Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Jak Kapturek połknął wilka, czyli spotkanie z wewnętrznym drapieżnikiem.

23.02.2019 - 24.02.2019

„Wszystkie stworzenia muszą się nauczyć, że istnieją drapieżnicy. Bez takiej wiedzy kobieta nie zdoła bezpiecznie poruszać się po własnym lesie, tak by nie zostać pożartą. (…) Wyobraźcie sobie wilczycę, która uczy swoje młode, by były miłe w obliczu chytrego grzechotnika.”

Małe dziewczynki uczy się, by były grzeczne, miłe, nie robiły hałasu, bawiły się w dom i całowały wujka na dzień dobry. Kobiety od małego uczy się nie wyrażania sprzeciwu i uległości.

Dzięki takiemu „treningowi” uczymy się zaprzeczać własnym instynktom, odruchom, uczuciom. Uczymy się ignorowania odczuć i poruszeń własnego ciała. Tracimy więź ze swoim wnętrzem.

Wewnętrzny drapieżnik symbolizuje to, co nas zniewala od wewnątrz, wszelkie nakazy i zakazy, które nam wpojono, byśmy były użyteczne, pomocne, miłe i ciche.

Jeśli chcesz:

  • dowiedzieć się, jak to jest ufać własnym pragnieniom;
  • zauważać wewnętrzne poruszenie i niezgodę;
  • poczuć własne ciało, które zna odpowiedź, czuć jego moc i potencjał twórczy;
  • dowiedzieć się jak sięgać do swojego źródła wiedzy, płynącego z wnętrza;  I wreszcie – co sprawia, że tego nie robimy?

Zapraszam na warsztat, na którym będziesz mogła odpowiedzieć sobie na te, i wiele innych pytań, pracować razem z grupą kobiet w atmosferze bezpieczeństwa i wzajemnego wsparcia stanąć oko w oko z wewnętrznym drapieżnikiem i okiełznać jego moc.

Celem warsztatu „JAK CZERWONY KAPTUREK POŁKNĄŁ WILKA” jest poszerzenie świadomości siebie jako kobiety, doświadczenie własnego ciała i jego odczuć w obszarach związanych z kreatywnością, odkrycie blokad związanych z postrzeganiem kobiecości / męskości, odkrywanie przekonań związanych z poczuciem obowiązku, winy, powinności społecznych w roli matki, żony, kochanki.

Do udziału w zajęciach zapraszam wszystkie kobiety, niezależnie od dotychczasowych doświadczeń warsztatowych. Nie jest wymagany wcześniejszy udział w jakichkolwiek szkoleniach.

Warsztat odbywa się w sobotę i niedzielę w godz. 09.00-16.00.

 

Prowadząca:

Monika Broszkiewicz – certyfikowana trenerka, socjolog i terapeutka, specjalistka w zakresie komunikacji. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń dla rodziców, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, studentów kierunków pomocowych. Entuzjastka pracy z metaforą, w obszarze rozwoju osobistego w oparciu o techniki twórcze.
Poetka, rysowniczka i buntowniczka. Zwariowana matka i niepokorna żona.

 

Koszt uczestnictwa:

Koszt uczestnictwa w tej edycji warsztatu wynosi 250 zł. Cena zawiera: poczęstunki (napoje, przekąski) w czasie przerw, materiały niezbędne do zajęć, zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie.

 

Zgłoszenia:

Zgłoszenia na formularzu, zamieszczonym poniżej przyjmujemy do dnia 15. lutego 2019 r.

Dodatkowych informacji o organizacji warsztatu udziela Monika Broszkiewicz, tel. 601236897, e-mail: broszkiewiczmonika@gmail.com

 

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY