Katowice, ul. Panewnicka 36/2

„Bliżej dziecka i siebie” – warsztaty dla rodziców

06.10.2020 - 10.11.2020

Być Rodzicem, to być blisko dziecka w dobrych i złych chwilach…
To też oznacza być blisko swoich – czasem trudnych uczuć…
Jak dbać o taką równowagę?
Jak wspierać dziecko. I siebie?

Jeśli chcesz:
 • skuteczniej wspierać swoje dziecko w rozwoju
 • trafniej rozpoznawać jego potrzeby
 • poznać nowe metody porozumiewania się z dzieckiem
 • skuteczniej wdrażać je do wykonywania codziennych czynności i obowiązków
 • pomóc dziecku uczyć się odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji
 • wychować do samodzielności i podejmowania mądrych decyzji

zapraszamy Cię na Warsztaty dla Rodziców!

Tematyka:
 • •„Wysłuchaj mnie, proszę!” – o sztuce porozumiewania się z dzieckiem.
 • •„Ma być tak, jak ja chcę!” – o stawianiu i spełnianiu wymagań.
 • •„Ja tego nie zrobiłem!” – o wzmacnianiu dobrych zachowań i wygaszaniu nieodpowiednich zachowań.
 • •„Budowanie mostów” – o różnicy zdań i dochodzeniu do porozumienia.
 • •„Chcę sam/a!” – o wspieraniu samodzielności.
 • •„Czy dobrze to robię?’ – o budowaniu poczucia wartości dziecka.
Metoda:

Warsztaty oparte są na koncepcji Thomasa Gordona „Wychowanie bez porażek”, Marshalla Rosenberga „Porozumienie bez przemocy” oraz na doświadczeniach własnych autorki. Zajęcia mają charakter interaktywny, tzn. zapewniają uczestnikom możliwość zdobywania i przećwiczenia konkretnych umiejętności i metod wychowawczych, możliwych do zastosowania w konkretnej rodzinie.

Zapraszamy Rodziców dzieci w każdym wieku!

Terminy zajęć:

Kolejne wtorki:
06.10., 13.10., 20.10., 27.10., 03.11 oraz 10.11.2020r.
w godzinach: 17.15 – 20.15

Miejsce spotkań:

Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM, Katowice, ul. Panewnicka 36/2,

Koszt warsztatów:

Odpłatność za cały cykl Warsztatów dla rodziców to 600,00 zł.
Odpłatność dla pary Rodziców: 900 zł.

Cena obejmuje: zestaw materiałów szkoleniowych, poczęstunki, indywidualne konsultacje z trenerką (2 godz.
dla każdego uczestnika), certyfikat ukończenia kursu pt. „Warsztaty dla Rodziców”.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy nadsyłać mailem do dnia 30.09.2020 r.
na adres: katowicemeritum@gmail.com 
lub telefonicznie: 510 242 750

Prowadząca:

Bernadeta Grobelny – trenerka i socjoterapeutka posiadająca rekomendację II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do prowadzenia treningów i warsztatów. Absolwentka Studium Edukacji Psychoseksualnej pod kierunkiem Wiesława Sokoluka. Specjalizuje się w szkoleniach doskonalących kompetencje osobiste, społeczne, wychowawcze i trenerskie. Zrealizowała ponad 30 edycji Warsztatów dla Rodziców.

Opinie uczestników o Warsztatach dla Rodziców:
 • „Jestem mamą Natalki i Wojtka. Udział w Warsztatach dla Rodziców wniósł wiele dobrego w moje kontakty z dziećmi. Przede wszystkim powstała we mnie przestrzeń na wsłuchiwanie się w dziecięce emocje, zarówno te przyjemne, jak i trudne do przeżywania. Dzięki temu zanim zareaguję, nam chwilę na wybór „lepszej” strategii, a to często pozwala złagodzić trudne sytuacje i zapobiega eskalacji konfliktu.
  Dzięki Warsztatom, nasze relacje są bliższe i cieplejsze.
  Uzyskałam też wiele innych cennych wskazówek dotyczących komunikowania się z moimi dziećmi –  wprowadzenie ich w życie wychodzi mi raz lepiej raz gorzej, ale wiem w jakim kierunku mam zmierzać. Forma warsztatowa zajęć także bardzo  mi odpowiadała, bo kilkakrotnie miałam możliwość sama pewne sytuacje przećwiczyć czy przyjrzeć się im z boku. Do tego profesjonalizm Prowadzącej!!! Czekam na kolejną część warsztatów!”.
  Michalina M-S.
 • „Zupełnie nie wiedziałem, czego mogę spodziewać się po warsztatach prowadzonych przez Bernadetę. Pojawiłem się tam, pewnie tak jak część uczestników, szukając odpowiedzi na gromadzące się pytania, wątpliwości i ojcowskie niepokoje.
  Zamiast gotowych wzorów i pouczeń, dostałem solidną dawkę wymiany doświadczeń z innymi rodzicami, pracę warsztatową nad konkretnymi codziennymi sytuacjami; trochę niezbędnej wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim motywację i nowe narzędzia do przyjrzenia się sobie i otoczeniu oczami dziecka.
  Bernadeta dbała o to, by zachować równowagę  pomiędzy teorią, praktyką i opowieściami uczestników. Przyznaję, że atmosfera wspólnej pracy i spostrzeżeń uskrzydliła mnie mocno w kontakcie z moimi dziećmi, dała więcej pewności i przekonania, że idę w dobrym kierunku i, co najważniejsze, na pewno korzystają na tym same dzieci :)”
  Stanisław, ojciec dwóch synów
 • „Największym odkryciem Warsztatów, był fakt, że mogę czuć złość do mojego dziecka. I, że to nie oznacza, że jestem złą matką. To oznacza, że żyję i doświadczam pełni uczuć, z których składa się moja miłość do córki.
  I dzięki temu, że daję sobie prawo do złości, łatwiej jest mi przyjmować złość mojego dziecka.
  Najważniejsze było dla mnie zrozumienie, na czym polega bycie obecną emocjonalnie mamą. I nauczenie się,
  co to oznacza w praktyce.
  Mieliśmy szczęście z mężem uczestniczyć wspólnie w warsztatach. Dzięki temu w trudnych momentach wychowawczych, możemy być dla siebie wsparciem i działać razem.
  Warsztaty u Bernadety, to pozycja obowiązkowa dla wszystkich Rodziców!”
  Aneta Kobylewska – kobieta, feministka, żona, matka, coach, trenerka, animatorka społeczna, filozof(ka), blogerka (https://kobiecykod.wordpress.com)
 • „Dzięki praktycznemu podejściu przepracowanemu na warsztatach, stworzyłam z dziećmi swoistą więź, która jest obustronnie tolerowana i szanowana. Nić porozumienia jest łatwiejsza i spokojna.
  Wymaga to oczywiście samokontroli i pracy, ale dzieci bardzo chętnie i z czystą przyjemnością w tym uczestniczą. Dzięki warsztatom uświadomiłam sobie jak ważne jest właściwe podejście do emocji dziecka. Sprawdza się to również w relacjach w pracy i otaczającym nas świecie. Metody „kija i marchewki” są przestarzałe, źle wpływają na emocje i powodują konflikty.
  Samo przeczytanie książki nie wystarcza, dopiero praktyczne ćwiczenia i bieżąca rozmowa z fachowcem jest sprawcza natychmiast. Zawsze starałam się być matką świadomą, ale udział w Warsztatach pozwolił mi się dokształcić i zadbać o lepsze jutro moich pociech i mnie samej. Polecam każdemu rodzicowi, cioci, wujkowi, babci, dziadkowi pracę z Panią Bernadetą.”
  Izabela Gotowska-Sieradzka

Zgłoszenia prosimy nadsyłać mailem do dnia 30.09.2020 r.
na adres:katowicemeritum@gmail.com
lub telefonicznie: 510 242 750

[/expand]

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY