Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Indywidualne masaże dźwiękiem

28.04.2016 - 28.04.2018

„Dźwięk żyje tak, jak każdy z nas, porusza, rozciąga, zmienia, wycisza, pobudza… Muzyka i dźwięki nas uspokajają i poruszają do głębi, napełniają szlachetnymi uczuciami i wzruszają do łez, choć nie wiemy jak to się dzieje. Jest to język sam w sobie…”
(Charles Kingsley)

Żyjemy w czasach, w których „cały świat” pędzi, a my często razem z nim, zapominając o sobie, o tym, że jesteśmy całością i o tym jak ważna jest harmonia między duchem, umysłem i ciałem.

Dźwięki towarzyszą nam przez całe nasze życie, większość z nas ma swoje ulubione melodie, przy których się relaksuje i odpoczywa. Misy wykorzystywane do masażu są ręcznie kute, a następnie selekcjonowanie, tak aby wydawane dźwięki były optymalne dla naszego organizmu.

Czym jest masaż dźwiękiem?

Masaż dźwiękiem rozwija umiejętność „puszczania“ i wprowadzania się w stan relaksu, możemy puścić stres, lęki, zatrzymać gonitwę myśli.
Masaż dźwiękiem opracowany został przez niemieckiego fizyka Petera Hessa . Dźwięki mis to wielotony, które ułatwiają wejście w stan głębokiego relaksu.

Misy wykorzystywane w masażu są ręcznie wykuwane w Nepalu na zlecenie Instytutu Petera Hessa w Niemczech. Nie wszystkie wykute misy są klasyfikowane jako terapeutyczne, a tylko, te które mają odpowiednie brzmienie.
Metoda ta obecnie jest stosowana w wielu krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Australii. W niektórych landach Niemiec metoda ta jest finansowana ze środków państwowego funduszu zdrowia .

Jak wygląda masaż?

Przed pierwszym masażem jest prowadzony wywiad, który pozwala na wychwycenie ewentualnych przeciwwskazań oraz dopasować masaż do potrzeb klienta.

Masaż wykonuje się układając misy w różnych miejscach na osobie, która jest ubrana, i lekko uderza się w misy filcową pałką. Misy oprócz dźwięku zaczynają delikatnie wibrować co dodatkowo powala się odprężyć.

Sesja łącznie z przygotowaniem trwa ok. 60 min. Pierwsza sesja to ok. 70-80 min.

Dla kogo masaż?

Dla wszystkich chcących się zrelaksować. Polecany również tym, którzy mają niewiele czasu, a ciągłe napięcie w pracy, czy w domu utrudnia wszelkie próby odprężenia się.

Masaże dźwiękiem pomagają m.in.: obniżyć poziom stresu, odprężyć mięśnie, w problemach z bezssenością, łagodzą bóle mięśni i stawów, wspierają proces samoregeneracji organizmu.

Prowadząca:

Ilona Opaszowska – mgr socjologii, coach, certyfikowany trener. Ukończyła czterostopniowe szkolenie masażu dźwiękiem wg. Metody Petera Hessa. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi prowadząc szkolenia i warsztaty m.in. z zakresu rozwoju osobistego. Od 2010 roku zajmuje się masażami dźwiękiem i prowadzi zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem mis i gongu. Jest również członkiem zespołu WMiędzyczasie grającego muzykę relaksacyjną.

Cena:

Koszt jednej sesji wynosi 80 zł. W przypadku zakupienia serii zabiegów – 10. masaż gratis.

 Zapisy:

Osoby chcące umówić się na masaż przyjmuje Ilona Opaszowska tel. 697 631 107 lub meritumkatowice@interia.pl

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY