Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Festiwal Kobiet Endorfiny 2018

06.06.2018 - 10.06.2018

„Największy sekret szczęścia to być w zgodzie ze sobą”.
Bernard Fontenelle

Każda z nas wytwarza endorfiny – hormony szczęścia. Nasz mózg chętnie je produkuje. Wystarczy być aktywną, działać, uczyć się, odpoczywać – w zgodzie ze swoimi potrzebami, w zgodzie z sobą.
Celem naszego Święta Kobiet ENDORFINY 2018 jest stworzenie przestrzeni do spotkania kobiet, które chcą wspierać się na drodze swojego rozwoju. Zapraszamy wszystkie kobiety „w drodze”: te, które chcą lepiej poznać siebie, poznać nowe sposoby wyrażania siebie i doświadczyć kobiecej mocy, tak, aby zaczerpnąć inspiracji do pozytywnych zmian w swoim życiu. I wyzwolić swoje endorfiny!

ENDORFINY 2018 to oferta skierowana wyłącznie do Kobiet. Obejmuje różnorodne warsztaty rozwojowe, sesje relaksacyjne, tańce w kręgu i warsztaty przygotowywania domowych kosmetyków. Uczestniczki będą mogły popracować nad sposobami komunikacji w związku, czy swoją asertywnością w pracy. A także nad znaczeniem przyjaźni kobiecej. Doświadczą, czym jest Uważność i jej wpływ na troszczenie się o siebie. Wzmocnią poczucie własnej wartości. Zadbają o równowagę pomiędzy pracą a życiem osobistym (Work–life balance). Będą mogły wzmocnić swoje ciało i zadbać o relaksację. Popracują nad swoją ekspresją artystyczną. Nabędą wiedzę na temat wpływu stosowanych przez siebie pochwał na rozwój swojego dziecka. W tym roku także kilka nowych propozycji warsztatowych. Szczególną uwagę zwracają warsztaty związane z ekspresją twórczą: „Pieśń intuicyjna”; „Łapacze snów”; „Sztuka dzikości”; „Magia twórczego życia” oraz „Na biegunach życia”. Serdecznie zapraszamy.

ENDORFINY 2018 odbywać się będą w przyjaznej atmosferze naszej siedziby:
Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM
w Katowicach, przy ulicy Panewnickiej 36/2
Zobacz jak do nas dojechać

Wszystkie zajęcia poprowadzą doświadczone trenerki związane z Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM.

Udział w warsztatach jest płatny: 30-70 zł (koszt widnieje pod opisem każdego warsztatu). Można wybrać dla siebie także dwa/kilka warsztatów.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo katowicemeritum@gmail.com  do 31. maja 2018 r.

Liczy się kolejność zgłoszeń.
Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach otrzymają mailowe potwierdzenie.

Dodatkowych informacji o ENDORFINACH 2018 udziela Mirela Pawlikowska, Tel. 501 762 528, katowicemeritum@gmail.com

Sprawdź, co możesz wybrać dla siebie:

 

ŚRODA

„Muzyczny Krąg Kobiet” – inauguracja ENDORFIN 2018

Środa, 06.06.2018 r. godz. 17.00-20.00\

Jeśli chcesz odnaleźć swoją naturalną muzykalność, usłyszeć i rozbudzić swój głos, poczuć muzykę w ciele to zapraszamy Cię na ten warsztat. Będzie to spotkanie w kobiecym gronie, podczas którego będziemy wspólnie śpiewać, grać na instrumentach, tańczyć. Muzyka będzie dla nas sposobem na wyrażenie siebie, swoich emocji, stanie się ona kanałem komunikacji, naszym językiem. Wspólnie stworzymy przestrzeń dla głosu – będziemy go szukać, poznawać i eksplorować.
Podczas warsztatu będziemy:

 • poznawać siebie i innych poprzez muzykę nam znaną i improwizowaną,
 • wyrażać siebie i swoje emocje w muzyce,
 • pracować z głosem, oddechem i ciałem,
 • poznawać ciekawe instrumenty, odkrywać nowe brzmienia,
 • słuchać dźwięków muzyki i ciszy,
 • szukać przyjemności we wspólnym muzykowaniu,
 • odpoczywać.

Nie musisz mieć żadnych umiejętności muzycznych – muzyka jest dla każdego i każdy może korzystać z jej dobrodziejstw. Prowadzone przez nas warsztaty mają określony plan, jednak dopasowujemy go do bieżących potrzeb i energii grupy. Przyjdź, otwórz uszy, a muzyka sama Cie poniesie…

Prowadzące:
Jagoda Plackowska (Wszystko Gra) – certyfikowana muzykoterapeutka przez Polskie Stowarzyszenie Muzykoterapeutów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na specjalności Muzykoterapia oraz Szkoły Trenerów Meritum w Katowicach. Na co dzień prowadzi muzykoterapię grupową i indywidualną z osobami dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną, a także z dziećmi i młodzieżą z różnego rodzaju zaburzeniami rozwoju i wadami słuchu. Pracuje też w przedszkolu i szkole naturalnej Bukowy Dom.
Sara Knapik-Szweda (MuzKa) – certyfikowany muzykoterapeuta (MT-BC), pedagog osób z niepełnosprawnością, wykładowca. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów. Pracuje jako muzykoterapeuta z różnymi uczestnikami pod względem wieku oraz zaburzenia (dzieci i młodzież z zaburzeniami rozwojowymi, dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością, osoby z trudnościami emocji czy zachowania oraz seniorzy). Obecnie rozwija się badawczo, doktoryzując się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ponadto uczestniczy w Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Śląskim Ośrodku Psychoterapii Psychodynamicznej.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

CZWARTEK

„Emocje kołem się toczą” – warsztat rozwojowy

Czwartek, 07.06.2018 r. godz. 17.00-20.00

Emocje towarzyszą nam od pierwszych chwil życia, są czymś całkowicie naturalnym. Jednak większość z nas w trakcie życia uczona jest, że są czymś czego nie wypada pokazywać, nad czym bezwzględnie trzeba panować, że jedne emocje są dobre a inne złe. Nieuświadomione czy zablokowane emocje często są przyczyną wielu trudności przejawiających się w dwóch płaszczyznach: psychicznej i fizycznej.
Podczas warsztatu zwrócimy uwagę na najważniejsze elementy związane z emocjami. Przyjrzymy się zarówno „dobrym” jak i „złym emocjom”. Spróbujemy się zastanowić nad tym jak to jest u nasz z emocjami, czy potrafimy je nazywać i dajemy sobie prawo do ich przeżywania.

Prowadząca: Ilona Opaszowska: psycholog, coach, trener, terapeuta dźwiękiem. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty i treningi doskonalące kompetencje społeczne. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla kobiet. Najważniejsze jest dla niej: życie w zgodzie ze sobą i relacje z ludźmi.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Biegnąca z wilkami” – warsztat rozwojowy

Czwartek, 07.06.2018 r. godz. 17.00-20.00

„Każda kobieta intuicyjnie pojmuje słowa „Dzika” i „Kobieta”. Na dźwięk tych słów budzi się i powraca do życia stara , pradawna pamięć. Pamięć absolutnego, niezaprzeczalnego i nieodwołanego pokrewieństwa z samicami dzikich zwierząt. Pokrewieństwa, które przez postęp cywilizacji stało się ledwo wyczuwalne. Tęsknimy za Dziką Kobietą bo wiemy, że należymy do niej, a ona do nas”. ~Clarissa Pinkola Estes

Biegnąca z wilkami to tytuł znanej książki Clarissy Pinkoli Estes, a także symbol dzikiej kobiety, tak bardzo zapomnianej w dzisiejszym świecie. Na zajęcia zapraszam kobiety, które chcą w bezpiecznej, pozbawionej oceniania, atmosferze, doświadczyć swojej dzikości, dowiedzieć się o korzyściach wynikających z jej pielęgnowania. W czasie zajęć w sposób kreatywny będziemy pracować z archetypami i stereotypami dotyczącymi kobiecości, spojrzymy w oczy naszym kobiecym lękom, przyglądniemy się potencjałowi naszej dzikości, zaopiekujemy się swoim dzikim sercem.

Prowadząca: Mirela Pawlikowska: pedagog, trenerka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od wielu lat prowadzi treningi i warsztaty rozwojowe. Specjalizuje się w treningach interpersonalnych i warsztatach dla kobiet. W MERITUM prowadzi Krąg Kobiet oraz warsztaty „Ciało kobiety, mądrość kobiety” i „Oswobodzenie silnej kobiety”. W wolnych chwilach z przyjemnością oddaje się gotowaniu, rysowaniu mandali, dostrzegając jej dobroczynne i uzdrawiające działanie.
Koszt warsztatu: 40 zł

 

PIĄTEK

„Dary niedoskonałości” – warsztat nie tylko dla perfekcjonistek – obecnie zapisy na listę rezerwową

Piątek, 08.06.2018 r. godz. 17.30-20.30

Aby wyzwolić się z kręgu fałszywych przekonań, że zawsze musimy być idealni i nie możemy popełniać błędów, możemy zaakceptować swoje braki i przywary jako część ludzkiej natury. Wtedy to przekonamy się, jakimi darami obdarzy nas niedoskonałość – odwagą, by pewniej i bez lęku podejmować ważne decyzje, współczuciem, by traktować lepiej siebie i innych, a także silniejszymi więzami z bliskimi, dzięki zrozumieniu, że każdy może się mylić. Niedoskonałość sprawi jednak przede wszystkim, że zaczniemy żyć Autentycznie – pełni radości i satysfakcji z tego, kim jesteśmy, i z tego, co nam się przytrafia”

~ Brene Brown

Jeśli Twój apetyt na doskonałość nieustannie rośnie lub po prostu nie maleje, i trudno Ci tak zwyczajnie cieszyć się życiem, zapraszam Cię na warsztat, podczas którego:
– w atmosferze nieoceniającej będziemy sprawdzać jakie korzyści daje nam dążenie do „ bycia doskonałymi”,
– odkryjemy cenę życia z wysoko postawioną poprzeczką,
– znajdziemy przyczyny stanu obecnego czyli traktowania siebie i innych w sposób „wyśrubowany”,
– będziemy odkrywać nasze własne dary niedoskonałości i sposoby dotarcia do nich.
Warsztat skierowany do kobiet gotowych na pracę osobistą i wzajemną wymianę doświadczeń.

Prowadząca: Iwona Grzech-Nowak: certyfikowany Coach ICF. Z wykształcenia ekonomista, praktyk zarządzania. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum. Po 16- stu latach pracy w korporacji zdecydowała się podążyć własną ścieżką rozwoju. Od dwóch lat działa na własny rachunek- pracuje jako coach i trener umiejętności osobistych. Inspiruje kobiety do tego, by żyły według własnych pragnień i potrzeb, nie według oczekiwań i opinii innych ludzi. Pomaga w odkrywaniu swoich mocnych stron, w budowaniu samoakceptacji, w odkrywaniu siebie prawdziwej. Z pasją zgłębia tajniki psychologii. Fascynuje ją proces ciągłej zmiany, zwłaszcza zmiany przekonań prowadzące do zmiany jakości życia człowieka.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Jak być szczęśliwą – warsztat rozwojowy z elementami Mindfulness” – warsztat rozwojowy

Piątek, 08.06.2018, godz. 17.00-20.00

Na pytanie „Czego chcesz w życiu?” bardzo często słyszymy odpowiedź „szczęścia”. Szukamy szczęścia, ale do końca nie wiemy czym ono jest. Biegnąc przez codzienność nie zauważamy, że przebiegamy obok własnego życia. Na warsztacie zastanowimy się czym dla każdej z nas jest szczęście, kiedy jesteśmy szczęśliwe, co zrobić żeby je osiągnąć i utrzymać. Będziemy próbowały znaleźć odpowiedź czy można być szczęśliwym mimo wszystko i co mogę zrobić żeby być szczęśliwą tu i teraz? Skupimy się też na elementach mindfulness (uważności).

Prowadząca: Ilona Opaszowska – psycholog, socjolog, coach, certyfikowany trener. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów z zakresu rozwoju osobistego i umiejętności społecznych. Autorka warsztatów „On powiedział, ona zrozumiała”. Terapeutka dźwiękiem, prowadzi zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem mis dźwiękowych.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

Relaksacja w dźwiękach mis i gongów – obecnie zapisy na listę rezerwową

Piątek, 08.06.2018 r. godz. 20.30- 22.00

Czas relaksu – relaksacja w dźwiękach mis i gongu – zajęcia relaksacyjne, podczas których dźwięk mis dźwiękowych, gongu oraz innych instrumentów ułatwi Ci wejście stan głębokiego relaksu. Misy dźwiękowe (tzw. tybetańskie) wykorzystywane podczas relaksacji są misami terapeutycznymi sygnowanymi przez Instytut Petera Hessa, twórcy terapii dźwiękiem, ich dźwięk jest tak dobrany, aby ułatwiał osiągnięcie odprężenia ciała i równowagi wewnętrznej.

Prowadząca: Ilona Opaszowska: coach, trener, terapeuta dźwiękiem. Od 10- lat prowadzi warsztaty i treningi doskonalące kompetencje społeczne. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla kobiet. Najważniejsze jest dla niej: życie w zgodzie ze sobą i relacje z ludźmi.
Koszt warsztatu: 30 zł.

 

SOBOTA

„Oswoić stres” – warsztat rozwojowy

Sobota, 09.06.2018 r. godz. 09.00-12.00

„Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz.” ~ Arthur Ashe
Każda z nas ma swój typowy sposób reagowania w sytuacjach stresowych – częściowo wrodzony, a częściowo nabyty, wyuczony. W czasie warsztatu poznasz swój charakterystyczny repertuar zachowań w stresie, korzyści
z niego płynące bądź skutki niepożądane. Poznasz też niektóre z cech i umiejętności osoby radzącej sobie ze stresem konstruktywnie. Zapraszam wszystkie Dziewczyny i Kobiety, którzy chcą z troską zajmować się sobą w sytuacjach stresowych, chcą poznać sposoby zwiększania tolerancji na stres, a poprzez to – i odporności na choroby. Kluczowym czynnikiem zdrowego życia jest bowiem siła naszej psychiki przejawiająca się umiejętnym korzystaniem
z własnych zasobów psychofizycznych. Tematyka warsztatu:

 1. Krótko o swoim wzorcu reagowania na stres.
 2. Stres – mój wróg czy przyjaciel?
 3. Budowanie osobowości odpornej na stres.

Prowadząca: Bernadeta Grobelny – trenerka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, superwizorka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów i warsztatów z zakresu rozwoju osobistego, psychoedukacji, oraz – od ośmiu lat – warsztatów poprawy zdrowia i jakości życia, dla osób chorych i ich bliskich.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Moje zwierzę mocy” – warsztat rozwojowy 

Sobota, 09.06.2018 r. godz. 09.00-12.00

Według wierzeń Indian, każdy zdrowy człowiek posiada swojego duchowego przewodnika w świecie zwierząt. W życiu towarzyszy nam zwykle kilka takich zwierząt, różne w różnych okresach naszego życia, zwykle jednak jedno z nich jest dominujące. Nasza opiekuńcza siła na swoją misję do spełnienia – być może chce obdarzyć nas swoimi mocnymi cechami w trudnych sytuacjach życiowych lub wesprzeć nas w codziennych zmaganiach. Jeśli chcesz nawiązać kontakt ze swoim duchowym przewodnikiem, ten warsztat jest dla Ciebie.
Podczas tego warsztatu będziesz miała okazję:

 • Nawiązać kontakt ze swoim Zwierzęciem Mocy,
 • poznać swojego opiekuna duchowego i jego przesłanie dla ciebie w konkretnej sytuacji życiowej,
 • poprosić o przewodnictwo i opiekę.

Prowadząca: Małgorzata Radołowicz – certyfikowana trenerka, absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM i Zaawansowanej Szkoły Trenerów MERITUM, ukończyła kurs Pedagogiki Dzikiej Przyrody Wildnisshule Wildniswissen, prezes Fundacji Ekologicznej 3R. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów ekologii głębokiej oraz rozwoju osobistego. W swojej pracy często wykorzystuje wizualizacje, bazując na naturalnej i nierozerwalnej więzi łączącej nas z Naturą.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Łapacz snów” – warsztat rękodzieła dla każdego

Sobota, 09.06.2018 r. godz. 12.30-15.30
Warsztat jest skierowany dla każdego:

 • kto chciałby stworzyć własny łapacz snów,
 • kto lubi rękodzieło i tworzenie
 • kto może przyjść w wyznaczonym terminie

Na drewnianej obręczy, z kolorowych mulin lub sznurka powstaną Wasze osobiste łapacze. Łapacz snów najczęściej ozdabiany jest piórami, tasiemkami lub koralikami. Wszystkie materiały są w cenie warsztatu, ale jeśli macie własne materiały, które są szczególnie Wam bliskie można przynieść i wpleść w łapacz. Gwarantuję, że każda z Was wyjdzie z własnym dziełem, pozna technikę wyplatania, sięgnie do źródeł własnej cierpliwości oraz dobrze spędzi czas!

Prowadząca: Anna Murzyn – Pasjomatka. Rola Matki obudziła we mnie zmiany, odpowiedziałam na wołanie mojego wnętrza i pasji, które we mnie tkwiły i od 4 lat zajmuje się tworzeniem, z drewna, papieru, filcu… Powstaje bardzo różnorodny asortyment, który można pooglądać na www.facebook.com/pasjomatka, M.in wyplatam łapacze snów. Dlatego z wielkim sercem zapraszam na mój warsztat!
Koszt warsztatu: 70 zł.

 

„Asertywność w pracy” – warsztat rozwojowy

Sobota, 09.06.2018 r. godz. 12.30-15.30

W każdym miejscu pracy zdarzają się sytuacje, w których zachowujemy się: asertywnie, ulegle, agresywnie lub manipulacyjnie. Jeśli chcesz doskonalić umiejętność ich rozpoznawania, świadomie wybierać te, które są dla Ciebie dobre i jasno stawiać granice tym, które Ci nie służą zapraszam na warsztat. Bo asertywnie możesz zacząć się zachowywać w każdym wieku, w każdej pracy i o każdej porze. Warsztat dedykowany jest osobom, które w swoim miejscu pracy chcą świadomie i wprost wyrażać swoje zdanie, stawiać granice bez korzystania z manipulacji, agresji, czy uległości wobec innych.
Podczas warsztatu:

 • Będziesz miała możliwość przyjrzenia się, które z Twoich zachowań w pracy są asertywne, a które nie i z czego może to wynikać?
 • Będziemy doskonalić umiejętności bezpośredniej, uczciwej i otwartej komunikacji w stosunku do szefa i kolegów.
 • Dowiesz się jak wyrażać swoje opinie w pracy w sposób stanowczy.
 • Poznasz rolę monologu wewnętrznego i jego wpływu na codzienne życie.

Podczas warsztatu, w bezpiecznych warunkach w grupie, będziesz mogła doświadczyć rzeczywistych sytuacji zachowań asertywnych po to, aby następnie przenieść je na arenę zawodową. Wykorzystując ćwiczenia praktyczne będziesz mogła poszukać najlepszych dla Ciebie rozwiązań.

Prowadząca: Aleksandra Wittich: jestem psychologiem, trenerką umiejętności interpersonalnych, prowadzę szkolenia warsztatowe związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz rozwojem pracowników. Jestem praktykiem w zakresie psychologii społecznej z akcentem na zagadnienia związane z Zarządzaniem Potencjałem Ludzkim (HRD). Prowadzę projekty  badawcze w obszarze kompetencji pracowniczych. Lubię odkrywać i inspirować do zmian.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Sztuka uważności – mądrej troski o siebie” – warsztat rozwojowy

Sobota, 09.06.2018 r. godz. 16.00-19.00

 „Jest tylko jeden najważniejszy czas, a ten czas – to teraz.” Thich Nhat Hanh

Uważność (mindfulness), to lepszy kontakt  ze swoim ciałem i umysłem, czyli pełniejsze i głębsze poznanie siebie.
To bycie całkowicie obecną wobec doświadczenia płynącego zarówno z otoczenia, jak i z wnętrza swojego ciała.
Praktyka uważności,  to droga do własnej mądrości i witalności.

W czasie warsztatu będziemy:

 • doskonalić świadomość swoich myśli i uczuć,
 • koncentrować się na swoim ciele i jego sygnałach,
 • odkrywać nawykowe wzorce myślenia, zachowania i odczuwania – a to one właśnie są przeszkodą
  w uważnym byciu Tu i Teraz,
 • medytować, wyciszając ciało i umysł.

W małej grupie będziemy ćwiczyć słuchanie siebie i zaufanie do siebie. Z uważnością na siebie – i innych!

Prowadząca: Bernadeta Grobelny – trenerka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, superwizorka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów i warsztatów z zakresu rozwoju osobistego, psychoedukacji, oraz – od ośmiu lat – warsztatów poprawy zdrowia i jakości życia, dla osób chorych i ich bliskich.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Sztuka dzikości – odkryj moc kobiecej kreatywności” – warsztat rozwojowy

Sobota, 09.06.2018 r., godz. 16.00-19.00

„Sztuka dzikości” to warsztat dla kobiet, które chcą odkryć nowe ścieżki wyrażania siebie, zapalić swoje serce do działania i zaprzyjaźnić się z dziką stroną własnej kobiecości.
Podczas warsztatu będziemy odkrywały moc płynącą z naszej twórczej ekspresji i pogłębiały samoakceptację. Pomysł na ten warsztat dojrzał we mnie podczas pobytu na Saharze, na południu Maroka. Inspirację do odkrywania własnych talentów będziemy czerpały ze sztuki Nomadów, ludu, który mieszka, żyje i tworzy na pustyni.
Tematyka warsztatu:

 • Praca nad poczuciem własnej wartości i wzmocnieniem poczucia sprawczości (praca z ciałem).
 • Jak być sobą i pozwolić dojść do głosu uśpionym talentom (praca z wyobraźnią).
 • Proces twórczy, czym jest i jak go uruchomić (praca z wyobraźnią).
 • Jak dbać o swoją przestrzeń myśli, emocji i pragnień (praca z indywidualnym mitem).
 • Umiejętność wyciszenia się i elementy relaksacji jako forma spotkania z samą sobą (praca z ciałem).
 • Rysunek intuicyjny, jako sposób na wizualizację i utrwalenie emocji oraz intencji (praca z wyobraźnią).

Prowadząca: Joanna Grabowiecka, mama, partnerka, trenerka rozwoju osobistego, reżyserka teatralna i scenografka. Absolwentka reżyserii (AT w Warszawie), teatrologii (UJ), arts du spectacle (Paris VIII) oraz Szkoły Trenerów MERITUM. Autorka kilkunastu spektakli teatralnych, które zrealizowała w teatrach w Polsce, a prezentowała na festiwalach w kraju i za granicą (m.in. we Francji, w Niemczech, Serbii i Maroku). Jest pomysłodawczynią i inicjatorką projektu „Siła i piękno Kobiety”, cyklu spotkań z ludźmi sztuki, kultury i biznesu oraz warsztatów skierowanych do kobiet w ramach Bielańskiej Akademii Umiejętności.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Ceremonia parzenia herbaty” – warsztat połączony z degustacją herbaty – obecnie zapisy na listę rezerwową

Sobota, 09.06.2018 r., godz. 19.00-21.00

„Herbatę się pije, aby zapomnieć o hałasie świata’. (T’ien Yiheng)

Zapraszam każdą chętną kobietę chcącą zanurzyć się w świat smaków jednego z najczęściej wypijanych napojów na świecie. W programie przewidziane jest przede wszystkim rozmiłowanie do picia herbaty poprzez

 • krótką opowieści o uprawie herbaty i jej produkcji;
 • uważne oglądanie herbacianych liści, wąchanie oraz degustacja metodą kiperską wybranych 12 herbat różnych rodzajów;
 • zaparzanie herbacianych ciekawostek, czyli białej herbaty kwitnącej, jaśminowych perełek smoka feniksa, sproszkowanej japońskiej herbaty matcha oraz herbaty oolong zaparzonej w stylu chińskiej ceremonii gong Fu cha;
 • przygotowanie marokańskiej herbaty miętowej;
 • zaparzanie japońskiej herbaty Gyokuro kostkami lodu;
 • przygotowanie gotowanej aromatycznej, rozgrzewającej herbaty masala czaj prosto z Indii.

Jeżeli pragniesz wyzwolić w sobie endorfiny płynące z Twojej czarki wprost do serca to serdecznie zapraszam.

Prowadząca: Ewa Paluszkiewicz: na ścieżce herbaty kilkanaście lat zarówno zawodowo jak i hobbistycznie. Finalistka konkursów zaparzania herbaty: Tea Brewers Cup w Cieszynie w 2015 oraz Tea Masters Cup w Krakowie w 2016. Z każdym dniem stara się doceniać jak wiele jest piękna w nas i wokół nas, kocha góry i naturę, lubi odkrywać smaki.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

NIEDZIELA

 

 

 

„BYĆ SOBĄ, czyli o trzech stanach JA” – warsztat rozwojowy

Niedziela, 10.06.2018 r. godz. 09.00 – 12.00

Warsztaty nawiązują do psychologicznej koncepcji analizy transakcyjnej i przeznaczone są dla wszystkich osób, które pragną lepiej poznać siebie, zrozumieć przyczyny swoich decyzji i zachowań. Dowiesz się, dlaczego leży w nas tyle sprzeczności, skąd bierze się samokrytyka i jak to się dzieje, że dajemy namówić się na niechciane zakupy. Podczas  szkolenia powrócimy do naszych dziecięcych lat, aby przekonać się, że Rodzic to nie tylko matka i ojciec, Dziecko to nieodłączna część każdego z nas, a Dorosłość osiąga się przez całe życie.
Plan zajęć:

 • Jest we mnie wielość, czyli kim są Dziecko, Rodzic, Dorosły
 • Wsłuchaj się w siebie, czyli jak rozpoznać swoje potrzeby
 • Wspieraj Dorosłego, czyli sztuka podejmowania rozsądnych decyzji
 • Transakcje, czyli klika prostych zasad jak usprawnić komunikację.

Prowadząca: Anna Pietrzkiewicz – psycholog; Trener, Absolwentka Szkoły Trenerów Meritum; posiada kilkuletnie doświadczenie w obszarze HR oraz zarządzana zasobami ludzkimi w małych i dużych przedsiębiorstwach; w zakres jej zainteresowań i prowadzonych szkoleń wpisują się rozwój osobisty i komunikacja interpersonalna, praca w zespole, zagadnienia związane z doradztwem zawodowym i rynkiem pracy.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Magia twórczego życia” – warsztat rozwojowy

Niedziela, 10.06.2018 r. godz. 12.30 – 15.30

Czym jest  twórcze życie? Dla jedych będzie życiem wypełnionym kontaktem z naturą i zwierzętami, dla drugich pogłębianiem wiedzy o sobie samym, rozwojem osobistym. Dla jeszcze innych ważna będzie sztuka i kontakt z kulturą wysoką, malarstwo, muzyka czy film. Czym dla Ciebie  jest twórcze życie?
Czy potrafisz zidentyfikować własne źródła twórcze i sięgać do nich? Czy wiesz, jak czerpać z nich i zawsze być nasyconym? Czy znasz swój twórczy potencjał? Czy czujesz, że Świat Ci sprzyja i z radością przyjmuje Twoją kreatywność?
Spotkajmy się na Warsztatach Twórczego Życia, poszukajmy razem źródeł tworzenia. Zastanówmy się nad ograniczeniami, które powstrzymują nas przed dzieleniem się swoim twórczym potencjałem ze Światem.
Będziemy pracować w grupie, w parach, posłużymy się technikami poszerzania świadomości siebie, by razem cieszyć się radością tworzenia i poczucia pełni.
Prowadząca: Monika Broszkiewicz – certyfikowana trenerka, terapeuta komunikacji, socjolog i pedagog z wykształcenia, poetka i rysowniczka z zamiłowania, matka i żona z umiłowania.
Koszt warsztatu: 40 zł

 

„Głębokie korzenie – siła i dary naszych przodków” – warsztat rozwojowy

Niedziela, 10.06.2018 r. godz. 12.30 – 15.30

Adresaci: każda osoba, która jest ciekawa historii swoich przodków i chce nauczyć się jak czerpać siłę ze swojej historii rodzinnej. W czasie warsztatu będziemy podróżować przez 7 generacji wstecz, do naszych praprapraprapradziadków, i tam zaczniemy pracę. Aby przyjąć dany nam potencjał, musimy zaprosić do swojego życia również naszych przodków i „wypytać” świadomie i bezpośrednio o ich ofertę. Warsztat nauczy Cię czerpać siłę od swoich przodków ale dowiesz się również jak pracować z traumami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.  Nieważne, czy znasz swoich biologicznych rodziców i dziadków osobiście czy też nie, niewidzialna energia przepływa z przeszłości przez teraźniejszość do przyszłości przez wszystkich członków rodziny i łączy wszystkich ze sobą. Zabierz ze sobą: jeśli masz to stare zdjęcia rodzinne przodków, zbierz wszystkie informacje o nich jakie tylko usłyszałeś/usłyszałaś.

Prowadząca: Magdalena Kuchejda – Trenerka zafascynowana swoimi przodkami i ich historią oraz terapią systemową. Góralka z krwi i kości. Przedsiębiorcza kobieta, która porzuciła ciepłą posadę w urzędzie i otworzyła swój pierwszy w życiu biznes. Ukończyła Kurs Trenerski w Meritum oraz Zaawansowaną Szkołę Trenerów Meritum.
Koszt warsztatu: 40 zł

 

„Pieśń intuicyjna – w poszukiwaniu natury swojego głosu” – warsztat rozwojowy

Niedziela, 10.06.2018 r. godz. 16.00 – 19.00

Zapraszam Kobiety, niezależnie od wieku, zawodu i zagłębienia w swojej osobistej drodze, którzy odczuwają nieodpartą chęć wyrażania siebie głosem na warsztaty rozwojowe, w których ciało, oddech i głos przeplatają się wzajemnie i wspierają w​ rozwoju. Warsztaty opierają się na naturalnych ćwiczeniach wywodzących się z nurtu etnicznego, z użyciem ćwiczeń emisyjnych, relaksacji własnym głosem oraz aktywnych metod, opartych na osobistym doświadczaniu. Warsztat prowadzony jest  w​ ​ przyjaznej​ ​ atmosferze​ ​ nie​ ​ narzucającej​ ​ „jedynie​ ​ słusznej”​ ​ wizji​ ​świata bez oceniania siebie i współuczestników.

Tematyka zajęć:

 • Psychosomatyka – emocje i napięcia w ciele;
 • Pełny oddech – uwolnienie przepływu, głos podparty oddechem;
 • Naturalny głos – wolność i swoboda w poszukiwaniu własnych dźwięków;
 • Pieśń w kręgu – moc wspólnoty w śpiewie.

Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska – trenerka prowadząca warsztaty pracy z głosem, ciałem i oddechem “Szałas rozwoju”; instruktorka zajęć artystyczno – rozwojowych dla dzieci; pieśniarka, poetka i aktorka formacji “Zawiało”; opiekunka “Szałasu Kobiet”; animatorka kultury w “Porcie Sztuki”. Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM oraz Politechniki Wrocławskiej. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów aktorskich i wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel i śpiewu archaicznego. Jej dzieciństwo związane było z folklorem Pogórzan Wschodnich.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Kochany, Kochana – czyli warsztat o Miłości” – warsztaty rozwojowe – obecnie zapisy na listę rezerwową

Niedziela, 10.06.2018 r. godz. 16.00 – 19.00

„Większość związków między kobietą i mężczyzną rozpoczyna się od miłości, a rozpada się z powodu walk o władzę, które rozwijają się po osiągnięciu pewnej intymności”.
~ Alexander Lowen: „Miłość, seks i serce”

To będzie warsztat o tym, co w życiu najważniejsze – o Miłości. Warsztat adresowany jest do kobiet, które pragną jeszcze lepiej, skuteczniej komunikować się ze swoimi najbliższymi: ukochanymi, chłopakami, narzeczonymi, partnerami i mężami. W czasie warsztatu:

 • przyjrzysz się swoim przekonaniom na temat Miłości i związku,
 • zapoznasz się z Pięcioma Językami Miłości,
 • dowiesz się o różnicach w sposobie komunikowania mężczyzn i kobiet.

Na warsztat zapraszamy zarówno kobiety będące w związku, jak i singielki, pragnące dowiedzieć się więcej o skutecznej komunikacji.

Prowadząca: Mirela Pawlikowska: szczęśliwa żona swojego męża od 32. lat, trenerka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od wielu lat prowadzi treningi i warsztaty rozwojowe. Specjalizuje się w treningach interpersonalnych i warsztatach dla kobiet. W MERITUM prowadzi Szkołę Trenerów oraz warsztatu dla kobiet. W wolnych chwilach z przyjemnością oddaje się gotowaniu, rysowaniu mandali, dostrzegając jej dobroczynne i uzdrawiające działanie. Aktywistka Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„Na biegunach życia” – ruch spontaniczny i tańce w kręgu

Niedziela, 10.06.2018 r. godz. 19.30 – 22.00

Warsztat skierowany jest do osób chcących poznać siebie poprzez doświadczenie świadomego ruchu i odczuć manifestujących się w ciele i umyśle. Proponowane formy ruchowe, jakimi są taniec i ruch sprawią wiele satysfakcji, która ułatwia
spojrzenie na siebie przyjaźnie i z dystansem. Warsztat proponuję wszystkim, bez względu na zaawansowanie ruchowe, czy kondycję fizyczną. Zapewniam dobrą zabawę, wzmocnienie i zmobilizowanie własnego potencjału.

Warsztat będzie okazją do:

 • zharmonizowania ciała i umysłu dzięki praktyce uważnej obserwacji siebie,
 • doświadczenia działania technik terapii tańcem i ruchem,
 • rozwijania spontanicznej ekspresji ruchowej,
 • refleksji na temat własnego potencjału i kolorytu ruchowego,
 • spontanicznego i intuicyjnego poruszania się w improwizacjach i strukturach taneczno-ruchowych.

Metody: Ruch autentyczny, Rytmy Rozwojowe wg Judith Kestenberg, 5 Rrytmów wg Gabrielle Roth, tańce w kręgu, taneczna improwizacja i taniec spontaniczny w oparciu o elementy Laban/Bartenieff – System Ruchowy oraz strukturę Marian Chace.
Proszę zabrać ze sobą obuwie na zmianę i wygodną odzież.

Prowadząca: Agata Kaczmarczyk: absolwentka AWF w Katowicach na kierunkach rehabilitacji i pedagogiki, Studium Arteterapii w Polskim Instytutcie Ericksonowskim w Łodzi, Śląskiej Szkoły Trenerów w Meritum oraz kursu Mindfulness Practitioner Foundation Course, certyfikowanego przez Mindfulness Association UK i kursu w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Zainspirowana terapią przez sztukę, ukończyła wiele szkoleń w tym obszarze. Prowadzi zajęcia i warsztaty arteterapeutycze w Fundacji Tacy Jesteśmy.
Koszt warsztatu: 40 zł.

 

 Harmonogram warsztatów do pobrania: ENDORFINY 2018 – program szczegółowy

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY