Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Festiwal Kobiet ENDORFINY 2019

14.06.2019 - 16.06.2019

„Największy sekret szczęścia to być w zgodzie ze sobą”.
Bernard Fontenelle

ENDORFINY 2019 to oferta skierowana wyłącznie do Kobiet, to czas budowania i wspierania swojej kobiecej mocy. Obejmuje różnorodne, kilkugodzinne warsztaty rozwojowe, artystyczne i sesje relaksacyjne, a nawet ceremonię picia herbaty.

ENDORFINY to czas dla nas, byśmy z wielką Miłością, Troską i Wyrozumiałością spędziły czas tylko w gronie kobiet, pielęgnując to, co najlepsze w kobiecych relacjach, czerpiąc z doświadczeń innych kobiet, dzieląc się swoim doświadczeniem.

Każda z nas wytwarza endorfiny – hormony szczęścia. Nasz mózg chętnie je produkuje. Wystarczy być aktywną, działać, uczyć się, odpoczywać – w zgodzie ze swoimi potrzebami, w zgodzie z sobą.
Celem naszego Święta Kobiet ENDORFINY 2019 jest stworzenie przestrzeni do spotkania kobiet, które chcą wspierać się na drodze swojego rozwoju. Zapraszamy wszystkie kobiety „w drodze”: te, które chcą lepiej poznać siebie, poznać nowe sposoby wyrażania siebie i doświadczyć kobiecej mocy, tak, aby zaczerpnąć inspiracji do pozytywnych zmian w swoim życiu. I wyzwolić swoje endorfiny!

W tym roku także kilka nowych propozycji warsztatowych. Wśród nich:

 • „Wrota kobiecości”
 • „Zazdrość wychodzi z cienia – jak ją poznać, usłyszeć i zrozumieć?”
 • „KOSZ NA DIECIE, czyli Zero-waste w Twoim domu”
 • „Jaka herbata na lato?” – warsztat połączony z degustacją herbaty
 • „DAJ GŁASKA, czyli o potrzebie i znaczeniu bycia widzianą i docenianą
 • „Sny – droga do poznania siebie”
 • „Bez-wstydna Podróż: czyli o odwadze, wstydzie i wrażliwości”
Serdecznie zapraszamy.

ENDORFINY odbywać się będą w przyjaznej atmosferze naszej siedziby:
Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM
w Katowicach, przy ulicy Panewnickiej 36/2
Zobacz jak do nas dojechać

Wszystkie zajęcia poprowadzą doświadczone trenerki związane z Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM.

Udział w warsztatach jest płatny: 30-60 zł (koszt widnieje pod opisem każdego warsztatu). Można wybrać dla siebie także dwa/kilka warsztatów.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo katowicemeritum@gmail.com  do 13. czerwca 2019 r.

Liczy się kolejność zgłoszeń.
Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach otrzymają mailowe potwierdzenie.

Dodatkowych informacji o ENDORFINACH 2019 udziela Mirela Pawlikowska, Tel. 501 762 528, katowicemeritum@gmail.com

Sprawdź, co możesz wybrać dla siebie:

 

PIĄTEK

 „Jak być szczęśliwą – warsztat rozwojowy z elementami Mindfulness”

Piątek, 14.06.2019 r. godz. 17.00-20.00

Czym jest Mindfulness? W wolnym tłumaczeniu to uważność. Uważność na to co robisz, uważność relacje, a także a może przede wszystkim uważność na siebie.
Podczas warsztatu skupimy się na sobie na odczuciach płynących z ciała, pojawiających się emocjach, na tym co dzieje się tu i teraz. A wszystko to postaramy zanurzyć w atmosferze barku ocen, akceptacji.
Podczas warsztatu:

 • dowiesz się czym jest mindfuless
 • będziesz mogła się zatrzymać
 • będziesz mogła poświęcić ten czas tylko sobie

Prowadząca: Ilona Opaszowska – socjolog, psycholog coach, trener rozwoju osobistego z 20 letnim doświadczeniem. Od 10 lat zajmuje się pracą z ciałem z wykorzystaniem dźwięku. Certyfikowany provider TRE. Od wielu lat związana z Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Centrum Rozwoju i Terapii Dźwiękiem Mindfulness. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Ileż razy można? – o matczynej cierpliwości”

Piątek, 14.06.2018, godz. 17.00-20.00

„Prościej jest rządzić narodem, niż wychować czwórkę dzieci.”Winston Churchill

Łatwo jest być dumną i spokojną mamą, kiedy dziecko zachowuje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, z uśmiechem wykonuje swoje obowiązki… Zdarza się jednak, że jego zachowania wytrącają nas z równowagi.
Co wtedy? Stan malejącej cierpliwości i narastającej frustracji…
Podczas warsztatu skupimy się na tym, jak zwiększyć swój wpływ, zarówno na „trudne” zachowania dziecka, jak i na własną reakcję wobec nich.

Cierpliwość  jest trudną sztuką, ale wyjątkowo cenną – bez niej niemożliwe jest zbudowanie szczęśliwej i kochającej się rodziny. Okazując cierpliwość – okazujesz miłość.

 1. Moje zasoby cierpliwości.
 2. W jakich sytuacjach wychowawczych tracimy cierpliwość?
 3. Jakie możliwości zachowania się mamy w takich sytuacjach?

Prowadząca: Bernadeta Grobelny: żona i matka dwóch dorosłych córek, trenerka i socjoterapeutka posiadająca rekomendację II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do prowadzenia treningów i warsztatów rozwoju osobistego. Absolwentka Studium Edukacji Psychoseksualnej. Specjalizuje się w szkoleniach doskonalących kompetencje osobiste, społeczne, wychowawcze i trenerskie. Zrealizowała prawie 30 edycji Warsztatów dla Rodziców.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

Relaksacja w dźwiękach mis i gongów 

Piątek, 14.06.2019 r. godz. 20.30- 22.00

Czas relaksu – relaksacja w dźwiękach mis i gongu – zajęcia relaksacyjne, podczas których dźwięk mis dźwiękowych, gongu oraz innych instrumentów ułatwi Ci wejście stan głębokiego relaksu. Misy dźwiękowe (tzw. tybetańskie) wykorzystywane podczas relaksacji są misami terapeutycznymi sygnowanymi przez Instytut Petera Hessa, twórcy terapii dźwiękiem, ich dźwięk jest tak dobrany, aby ułatwiał osiągnięcie odprężenia ciała i równowagi wewnętrznej.

Prowadząca: Ilona Opaszowska: coach, trener, terapeuta dźwiękiem. Od 10- lat prowadzi warsztaty i treningi doskonalące kompetencje społeczne. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla kobiet. Najważniejsze jest dla niej: życie w zgodzie ze sobą i relacje z ludźmi.
Koszt warsztatu: 30 zł.

 

SOBOTA

„Wrota kobiecości”

Sobota, 15.06.2019 r. godz. 09.00-12.00

Zapraszam do kręgu kobiety chcące przyjrzeć się swoim przekonaniom dotyczących tej, która z nas kobiet czyni kobiety…

Tytuł warsztatu, zaczerpnęłam z pracy Regeny Thomashauer, która swoim entuzjazmem i radością z posiadania waginy/joni/cipki, kipi z każdej strony swojej książki, a ta na polskim rynku nie ma sobie równych. Zachwyca mnie w niej, że można, że się da żyć w takiej przyjaźni. I,że ta przyjaźń jest dana sobie samej, nie przez kogoś innego.

Dlatego chcę po raz kolejny dać Wam Kobiety bezpieczną przestrzeń, żeby porozmawiać i pobyć razem, w tym dla mnie, douli, absolutnie ważnym obszarze. W przestrzeni wrót kobiecości.

Na początek będziemy tropiły wszystkie imiona. Sprawdzimy jak ciało reaguje na poszczególne słowa, jakie jakości budzi brzmienie poszczególnych imion. Poszukamy własnego. Może znajdziemy, a może samo szukanie okaże się ważne.

Poprowadzę was w wizualizacji i głębokim relaksie w krainę waszego ciała, gdzie jeśli będziecie gotowe można będzie podjąć decyzję czy wagina/joni/cipka może być moją przewodniczką.

Wtańczymy w ciało tę wizję, a potem zrobimy amulet na pamiątkę naszego spotkania.

Mam nadzieję, że ten warsztat, będzie miłym powitaniem swojej mocy, od którego nie można rozpocząć głębokiej relacji z samą sobą i uzdrawiania tego co tak bardzo było przez wieki ranione.

Prowadząca: Karolina Anweiler: Jestem doulą od 7 lat, regularnie towarzyszę kobietom przy porodzie. Wspieram w połogu. Jestem coraz mniej skrytą entuzjastką kobiecej mocy. Prowadzę kręgi kobiet: w ciąży i krąg dla matek. Staram się w mojej pracy przywracać siostrzane relacje między kobietami i znaczenie ceremonii w życiu kobiety. Jestem pedagożką, trenerką i edukatorką okołoporodową.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„ZAZDROŚĆ WYCHODZI Z CIENIA – jak ją poznać, usłyszeć i zrozumieć?” 

Sobota, 15.06.2019 r. godz. 09.00-12.00

Czym jest zazdrość? Czy jest nieodłączną częścią naszej człowieczej natury, czy – jak wielu ją określało – wadą, grzechem, oznaką słabości, chorobą, cieniem, bestią, czymś, co niszczy, rujnuje, pożera? A może jest w niej coś, z czym warto się spotkać, czego warto posłuchać, na co warto się otworzyć?

Zazdrość staje się często tematem tabu, wypieranym przez skrypty rodzinne, a także kody religijne i kulturowe. O zazdrości wielokrotnie pisano na kartach Starego Testamentu i w naukach Kościoła. Uczucie to rozgrzewało serca pisarzy, poetów, filozofów niemal wszystkich epok, stało się motywem przewodnim wielu utworów literackich, przybierało twarz Otella, Balladyny czy Bohuna. Każdy z nas nosi w sobie jakiś własny obraz zazdrości.

Na warsztacie:

 • odkryjesz swoje przekonania dotyczące zazdrości
 • spojrzysz na zazdrość z innej perspektywy
 • uświadomisz sobie, po co jest zazdrość
 • nauczysz się odczytywać informacje, jakie ze sobą niesie to uczucie
 • spotkasz się ze swoją zazdrością, zarówno w grupie, jak i sam na sam.

Prowadząca: Ania Grochowicz: absolwentka Szkoły Trenerów Meritum, z wykształcenia polonistka, prywatnie żona i mama dwójki dzieci. W pracy trenera najbardziej ceni możliwość dzielenia się sobą i autentyczność. Tworzy warsztaty oparte o własną wiedzę, pracę i doświadczenie. Prowadzi zajęcia dla osób uzależnionych odbywających terapię zamkniętą. Pracuje w obszarze emocji, zasobów i przekonań.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

 „Twoje wewnętrzne dziecko”

Sobota, 15.06.2019 r. godz. 12.30-15.30

Warsztat jest adresowany do wszystkich, którzy chcą odnaleźć i zrozumieć swoje wewnętrzne dziecko, nauczyć się z nim komunikować i kochać. W czasie zajęć będziesz miał/a okazję spotkać się z małą istotką, która mieszka w Tobie i porozmawiać z nią.

Będzie to także okazja, żeby uświadomić sobie mechanizmy wyuczone w dzieciństwie, które działają teraz, w Twoim życiu dorosłym. Będzie to spotkanie Ciebie Dorosłego z Twoim wewnętrznym Dzieckiem. Bardzo ważne – na warsztat proszę przynieść swoje zdjęcie z wieku dziecięcego (ok. 7-8 lat).

Prowadząca: Małgorzata Radołowicz: certyfikowana trenerka, absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM oraz Szkoły Zaawansowanej Trenerów, Prezes i współzałożycielka Fundacji Ekologicznej 3R, propagującej zasady rozwoju zrównoważonego. Prowadzi warsztaty głębokiej ekologii dla dzieci i dorosłych. W swojej pracy często wykorzystuje wizualizacje
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„TWÓJ PORTRET ZDROWIA – jak nasze przekonania wpływają na stan zdrowia” 

Sobota, 15.06.2019 r. godz. 12.30-15.30

Według Światowej Organizacji Zdrowia ZDROWIE to stan cechujący się uzyskaniem dobrego samopoczucia na poziomie fizycznym, psychicznym i społecznym. Nie oznacza więc braku choroby?

Dla mnie zdrowie to stan świadomości. Wiem, że dzięki twoim myślom i przekonaniom świadomie możesz wspierać swoje zdrowie, kondycję i ciało. Jeśli masz ochotę bądź potrzebę

 • przyjrzeć się swoim przekonaniom na temat zdrowia,
 • świadomie wybierać myśli, które budują twoją witalność ,
 • rozpoznać potrzeby, jakie stoją u podstaw problemów ze zdrowiem

zapraszam na warsztat.

Prowadząca: Marzena Czechowska: absolwentka Szkoły Trenerów Meritum, absolwentka Studiów Podyplomowych „Psychologia wywierania wpływu społecznego”, a przy okazji mgr zarządzania i marketingu. Zwolenniczka życia w harmonii z samym sobą i otaczającym nas życiem. Propagatorka świadomegu oddechu i pracy z ciałem. Warsztat o zdrowiu jest efektem zdobytej wiedzy i doświadczenia osobistego na przestrzeni ostatnich 7 lat.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„KOSZ NA DIECIE, czyli Zero-waste w Twoim domu”

Sobota, 15.06.2019 r. godz. 16.00-19.00

Troska o środowisko jest dla Ciebie ważna? Z niedowierzaniem patrzysz na swój kosz i zastanawiasz się jakim cudem znowu jest pełen? Słyszałaś o Zero Waste, ale w praktyce trudno Ci ograniczyć ilość produkowanych odpadów?

Zapraszam Cię do świata odpowiedzialnej konsumpcji. Podczas warsztatów wspólnie przyjrzymy się naszym nawykom konsumenckim i poddamy je refleksji. Dzięki przyjrzeniu się Twoim potrzebom jako konsumentki razem zaplanujemy proste do wdrożenia, nie wymagające dużo energii i czasu sposoby na ograniczenie odpadów produkowanych w Twoim domu. Bez presji i wywracania całego życia do góry nogami – pokażę Ci co można zrobić, a Ty zdecydujesz jakie kroki jesteś gotowa podjąć, aby zadbać o naszą planetę.

Prowadząca: Anna Chomczyńska-Czepiel: absolwentka Ochrony Środowiska na UJ, Szkoły Trenerów Meritum oraz Szkoły Trenerów Edukacji Przyrodniczej. Na co dzień pracuję w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła”, prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia dla dorosłych. W wolnych chwilach przerabiam śmieci na przedmioty użytkowe – z naciskiem na użytkowe. Wierzę, że nasze codzienne wybory konsumenckie zmieniają świat, a moją pasję jest dzielenie się miłością do naszej planety.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

Dary niedoskonałości”

Sobota, 15.06.2019 r., godz. 16.00-19.00

Aby wyzwolić się z kręgu fałszywych przekonań, że zawsze musimy być idealni i nie możemy popełniać błędów, możemy zaakceptować swoje braki i przywary jako część ludzkiej natury. Wtedy to przekonamy się, jakimi darami obdarzy nas niedoskonałość – odwagą, by pewniej i bez lęku podejmować ważne decyzje, współczuciem, by traktować lepiej siebie i innych, a także silniejszymi więzami z bliskimi, dzięki zrozumieniu, że każdy może się mylić. Niedoskonałość sprawi jednak przede wszystkim, że zaczniemy żyć Autentycznie – pełni radości i satysfakcji z tego, kim jesteśmy, i z tego, co nam się przytrafia”

~ Brene Brown

Jeśli Twój apetyt na doskonałość nieustannie rośnie lub po prostu nie maleje, i trudno Ci tak zwyczajnie cieszyć się życiem, zapraszam Cię na warsztat, podczas którego:
– w atmosferze nieoceniającej będziemy sprawdzać jakie korzyści daje nam dążenie do „ bycia doskonałymi”,
– odkryjemy cenę życia z wysoko postawioną poprzeczką,
– znajdziemy przyczyny stanu obecnego czyli traktowania siebie i innych w sposób „wyśrubowany”,
– będziemy odkrywać nasze własne dary niedoskonałości i sposoby dotarcia do nich.
Warsztat skierowany do kobiet gotowych na pracę osobistą i wzajemną wymianę doświadczeń.

Prowadząca: Iwona Grzech-Nowak: certyfikowany Coach ICF. Z wykształcenia ekonomista, praktyk zarządzania. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum. Po 16- stu latach pracy w korporacji zdecydowała się podążyć własną ścieżką rozwoju. Od dwóch lat działa na własny rachunek- pracuje jako coach i trener umiejętności osobistych. Inspiruje kobiety do tego, by żyły według własnych pragnień i potrzeb, nie według oczekiwań i opinii innych ludzi. Pomaga w odkrywaniu swoich mocnych stron, w budowaniu samoakceptacji, w odkrywaniu siebie prawdziwej. Z pasją zgłębia tajniki psychologii. Fascynuje ją proces ciągłej zmiany, zwłaszcza zmiany przekonań prowadzące do zmiany jakości życia człowieka.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Jaka herbata na lato?” – warsztat połączony z ceremonią herbaty 

Sobota, 15.06.2019 r., godz. 18.00-21.00

Jesteśmy o krok od gorących i upalnych dni, przedstawię Wam kilka propozycji na gaszące pragnienie smaczne herbaty. Będą to zarówno herbaty zaparzane klasycznie (gdzie hasłem przewodnim jak zawsze będzie motto: UWOLNIĆ LISTKI) jak również propozycje na orzeźwiające wariacje z herbatą w tle.
W naczyniach kiperskich zaparzę Wam 7 herbacianych ciekawostek. Pooglądamy sobie młode listeczki, powąchamy ich aromaty, wspólnie je posiorbiemy ,z pełnym przyzwoleniem, aby lepiej poczuć ich smak.

Czy wiesz, że ciepła herbata na lato jest niezwykle popularna pośród państw arabskich.
My tę tradycję zaprosimy do siebie i przygotujemy:

 • Herbatkę marokańską zwaną także Maghrebi z dodatkiem mięty
 • Herbatkę KARKADE szczególnie uwielbianą w Egipcie na bazie Hibiskusa

Jako, że darzę wyjątkowym uczuciem sproszkowaną japońską herbatę matcha przyrządzimy ją na 4 sposoby:

 • tradycyjnie w czarce Chawanie (ceremionia chanoyu)
 • matcha Latte
 • w shakerze z dodatkiem soku z ananasa
 • przygotujemy ożywczy koktajl z matchą z mlekiem owsianym, wanilią, bananem i kostkami lodu

co powiecie na waniliowe lody z Matchą oraz upieczony przeze mnie torcik z matchą?

Na zakończenie przekonam Was do tego, że herbatę nie tylko zaparza się gorącą wodą – przygotujemy COLD BREW (tzw.macerat) czyli zaparzanie herbat zimną wodą z kostkami lodu.  Co z tego wyjdzie? – sami zobaczycie.

Prowadząca:  Ewa Paluszkiewicz: na ścieżce herbaty już od piętnastu lat. Finalistka konkursów zaparzania herbaty: Tea Brewers Cup w Cieszynie w 2015 oraz Tea Masters Cup w Krakowie w 2016.
Koszt warsztatu: 60 zł.

 

NIEDZIELA

„DAJ GŁASKA, czyli o potrzebie i znaczeniu bycia widzianą i docenianą”

Niedziela, 16.06.2019 r. godz. 09.00 – 12.00

W czasie spotkania wspólnie zastanowimy się nad tym: Co to jest głód bodźców i czemu służy dotyk? Dlaczego niekiedy oczekujemy komplementów i prezentów, a innym razem czujemy w związku z nimi dyskomfort? Jak efektywnie zarządzać swoim bankiem głasków? Będziemy ćwiczyć przyjmowanie, odmawianie i dawanie znaków rozpoznania sobie i innym po to, by świadomie budować swoje poczucie wartości oraz dbać o dobre relacje.

Warsztaty nawiązują do psychologicznej koncepcji analizy transakcyjnej, mają formę aktywnych ćwiczeń i dyskusji.

W czasie warsztatu poruszymy następujące tematy:

 1. Co to są znaki rozpoznania i dlaczego niezbędne są nam do życia?
 2. Mój schemat wymiany znaków rozpoznania.
 3. Ekonomia głasków czyli jak prosić, dawać i odmawiać z zachowaniem troski o siebie i innych.

Prowadząca: Anna Pietrzkiewicz: psycholog; trenerka, absolwentka Szkoły Trenerów Meritum – certyfikat potwierdzający kompetencje trenerskie na 5 poziomie EQF oraz zaawansowanej szkoły trenerów Meritum, słuchaczka Akademii Analizy Transakcyjnej. Miłośniczka i praktyk rozwoju osobistego. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w małych   i dużych przedsiębiorstwach; w zakres jej zainteresowań i prowadzonych szkoleń wpisują się relacje i komunikacja interpersonalna w oparciu o koncepcję AT, psychologia pozytywna, zagadnienia związane z doradztwem zawodowym.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Sny – droga do poznania siebie”

Niedziela, 16.06.2019 r. godz. 09.00 – 12.00

„W każdym z nas jest ktoś kogo nie znamy. Przemawia do nas w snach i tłumaczy że widzi nas zupełnie inaczej, niż my – siebie”.
C.G. Jung

Warsztat przeznaczony jest dla kobiet zaciekawionych informacjami płynącymi z ich snów, którym jednak brakuje narzędzi, by te informacje odczytywać. Warsztat będzie okazją do pochylenia się nad „przyniesionym” snem, a więc i pracy nad obszarami osobowości reprezentowanymi przez sen. Uczestniczki poznają kilka użytecznych technik pracy ze snami pozwalających na odkrywanie emocjonalnego przekazu snów i odnoszenie treści snu do realnego świata osoby śniącej.

Sny są dla mnie ważne od dziecka – fascynowały mnie sny prekognicyjne, dawały wolność te o lataniu i przerażały sny o wojnie, przemocy. Ciekawiło mnie ogromnie skąd się biorą i czemu służą.

Program warsztatu obejmie pracę indywidualną, pracę w parach i grupową.  Proponowane techniki inspirowane psychologią gestalt, psychodramą i psychologią procesu z pewnością wzmocnią  potencjał twórczy i spontaniczność. Być może ułatwią spojrzenie na siebie, czy sytuacje ze swojego życia z zupełnie innej, poszerzonej o mądrość snu perspektywy.

Prowadząca: Agnieszka Korbel: psychoterapeutka. Ukończyłam czteroletni Podyplomowy Kurs Psychoterapii przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej w Krakowie (szkolenie akredytowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego).  Psychoterapia to moja pasja, źródło satysfakcji i własnego rozwoju. Cieszę się mogąc towarzyszyć klientom w zmianach, których się z odwagą podejmują. Sny, które analizujemy bywają w tej wspólnej pracy nieocenioną i fascynującą pomocą.

 „Oswobodzenie silnej kobiety”

Niedziela, 16.06.2019 r. godz. 12.30 – 15.30

Jeśli kiedykolwiek twierdzono, że jesteście nieposłuszne, przekorne, niepoprawne, zuchwałe, przebiegłe, zbuntowane, niezdyscyplinowane, narwane, niepokorne, to jesteś na właściwym tropie. ~ Clarissa Pinkola Estes

Kim jest silna kobieta?
To kobieta atrakcyjna, prowadząca aktywne życie. Kobieta, która wierzy we własne siły, kochająca być w bliskich relacjach, natrafiająca jednak na trudności w ich budowaniu. Kobieta ciekawa tego, co ma jej do zaoferowania życie, potrafiąca bronić własnych poglądów, taka, która wie jak osiągać cele. Żyje życiem ciekawszym niż jej matka i babka. Silna kobieta nosi w swym sercu tęsknotę: słucha delikatnej melodii miłości.

Jeśli odnajdujesz w tym opisie siebie i jeśli chcesz:

 • odnaleźć drogę do wewnętrznej równowagi i harmonii,
 • przyjrzeć się swoim wewnętrznym przymusom/nakazom bycia silną kobietą lub też grzeczną dziewczynką,
 • jeszcze lepiej kontaktować się ze swoją dziką, kobiecą naturą,

te warsztaty są dla Ciebie!

Prowadząca: Mirela Pawlikowska: trenerka i socjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem, posiada rekomendację II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do prowadzenia treningów i warsztatów. Absolwentka Studium Edukacji Psychoseksualnej pod kierunkiem Wiesława Sokoluka. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów rozwoju osobistego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z grupami kobiet, autorka i realizatorka warsztatów „Biegnąca z wilkami” oraz „Ciało kobiety, mądrość kobiety”. Z pasją prowadzi m.in. Kręgi Kobiet, a także warsztaty wegetariańskie Gotowanie z Miłością.
Koszt warsztatu: 40 zł

 

 „PIEŚŃ INTUICYJNA – w poszukiwaniu natury swojego głosu”

Niedziela, 16.06.2019 r. godz. 12.30 – 15.30

Zapraszam Cię, niezależnie od wieku, zawodu i zagłębienia w swojej osobistej drodze. Zapraszam Wszystkich, którzy odczuwają nieodpartą chęć wyrażania siebie głosem na warsztaty rozwojowe, w których ciało, oddech i głos przeplatają się wzajemnie i wspierają w​ rozwoju. Warsztaty opierają się na naturalnych ćwiczeniach wywodzących się z nurtu etnicznego, z użyciem ćwiczeń emisyjnych, relaksacji własnym głosem oraz aktywnych metod, opartych na osobistym doświadczaniu. Warsztat prowadzony jest  w​ ​ przyjaznej​ ​ atmosferze​ ​ nie​ ​ narzucającej​ ​ „jedynie​ ​ słusznej”​ ​ wizji​ ​świata bez oceniania siebie i współuczestników.

Tematyka zajęć:

 • Psychosomatyka – emocje i napięcia w ciele;
 • Pełny oddech – uwolnienie przepływu, głos podparty oddechem;
 • Naturalny głos – wolność i swoboda w poszukiwaniu własnych dźwięków;
 • Pieśń w kręgu – moc wspólnoty w śpiewie.

Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska: trenerka prowadząca warsztaty pracy z głosem, ciałem i oddechem “Szałas rozwoju”; instruktorka zajęć artystyczno – rozwojowych dla dzieci; pieśniarka, poetka i aktorka formacji “Zawiało”; opiekunka “Szałasu Kobiet”; animatorka kultury w “Porcie Sztuki”. Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM oraz Politechniki Wrocławskiej. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów aktorskich i wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel i śpiewu archaicznego. Jej dzieciństwo związane było z folklorem Pogórzan Wschodnich.
Koszt warsztatu: 40 zł

 

„Boska i Wojownicza”

Niedziela, 16.06.2019 r. godz. 16.00 – 19.00

Warsztaty Boska i Wojownicza poświęcone są integracji wojowniczej i boginicznej energii kobiety. Jeżeli pragniesz czerpać w harmonijny sposób z potencjału żeńskiej i męskiej energii i odkryć na nowo swoją kobiecą moc stwórczą, zaakceptować i uszanować siebie w duchu łagodności z jednej strony oraz działać w zgodzie ze sobą, a nie wizją innych oraz poczuć moc płynącą z pewności siebie i jasności umysłu, zapraszam Cię do kręgu pełni.

Tematyka zajęć: 
 • „Oczyść swoje naczynie”
 • od roli ofiary do roli własnego sprzymierzeńca,
 • od definiowania siebie poprzez to, co robisz do samoakceptacji,
 • od ukrywania swojego potencjału do podążania za swoim najwyższym celem.
Prowadząca: Joanna Grabowiecka: Absolwentka reżyserii, teatrologii i kier. arts du spectacle na Université Paris VIII oraz Szkoły Trenerów MERITUM.  Od kilkunastu lat z pasją prowadzi warsztaty artystyczne i rozwojowe. Od trzech lat w ramach autorskiego projektu SZTUKA DZIKOŚCI realizuje w Warszawie cykle warsztatów dla kobiet oraz spotkań z ludźmi kultury, sztuki i biznesu. Autorka spektakli teatralnych, czytań performatywnych i słuchowisk radiowych. W swojej pracy łączy doświadczenie trenerskie i artystyczne. Wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału. Wierzy, że eMOCje kryją w sobie moc, a umiejętność ich nazwania może stać się początkiem transformacji prowadzącej do odkrycia prawdziwej, (samo)uzdrawiającej mocy kobiety.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Bez-wstydna Podróż: czyli o odwadze, wstydzie i wrażliwości”

Niedziela, 16.06.2019 r. godz. 16.00 – 19.00

Jeśli chcemy żyć i kochać Autentycznie, i mieć poczucie wartości siebie i własnych działań, musimy mówić o tym, co nam w tym przeszkadza – a zwłaszcza o wstydzie, strachu i naszych słabościach. ~ Brene Brown.

Zapraszam Cię na pierwszy krok w Twojej bezwstydnej podróży, bo prawdziwe życie jest otwarte i niedoskonałe!

W bezpiecznej grupie, będziesz miała okazję na pracę z własnym wstydem, której konsekwencją będzie rozwój Twojej odwagi i wrażliwości. Odkryjesz, ile możesz zyskać w relacjach ze sobą i innymi jeśli nauczysz się akceptować siebie i przyznawać do własnej niedoskonałości. Dowiesz się też, co łączy współczucie z umiejętnością wyznaczania granic.

Prowadząca:  Aneta Kobylewska: mgr filozofii; absolwentka Śląskiej Akademii Liderek; certyfikowana trenerka Szkoły Trenerów Meritum. Absolwentka Szkoły Coachingu HPR Group: Select Your Way realizującą autorski program ACSTH (Approved Coach Specific Training Hours) akredytowany przez ICF (International Coach Federation). Jako life coach prowadzi indywidualne procesy coachingowe.  Autorka bloga: kobiecykod. Największe poczucie sensu i satysfakcję daje jej praca indywidualna z klientem podczas sesji coachingowych, zwoływanie kobiecych kręgów oraz prowadzenie warsztatów podnoszących kompetencje osobiste, społeczne i liderskie.
Koszt warsztatu: 40 zł

 

 

 

 

 Harmonogram warsztatów do pobrania: 

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY