Katowice, ul. Panewnicka 36/2

CIEŃ – jego miejsce i znaczenie w pracy trenera

24.04.2019

Warsztat Tomka rozpoczyna cykl comiesięcznych warsztatów TRENERALIA, skierowanych do trenerów, coachów, nauczycieli, animatorów, bez względu na ilość ich doświadczeń zawodowych. Zapraszamy zarówno tych, którzy pracują z grupami od wielu lat, jak i tych, którzy dopiero taką pracę chcą podjąć. 

„Cień jest niebezpieczny w takim stopniu, w jakim jesteśmy pozbawieni z nim kontaktu” – Richard Rohr

Praca z Cieniem to możliwość rozwijania umiejętności przyglądania się sobie i integrowania wszystkich tych obszarów z których jesteśmy dumni z tymi które nagle dostrzegamy i z trudem przyznajemy że istnieją. Cień jest niczym sejf, w którym umieszcza się wszystko, co wytworzyło w nas poczucie wstydu i winy.
Każdy z nas doświadcza chwil w których w mniejszym lub większym stopniu rezygnuje z siebie. Wycina kawałek po kawałku po to by być przyjętym. W relacji terapeutycznej, trenerskiej lub szerzej – pracując w obszarze pomagania stajesz się współodpowiedzialny za relację do której zapraszasz innych. Jesteś w sytuacji gdzie utrata kontaktu z własnym cieniem zamyka wiele dróg. A przecież decyzja każdego z uczestników na rozwój osobisty to decyzja na spotkanie z cieniem. Trener jeśli jest jeden krok przed uczestnikiem, jeśli doświadczył spotkania z własnym cieniem może towarzyszyć uczestnikom w tych ważnych a czasem trudnych doświadczeniach.

Warsztat „CIEŃ – jego miejsce i znaczenie w pracy trenera ” to okazja by sprawdzić jaki potencjał ma Twój cień. Jakie jest jego miejsce w pracy z grupami i czy jego świadomość to zasób czy ograniczenie. Warsztat „Pracy z Cieniem” pozwala lepiej rozumieć tych z którymi wchodzimy w relacje i dać im przestrzeń na przyjęcie nas z całym naszym dobrodziejstwem. W czasie warsztatu będziesz miał/a możliwość:

  • poznać koncepcje Cienia
  • przyjrzeć się temu, co dostrzegają inni a czego być może sam nie zauważasz
  • rozpoznać jakie zachowania czy przekonania porzuciłeś i sprawdzić w jakiś sposób te zachowania czy przekonania wpływają na relacje z innymi
  • przyjrzeć jak to jest gdy w pracy trenerskiej stwarzasz warunki uczestnikom był mogli zajrzeć we własny cień
Kiedy i gdzie?

Warsztat odbędzie się w środę, 24. kwietnia br. ,w godz. 17.00-21.00, w Katowicach przy Panewnickiej 36/2

Prowadzący:

Tomasz Małanka – socjolog. Posiadam rekomendację trenerską I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (rekomendacja nr I 421). Jestem w tej wyjątkowej sytuacji, że na własnej skórze wiele lat temu doświadczyłem metod pracy Meritum które dziś sam stosuje z pełnym przekonaniem.
Jednocześnie od wielu lat godzę swoje ścieżki trenerskie z innym ważnym doświadczeniem zawodowym – praca jako kurator sądowy. Posiadam piętnastoletnie doświadczenie w pracy z osobami zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu rozwoju osobistego. W zespole Meritum współprowadzę treningi interpersonalne oraz zajęcia w Szkole Trenerów MERITUM. Współprowadzę warsztat rozwojowy dla par „On powiedział Ona zrozumiała” oraz „Moje męskie – żeńskie Ja” . Jestem autorem warsztatu „Przeżyć pomaganie” i „Oswoić swój cień”.

Cena warsztatu:

Cena warsztatu wynosi 50 zł (poczęstunek, materiały, zaświadczenie)

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo na adres: oswoicswojcien@gmail.com

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY