kilkuosobowych. Trzeba zabrać ze sobą śpiwór. Koszt noclegu wynosi 40 zł/noc.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia proszę przesyłać do dnia 10.01.2021 r. na adres katowicemeritum@gmail.com W mailu zgłoszeniowym proszę podać tytuł warsztatu, swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego.

Dodatkowych informacji udziela Mirela Pawlikowska, tel. 501762528.

Warunkiem przyjęcia do grupy jest deklaracja uczestnictwa w całym cyklu warsztatów.

 

 

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY