Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Festiwal Rozwojowy MASZKETY 2019

14.11.2019 - 17.11.2019

„Największy sekret szczęścia to być w zgodzie ze sobą”.
Bernard Fontenelle

Festiwal Rozwojowy MASZKETY 2019 to wydarzenie obfitujące w warsztaty adresowane do kobiet i mężczyzn, pragnących poszerzać świadomość siebie i pogłębiać relacje z innymi tak, by jeszcze lepiej smakować ŻYCIE.

MASZKETY – to słowo po śląsku oznacza „smakołyki”, „coś dobrego”. Maszkety przygotowuje się dla ważnej i bliskiej osoby, są dowodem sympatii, miłości i radości ze wspólnego spędzenia czasu. Maszkecić, to spożywać COŚ pysznego. Smakować. Przeżywać. Być Tu i Teraz.

Zapraszamy, byście posmakowali Maszketów, które przygotowaliśmy dla Was. Mamy Maszkety dla ciała i duszy: warsztaty rozwojowe, ruchowe, sesje relaksacyjne oraz warsztaty herbaciane.

W tym roku 10% każdej wpłaty za warsztaty przeznaczymy na Fundację Iskierka https://fundacjaiskierka.pl/co-robimy/, działającą na rzecz dzieci z chorobą nowotworową oraz na Pracownię na Rzecz Wszystkich Istot https://pracownia.org.pl/, działającą na rzecz ochrony dzikiej przyrody.

Plan MASZKETÓW w pliku pdf znajdziesz tutaj: Harmonogram Maszkety

MASZKETY, odbywać się będą już po raz PIĄTY, w przyjaznej atmosferze naszej siedziby w Katowicach przy ulicy Panewnickiej 36/2

Zobacz jak do nas dojechać

Wszystkie zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy z nami związani.

Udział w warsztatach jest płatny: 30-60 zł (koszt widnieje pod opisem każdego warsztatu). Można wybrać dla siebie także udział w dwóch lub kilku warsztatach.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo do dnia 10.listopada 2019 r. Liczy się kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach otrzymają mailowe potwierdzenie.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: katowicemeritum@gmail.com podając swój nr telefonu oraz tytuły warsztatów, na które chcesz się zapisać.

W programie Festiwalu Rozwojowego MASZKETY następujące warsztaty dla mężczyzn i kobiet:

 

CZWARTEK

„Mindfulness- czyli jak być uważnym” – warsztat rozwojowy
Czwartek, 14.11.2019, godz. 17.00-20.00

Ostatnio określenie mindfulness, czyli uważność zyskuje coraz większą popularność.
Uważność jest czymś co jest dla nas naturalne, widać ją u bardzo małych dzieci, które całkowicie zatracają się w tym co robią. Z czasem jednak coraz bardziej ją zatracamy, wielość bodźców, całe mnóstwo obowiązków, tego co musimy i powinniśmy powoduje, że nie mamy czasu być uważni. Ale czy na pewno?
Ten warsztat jest dla tych, którzy chcą dowiedzieć się podstawowych informacji na temat mindfulness, ale także chcą popraktykować. Chcą sprawdzić jak jest być blisko siebie w „tu i teraz”
Co zyskasz dzięki warsztatowi:
– zdobędziesz podstawowe informacje czym jest mindfulness
– będziesz mógł/mogła doświadczyć jak to jest gdy jesteś uważna/uważny
– będziesz mógł/mogła się odprężyć, uspokoić gonitwę myśli
– będziesz mógł/mogła sprawdzić czy mindfulness jest dla Ciebie

Na zajęcia proszę założyć wygodny strój, ponieważ będziemy siedzieć na materacach i zabrać ze sobą butelkę (wielorazową) wody .

Prowadząca:  Ilona Opaszowska  – socjolog, psycholog coach, trener rozwoju osobistego z 20 letnim doświadczeniem. Od 10 lat zajmuje się pracą z ciałem z wykorzystaniem dźwięku. Certyfikowany provider TRE. Od wielu lat związana z Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Centrum Rozwoju i Terapii Dźwiękiem Mindfulness. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Koszt warsztatu: 40 zł.

„Czas relaksu” – relaksacja w dźwiękach mis i gongów
Czwartek, 14.11.2018, godz. 20.30-22.00

Czas relaksu – relaksacja w dźwiękach mis i gongu – zajęcia relaksacyjne, podczas których dźwięk mis dźwiękowych, gongu oraz innych instrumentów ułatwi Ci wejście stan głębokiego relaksu. Misy dźwiękowe (tzw. tybetańskie) wykorzystywane podczas relaksacji są misami terapeutycznymi sygnowanymi przez Instytut Petera Hessa, twórcy terapii dźwiękiem, ich dźwięk jest tak dobrany, aby ułatwiał osiągnięcie odprężenia ciała i równowagi wewnętrznej.

Prowadząca: Ilona Opaszowska – psycholog, trener, terapeuta dźwiękiem. Od 10. lat prowadzi warsztaty i treningi doskonalące kompetencje społeczne. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla kobiet. Najważniejsze jest dla niej: życie w zgodzie ze sobą i relacje z ludźmi.
Koszt: 30 zł

PIĄTEK

„Siła, świadomość i obecność” – warsztat pracy z ciałem
Piątek, 15.11.2019, godz. 17.00-20.00

Warsztat, podczas którego popracujemy nad świadomością ciała w ruchu, jego ekonomią, koordynacją psychoruchową oraz doświadczeniem sprawczości, siły i sprawności w interakcji z przestrzenią, podłożem i drugim człowiekiem. W programie ćwiczenia z repertuaru systemy – rosyjskiej formy ruchu i sztuki walki, lokomocje oparte na postulatach ruchu naturalnego, trening kontaktu z własnym ciałem, które zwykle wie, jak poruszać się najlepiej, tylko czasem potrzebujemy przypomnieć sobie, jak go słuchać.
Zapraszam osoby chcące nawiązać kontakt z sobą samym w nowy, oparty właśnie na pracy z ciałem sposób, poznać i poeksplorować w bezpiecznej formie, jego możliwości, doświadczyć wolności i radości ruchu bez schematu i rutyny.
Do udziału w warsztacie wystarczy przeciętna sprawność ruchowa.
Na warsztat proszę zabrać ze sobą wygodne, sportowe obuwie oraz nie krępującą ruchów odzież.

Prowadzący: Michał Mania – psycholog, psychoterapeuta, trener, instruktor samoobrony, instruktor systemy rosyjskiej sztuki walki (Systema Ryabko). Absolwent 4-letniego Kursu Psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz Szkoły Trenerów Meritum. W pracy terapeutycznej, jak również szkoleniowej opiera się na humanistycznym widzeniu człowieka poprzez pryzmat jego zasobów. Współtwórca nowej formy treningu interpersonalnego z elementami pracy z ciałem realizowanej w Centrum Szkoleń i Rozwoju osobistego MERITUM.
Koszt warsztatu: 40 zł

„Pieśń intuicyjna” – warsztat pracy z głosem
Piątek, 15.11.2019, godz. 17.00-20.00

Warsztat dla osób, które poszukują własnej prawdy, pogłębienia intuicji, pożegnania tego co już nie służy. Niezależnie od wieku, zawodu i zagłębienia w swojej osobistej drodze, dla tych, którzy odczuwają nieodpartą chęć wyrażania siebie.
Korzyści z warsztatu:
Twój Głos to Twoja Moc, może on sprawić, że zabrzmią wewnętrzne harmonie, podnosząc intensywne i głębokie emocje. Poprzez wibrację własnego głosu, jak i głosu grupy odblokujesz napięcia i uwolnisz stres wchodząc w stan głębokiego relaksu. W osobistym doświadczeniu zdobędziesz narzędzia wspierające Cię w pracy z ludźmi, ułatwiające podążanie za rozwijającą się między wami relacją.
Program warsztatów:
– Praktyka pogłębionego oddechu.
– Emisja głosu i rezonatory.
– Relaksacja głosowa.

Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska – certyfikowana trenerka, prowadząca autorskie warsztaty pracy z głosem, ciałem i oddechem w “Szałasie Rozwoju” oraz w Centrum Szkoleń i Rozwoju osobistego Meritum w Katowicach; aktorka pieśni i wokalistka formacji “Zawiało”; animatorka kultury w “Porcie Sztuki”; prowadząca Teatr Korzeni oraz starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach.
Koszt warsztatu: 40 zł

SOBOTA

„Pokochaj siebie – droga do samoakceptacji” – warsztat rozwojowy
Sobota, 16.11.2019, godz. 09.00-12.00
„Im bardziej będziesz starał się zmienić, tym gorzej będzie ci to wychodziło. Tak, im większy stawiasz opór, tym większą nadajesz moc temu, czemu się opierasz” – Antony De Mello
Pierwszym krokiem do uwolnienia się jest przyjęcie tego, kim jesteś i w jakim miejscu w życiu jesteś. Pokochanie siebie takim, jakim się jest. Akceptacja wszystkiego tego co w nas (nie)właściwe, (nie)ładne i (nie)idealne. Pozbycie się pragnienia, by to zmieniać w pogoni za prezentowanymi zewsząd „ideałami”. Tak się zazwyczaj magicznie dzieje, że idąc drogą wzrastającej samoakceptacji, miłości do siebie i do świata, jedna po drugiej gubimy maski, znikają „chciejstwa” i oczekiwania ego, czy nieprzyjazne dla innych zachowania…
Zmieniasz się wtedy, kiedy przestajesz pragnąć zmiany. Bp nagle okazuje się, że masz dokładnie wszystko, czego ci potrzeba.
Podczas warsztatu będziesz miał okazję przyjrzeć się swojej samoocenie, zmierzyć się z Wewnętrznym Krytykiem i popracować nad uwalnianiem – oczekiwań, emocji i lęków dotyczących siebie samego.

Prowadzący: Małgorzata Radołowicz – certyfikowana trenerka, absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM oraz Zaawansowanej Szkoły MERITUM, a także uczestniczka rocznej Szkoły Pedagogiki Dzikiej Przyrody. W swojej pracy trenerskiej zawsze podkreśla związek człowieka z Naturą. Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego oraz warsztaty głębokiej ekologii. W swojej pracy wykorzystuje zarówno elementy pracy z ciałem, znane z bioenergetyki, wizualizacje, rysunek, jak i teorię analizy transakcyjnej.
Koszt warsztatu: 40 zł.

„Daj głaska” – warsztat rozwojowy w nurcie analizy transakcyjnej
Sobota, 16.11.2019, godz. 09.00-12.00

Zapraszam serdecznie na warsztat o Znakach Rozpoznania czyli o potrzebie i znaczeniu bycia widzianym i docenianym.
W czasie spotkania wspólnie zastanowimy się nad tym: Co to jest głód bodźców i czemu służy dotyk? Dlaczego niekiedy oczekujemy komplementów i prezentów, a innym razem czujemy w związku z nimi dyskomfort? Jak efektywnie zarządzać swoim bankiem głasków? Będziemy ćwiczyć przyjmowanie, odmawianie i dawanie znaków rozpoznania sobie i innym po to, by świadomie budować swoje poczucie wartości oraz dbać o dobre relacje.
Warsztaty nawiązują do psychologicznej koncepcji analizy transakcyjnej, mają formę aktywnych ćwiczeń i dyskusji.
Plan Szkolenia:
– Co to są znaki rozpoznania i dlaczego niezbędne są nam do życia?
– Mój schemat wymiany znaków rozpoznania.
– Ekonomia głasków czyli jak prosić, dawać i odmawiać z zachowaniem troski o siebie i innych.

Prowadząca: Anna Pietrzkiewicz psycholog; Trener, Absolwentka Szkoły Trenerów Meritum – certyfikat potwierdzający kompetencje trenerskie na 5 poziomie EQF oraz zaawansowanej szkoły trenerów Meritum, słuchaczka Akademii Analizy Transakcyjnej. Miłośniczka i praktyk rozwoju osobistego. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w małych   i dużych przedsiębiorstwach; w zakres jej zainteresowań i prowadzonych szkoleń wpisują się relacje i komunikacja interpersonalna w operaciu o koncepcję AT, psychologia pozytywna, zagadnienia związane z doradztwem zawodowym.
Koszt warsztatu: 40 zł

„Oswoić swój cień” – warsztat rozwojowy
Sobota, 16.11.2019, godz. 12.30-15.30

Cieniem jest wszystko, co usunęliśmy do nieświadomości w obawie, że zostaniemy odrzuceni przez ludzi, którzy odegrali decydującą rolę w naszym wychowaniu(…)Szybko nauczyliśmy się rozróżniać, co może w ich oczach znaleźć akceptację, a co nie. Po to, by ich zadowolić z zapałem usunęliśmy dużą część nas samych do odległych królestw nieświadomości” – Jean Monbourqette

Praca z Cieniem to możliwość rozwijania umiejętności przyglądania się sobie i integrowania wszystkich tych obszarów z których jesteśmy dumni z tymi które nagle dostrzegamy i z trudem przyznajemy że istnieją. Cień jest niczym sejf, w którym umieszcza się wszystko, co wytworzyło w nas poczucie wstydu i winy.
W czasie warsztatu będziesz miał/a możliwość:
– poznać koncepcje Cienia
– pracując w grupie przyjrzeć się temu, co dostrzegają inni, a czego być może sam nie zauważasz
– przyjrzeć się „słabościom” i „mocnym stronom” w relacjach z innymi.

Prowadzący: Tomasz Małanka – Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego posiadający rekomendację I stopnia PTP. Trener warsztatów edukacyjnych i rozwojowych. Trener pracy na procesie (Certyfikat trenerski potwierdzający kompetencje pracy na procesie).
Posiadam 15 letnie doświadczenie prowadzenia warsztatów edukacyjnych i rozwojowych. Od 6 lat współprowadzę treningi interpersonalne oraz zajęcia w ramach szkoły trenerów. Współprowadzę także warsztat „On powiedział, Ona zrozumiała”. Realizuję autorskie programy „Oswoić swój cień” oraz „Przeżyć pomaganie”.
Koszt warsztatu: 40 zł

„Antykariera – w poszukiwaniu pracy życia” – warsztat rozwojowy przeniesiony na czwartek 14. listopada godz. 17.00-20.00
sobota, 16.11.2019, godz. 12.30-15.30

Nazwa ANTYKARIERA wywodzi się z przeciwstawienia się karierze polegającej na gonitwie za pieniędzmi i wspinaniu się po drabinie sukcesu, kosztem swoich pasji, prawdziwych zainteresowań, relacji z ludźmi i głębszych potrzeb.
Warsztat przeznaczony jest dla osób, które chcą żyć bardziej twórczo, chcą robić to, do czego są stworzone i służąc w ten sposób światu otwierają się na odpowiednie wynagrodzenie.
Program zajęć:
– czym jest Antykariera wg Rick`a Jarow`a
– diagnozowanie własnych przekonań na temat siebie, pracy, świata
– jaka jest moja osobista misja? Po co się urodziłam/em

Prowadząca: Mirela Pawlikowska– trenerka rozwoju osobistego, posiada rekomendację trenerską II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka koncepcji warsztatów „Antykariera” odbywających się cyklicznie w Meritum. Prowadzi także treningi i warsztaty dla osób pragnących pogłębiać samoświadomość i odkrywać radość w bliższych relacjach z samym sobą oraz z innymi ludźmi. Od 14. lat na ścieżce Antykariery.
Koszt warsztatu: 40 zł

„MOJE MĘSKIE – ŻEŃSKIE JA, czyli o równowadze w każdym z nas” – warsztat rozwojowy
Sobota, 16.11.2019, godz. 16.00-19.00

W życiu codziennym towarzyszy nam wiele stereotypów jak powinni zachowywać się mężczyźni, a jak kobiety.
Współczesna kobieta jak nigdy dotąd głęboko sięga w zasoby męskiej energii zaś mężczyźni co raz częściej eksplorują potencjał jaki niesie ze sobą energia kobiet.
A gdyby tak spojrzeć na nas w ten sposób: Kobiet i Mężczyźni – jesteśmy jedną energią.
Filozofia chińska nazywa tą energię yin i yang – element żeński i element męski. Carl Gustav Jung rzucił nowe światło na postrzeganie człowieka i nazwał te części archetypami, Animusem i Animą, wewnętrznym obrazem mężczyzny i wewnętrznym obrazem kobiety.
Obie te części przenikają się, niezależnie od tego, jakiej jesteśmy płci. Energia żeńska jest związana z kreacją, twórczością, radością życia, spontanicznością, intuicją. Męska z analizą, skupieniem, działaniem z odwagą mimo lęku, wyzwaniami.
Podczas warsztatu będziesz miał/a możliwość poszerzenia świadomości siebie poprzez przyjrzenie się, z którą częścią w sobie masz najbliższy kontakt a którą rzadko dopuszczasz do głosu. Nasze spotkanie to okazja do odszukania równowagi między tym co w nas żeńskie a co męskie.

Prowadzący: Mirela Pawlikowska – trenerka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Posiadam ponad 25 lat dosiadczenia w pracy warsztatowej. Mocno doceniam i korzystam ze swoich męskich i kobiecych aspektów. Prowadzę warsztaty i Kręgi Kobiet. Jestem żoną, matką i babcią. Ponadto współzałożycielką i obecnie prezeską Meritum. Ważnym aspektem mojej aktywności jest współpraca z Pracownią na Rzecz Wszystkich Istot.
Tomasz Małanka – socjolog, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, posiada 10-letnie doświadczenie w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym oraz w pracy nad rozwojem osobistym.
Od 4 lat prowadzi autorskie warsztaty dla par
Koszt warsztatu: 40 zł.

„Wrota kobiecości” – warsztat rozwojowy dla kobiet
Sobota, 16.11.2019, godz. 16.00-19.00

Zapraszam do kręgu kobiety chcące przyjrzeć się swoim przekonaniom dotyczących tej, która z nas kobiet czyni kobiety…
Tytuł warsztatu, zaczerpnęłam z pracy Regeny Thomashauer, która swoim entuzjazmem i radością z posiadania waginy/joni/cipki, kipi z każdej strony swojej książki, a ta na polskim rynku nie ma sobie równych. Zachwyca mnie w niej, że można, że się da żyć w takiej przyjaźni. I,że ta przyjaźń jest dana sobie samej, nie przez kogoś innego.
Dlatego chcę po raz kolejny dać Wam Kobiety bezpieczną przestrzeń, żeby porozmawiać i pobyć razem, w tym dla mnie, douli, absolutnie ważnym obszarze. W przestrzeni wrót kobiecości.
Na początek będziemy tropiły wszystkie imiona. Sprawdzimy jak ciało reaguje na poszczególne słowa, jakie jakości budzi brzmienie poszczególnych imion. Poszukamy własnego. Może znajdziemy, a może samo szukanie okaże się ważne.
Poprowadzę was w wizualizacji i głębokim relaksie w krainę waszego ciała, gdzie jeśli będziecie gotowe można będzie podjąć decyzję czy wagina/joni/cipka może być moją przewodniczką.
Wtańczymy w ciało tę wizję, a potem zrobimy amulet na pamiątkę naszego spotkania.
Mam nadzieję, że ten warsztat, będzie miłym powitaniem swojej mocy, od którego nie można rozpocząć głębokiej relacji z samą sobą i uzdrawiania tego co tak bardzo było przez wieki ranione.

Prowadząca: Karolina Anweiler – Jestem doulą od 7 lat, regularnie towarzyszę kobietom przy porodzie. Wspieram w połogu. Jestem coraz mniej skrytą entuzjastką kobiecej mocy. Prowadzę kręgi kobiet: w ciąży i krąg dla matek. Staram się w mojej pracy przywracać siostrzane relacje między kobietami i znaczenie ceremonii w życiu kobiety. Jestem pedagożką, trenerką i edukatorką okołoporodową.
Koszt warsztatu: 40 zł

„Degustacja japońskich herbat oraz maszketów” – warsztaty ze smakami w roli głównej
Sobota, 16.11.2019, godz. 18.00-21.00

Znasz smak umami? chcesz go poszukać w herbacie – to warsztat dla Ciebie
Zapraszam Cię na spotkanie podczas którego zaparzę kilka japońskich herbat, które dostarczę prosto z Japonii.
Mam nadzieję przywieźć z mojej wyprawy również worek przeżyć i wspomnień, którymi się z Tobą podzielę.
Nie zabraknie również wyjątkowych w smaku japońskich maszketów i lodów z matchą.
Będzie jeszcze jedna ciekawostka- naleśniki z mąki ryżowej z liśćmi herbaty Gyokuro.
Obiecuję, że w trakcie warsztatu:
* zdobędziesz podstawową wiedzę o herbacie, o jej obróbce, uprawie i rodzajach.
* odkryjesz tajemnicę dobrze zaparzonego naparu, takiego – którym przyjemnie można się delektować.
* poznasz charakter japońskich herbat, ich wyjątkowy smak
* będziesz umiał / -a odpowiedzieć na pytanie, które rodzaje herbat najbardziej przypadną Ci do gustu.
* nabędziesz umiejętność zaparzania sproszkowanej herbaty matcha specjalną miotełką do jej ubijania
* będziesz mógł liczyć na porady dotyczące rozpoznawania jakości liści, ich zaparzania i przechowywania.
* poruszamy również zagadnienia takie jak wybór odpowiednich naczyń do zaparzania herbat, opowiem o herbacianych utensyliach i ich przeznaczeniu.
またあいましょう
mata aimashō – Do zobaczenia wkrótce.

Prowadząca: Ewa Paluszkiewicz – na ścieżce herbaty kilkanaście lat zarówno zawodowo jak i hobbistycznie. Finalistka konkursów zaparzania herbaty: Tea Brewers Cup w Cieszynie w 2015 oraz Tea Masters Cup w Krakowie w 2016. Z każdym dniem stara się doceniać jak wiele jest piękna w nas i wokół nas, kocha góry i naturę, lubi odkrywać smaki. Współpracuje z firmą Oxalis Polska.
Koszt warsztatu: 60 zł

NIEDZIELA

„Jak ja pięknie prokrastynuję!” – warsztat rozwojowy dla każdego
Niedziela, 17.11.2019, godz. 09.00-12.00

Czy Ty też tak masz, że często wszystko kumuluje się w jednym terminie?
Jeśli doskwiera Ci zbyt duża liczba obowiązków, lista rzeczy do zrobienia stale rośnie, rzeczy ważne odsuwasz na ostatnią chwilę a do tego trudno Ci podjąć działanie wystarczająco wcześniej, by w spokoju zająć się tym co ważne,
zapraszam Cię na warsztat, podczas którego:
– w atmosferze nieoceniającej będziemy sprawdzać czym jest prokrastynacja i z czego wynika
– zastanowimy się, co powoduje ją u Ciebie, jakich zadań unikasz najczęściej i dlaczego oraz jaka jest tego cena
– będziemy odkrywać Twoje motywacje w dążeniu do celu
– poszukamy sposobów na radzenie sobie z prokrastynacją i… być może odkryjesz, że wcale nie chcesz tego zmieniać?…
Warsztat skierowany do mężczyzn i kobiet gotowych na pracę osobistą i wzajemną wymianę doświadczeń. Nie jest istotne wcześniejsze doświadczenie warsztatowe.

Prowadząca: Iwona Grzech-Nowak – trener rozwoju osobistego, akredytowany coach ICF. Z pierwszego wykształcenia ekonomista, praktyk zarządzania. Obecnie w trakcie studiów psychologicznych na kierunku „Psychologia kliniczna człowieka dorosłego” SWPS. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum. Od 2016 roku pracuje jako coach i trener umiejętności osobistych. Realizuje projekty szkoleniowe i pracuje indywidualnie z Klientami. Codziennie konfrontuje się ze swoją długą listą obowiązków do zrobienia, czerpiąc radość z przyjmowania rzeczywistości taką, jaka jest.
Koszt warsztatu: 40 zł.

Kochany – Kochana” – warsztat o Miłości – termin przeniesiony na 19.11.2020 r. godz. 17.30-21.30
Niedziela, 17.11.2019, godz. 09.00-12.00

„Większość związków między kobietą i mężczyzną rozpoczyna się od miłości, a rozpada się z powodu walk o władzę, które rozwijają się po osiągnięciu pewnej intymności”. ~ Alexander Lowen: „Miłość, seks i serce”

To będzie warsztat o tym, co w życiu najważniejsze – o Miłości. Warsztat adresowany jest do wszystkich, którzy pragną jeszcze lepiej, skuteczniej komunikować się ze swoimi najbliższymi, partnerami, partnerkami, żonami i mężami.
W czasie warsztatu:
– przyjrzysz się swojemu komunikowaniu z Ukochanym/Ukochaną,
– zapoznasz się z Pięcioma Językami Miłości
– dowiesz się o różnicach w sposobie komunikowania mężczyzn i kobiet.
Na warsztat zapraszam osoby nie pozostające obecnie z związkach, jak również pary i małżeństwa, pragnące dowiedzieć się więcej o skutecznej komunikacji.

Prowadząca: Mirela Pawlikowska – trenerka posiadające rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,  szczęśliwa żona swojego męża od 33. lat. Od wielu lat prowadzi treningi i warsztaty rozwojowe. Specjalizuje się w treningach interpersonalnych i warsztatach dla kobiet. W MERITUM prowadzi Szkołę Trenerów oraz warsztaty dla kobiet. W wolnych chwilach z przyjemnością oddaje się gotowaniu, rysowaniu mandali, dostrzegając jej dobroczynne i uzdrawiające działanie. Aktywistka Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.
Koszt warsztatu: 40 zł

„Brzydkie kaczątko, czy łabędź?” – warsztat rozwojowy o dowartościowaniu
Niedziela, 17.11.2019, godz. 12.30-15.30

Na rynku szkoleń znaleźć można bogatą ofertę propozycji radzenia sobie w sytuacjach trudnych lub też pracy „trudnym klientem”. Czy to oznacza, że w sytuacji radości, bliskości, sukcesów radzimy sobie „dobrze”?
Że zauważamy to, co dobrze zrobione i otwarcie wyrażamy uznanie, wzruszenie, podziw?
Jak wygląda proporcja pomiędzy umiejętnością krytykowania, narzekania, koncentracji na tym, co trudne, negatywne czy nieprawidłowe, a dostrzeganiem – i wyrażaniem – tego, co pozytywne?
Obydwie te umiejętności są niezbędne do budowania realnego obrazu siebie, do tworzenia pełnej relacji i harmonii w życiu.
Podczas warsztatu bliżej poznamy dwa sposoby wyrażania komunikatów dowartościowujących, poznamy ich wpływ na samopoczucie, wiarę w siebie i wewnętrzną motywację.
Zapraszam tych, którzy:
– są ciekawi, jak zwiększać – u siebie i innych (na przykład u dzieci!) – zaufanie do siebie i własnych kompetencji
– chcą udoskonalić swoją umiejętność zauważania i doceniania tego, co dobre i piękne – w nas samych, w innych ludziach, w otaczającym świecie
– chcą swobodniej wyrażać komunikaty doceniające – siebie i innych

Prowadząca: Bernadeta Grobelny – trenerka i superwizorka, z rekomendacją II-go stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Certyfikatem Jakości Szkoleń III-go stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów i warsztatów z zakresu rozwoju osobistego, umiejętności wychowawczych, warsztatów poprawy zdrowia, uważności i jakości życia.
Koszt warsztatu: 40 zł.

„PO CO NAM ZAZDROŚĆ – jak ją poznać, usłyszeć i zrozumieć?” – warsztat rozwojowy
Niedziela, 17.11.2019, godz. 12.30-15.30

Czym jest zazdrość?
Czy jest nieodłączną częścią naszej człowieczej natury, czy – jak wielu ją określało – wadą, grzechem, oznaką słabości, chorobą, cieniem, bestią, czymś, co niszczy, rujnuje, pożera? A może jest w niej coś, z czym warto się spotkać, czego warto posłuchać, na co warto się otworzyć?
Zazdrość staje się często tematem tabu, wypieranym przez skrypty rodzinne, a także kody religijne i kulturowe. O zazdrości wielokrotnie pisano na kartach Starego Testamentu i w naukach Kościoła. Uczucie to rozgrzewało serca pisarzy, poetów, filozofów niemal wszystkich epok, stało się motywem przewodnim wielu utworów literackich, przybierało twarz Otella, Balladyny czy Bohuna. Każdy z nas nosi w sobie jakiś własny obraz zazdrości.
Warto sprawdzić, jakie przekonania mamy na jej temat, w czym wzrastaliśmy, jak ją widzimy z perspektywy naszego życia i doświadczenia. Dopiero kiedy uświadomimy to sobie, możemy spróbować odkryć mądrość, jaka płynie z zazdrości, możemy spotkać się z tym uczuciem, możemy przestać je zwalczać, wypierać i odrzucać.

Na warsztacie:
– odkryjesz swoje przekonania dotyczące zazdrości
– spojrzysz na zazdrość z innej perspektywy
– uświadomisz sobie, po co jest zazdrość
– nauczysz się odczytywać informacje, jakie ze sobą niesie to uczucie
– spotkasz się ze swoją zazdrością, zarówno w grupie, jak i sam na sam.
Warsztat nie ma charakteru terapeutycznego, ma na celu pogłębienie świadomości i rozwój osobisty. Spotykamy się z własną zazdrością w każdym wymiarze, nie ograniczając się do zazdrości w relacjach.

Prowadząca: Ania Grochowicz – absolwentka Szkoły Trenerów „Meritum”, z wykształcenia polonistka, prywatnie żona i mama dwójki dzieci. W pracy trenera najbardziej ceni możliwość dzielenia się sobą i autentyczność. Tworzy warsztaty oparte o własną wiedzę, pracę i doświadczenie. Prowadzi zajęcia dla osób uzależnionych odbywających terapię zamkniętą. Pracuje w obszarze emocji, zasobów i przekonań.
Koszt warsztatu: 40 zł

„Boska i Wojownicza” – warsztat rozwojowy dla kobiet 
Niedziela, 19.11.2019, godz. 16.00-19.00

Warsztaty Boska i Wojownicza poświęcone są integracji wojowniczej i boginicznej energii kobiety.
Jeżeli pragniesz czerpać w harmonijny sposób z potencjału żeńskiej i męskiej energii i odkryć na nowo swoją kobiecą moc stwórczą, zaakceptować i uszanować siebie w duchu łagodności z jednej strony oraz działać w zgodzie ze sobą, a nie wizją innych oraz poczuć moc płynącą z pewności siebie i jasności umysłu, zapraszam Cię do kręgu pełni.

Tematyka zajęć:
* od roli ofiary do roli własnego sprzymierzeńca,
* od definiowania siebie poprzez to, co robisz do samoakceptacji,
* od ukrywania swojego potencjału do podążania za swoim najwyższym celem.
.
Prowadząca: Joanna Grabowiecka: Absolwentka reżyserii, teatrologii i kier. arts du spectacle na Université Paris VIII oraz Szkoły Trenerów Meritum.  Od kilkunastu lat z pasją prowadzi warsztaty artystyczne i rozwojowe. Od trzech lat w ramach autorskiego projektu SZTUKA DZIKOŚCI realizuje w Warszawie cykle warsztatów dla kobiet oraz spotkań z ludźmi kultury, sztuki i biznesu. Autorka spektakli teatralnych, czytań performatywnych i słuchowisk radiowych. W swojej pracy łączy doświadczenie trenerskie i artystyczne. Wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału. Wierzy, że eMOCje kryją w sobie moc, a umiejętność ich nazwania może stać się początkiem transformacji prowadzącej do odkrycia prawdziwej, (samo)uzdrawiającej mocy kobiety.
Koszt warsztatu: 40 zł.

Dodatkowych informacji o MASZKETACH udziela Mirela Pawlikowska
tel. 501 762 528
katowicemeritum@gmail.com

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY