Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Kochany, Kochana – warsztat o Miłości

14.04.2018 - 15.04.2018

Większość związków między kobietą i mężczyzną rozpoczyna się od miłości, a rozpada się z powodu walk o władzę, które rozwijają się po osiągnięciu pewnej intymności.

~ Alexander Lowen: „Miłość, seks i serce”

To będzie warsztat o tym, co w życiu najważniejsze – o Miłości.

Wikipedia definiuje: Miłość – uczucia, typ relacji międzyludzkich, zachowań, postaw.

Każdy z nas, zależnie od płci, doświadczeń życiowych i rodzaju wrażliwości może inaczej Miłość definiować i jej doświadczać. Jedno jest pewne – aby być szczęśliwym w Miłości, nawiązywać trwałe i konstruktywne relacje, trzeba najpierw pokochać siebie, mieć ze samą/samym sobą wystarczająco dobrą relację. Istotne wydaje się tutaj budowanie równowagi między wewnętrznym mężczyzną i wewnętrzną kobietą. Właśnie o tym będzie nasz warsztat.

Warsztat adresujemy do wszystkich, którzy chcą:
 • Dowiedzieć się, jak budować związek oparty na wzajemnym szacunku, respektowaniu potrzeb i granic;
 • Dowiedzieć się jak nasze przekonania wpływają na budowanie intymnych relacji;
 • Przyjrzeć się swojemu unikalnemu sposobowi wchodzenie w bliskie relacje (które Twoje działania budują bliskość/intymność z Ukochaną/Ukochanym)
 • Zapoznać się z Pięcioma Językami Miłości;
 • Dowiedzieć się więcej o różnicach w sposobie komunikowania mężczyzn i kobiet,
 • Przyjrzeć się swojemu Animusowi oraz Animie – zaprzyjaźnić się w wewnętrzą kobietą i wewnętrznym mężczyzną.

Na warsztat zapraszamy pary i małżeństwa bez względu na wspólny „staż”. Różnorodność doświadczeń i czasu bycia w związku przyczynią się do wzbogacenia wymiany doświadczeń.

Do udziału w zajęciach zapraszamy kobiety i mężczyzn, niezależnie od dotychczasowych doświadczeń warsztatowych. Nie jest wymagany wcześniejszy udział w jakichkolwiek szkoleniach.

Cele warsztatu to:

 • pogłębienie świadomości na temat własnych schematów budowania bliskich relacji;
 • zapoznanie się z zasadami komunikacji „języków miłości”
 • pogłębienie relacji w parach

Warsztaty prowadzone są metodami aktywnymi, opartymi na osobistym doświadczaniu. Będzie sporo pracy w kobiecych i męskich kręgach, proponować będziemy pracę w parach oraz indywidualną z wykorzystaniem własnych kreatywnych zasobów. Dzięki warsztatowej pracy w grupie osób, które pracują nad jednym tematem, będziecie mogli poznać spojrzenie innych, inspirować się nimi, a jednocześnie odkrywać te elementy, które są dla Was najważniejsze i najbardziej potrzebne

Warsztat „Kochany, Kochana” powstał dzięki inspiracji pochodzącej z wielu lat spotkań z kobietami i mężczyznami, pragnącymi pogłębienia i poprawy jakości bliskich relacji; jest warsztatem rozwojowym, adresowanym do kobiet i mężczyzn gotowych na głęboką pracę osobistą, w celu odkrycia nowych dróg rozwoju i ekspresji. Warsztat nie jest terapią.

Zasady obowiązujące na warsztacie:
 • Zwracamy się do siebie po imieniu.
 • Tempo warsztatu  jest zawsze dostosowane do potrzeb uczestniczek/uczestników oraz tego, co dzieje się w procesie grupowym.
 • Każda osoba może w dowolnej chwili powiedzieć „Stop” – udział w poszczególnych doświadczeniach jest dobrowolny.
 • Wszystko, co wydarza się na warsztacie pozostaje między nami – priorytetem jest nasze poczucie bezpieczeństwa, byśmy mogli w swobodny sposób wyrażać siebie i przyjąć z tego doświadczenia tyle, ile jesteśmy gotowi.
 • Warsztat to nie szkoła – nie oceniamy siebie i innych. Praktykujemy komunikat JA.
 • Wyłączamy telefony na czas sesji warsztatowych (rozmawiać oczywiście można w przerwach i po zajęciach).
Prowadzący:

Mirela Pawlikowska – trenerka posiadająca rekomendację trenerską II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, socjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka dwuletniego Studium Edukacji Psychoseksualnej pod kierunkiem W. Sokoluka. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów rozwoju osobistego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z grupami kobiet, autorka i realizatorka warsztatów „Ciało kobiety, mądrość kobiety” oraz „Biegnąca z wilkami”.  Żona tego samego męża od 32. Lat.

Tomasz Małanka –  trener posiadający rekomendację I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Socjolog, (specjalizacja praca socjalna) absolwent studiów podyplomowych „Wiedza o patologii społecznej, profilaktyce i socjoterapii”. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy trenerskiej. Od pięciu lat współprowadzący treningi interpersonalne oparte na procesie.  Autor i realizator warsztatów „Przeżyć pomaganie” i „Oswoić swój cień”. Współautor i realizator warsztatów dla par: „On powiedział, Ona zrozumiała”. Prywatnie: Mąż po raz drugi.

Koszt uczestnictwa:

Koszt warsztatu wynosi 400 zł za parę.

Przed zajęciami prosimy o wpłatę „składkowego” w wysokości 100 zł od pary, na pokrycie kosztów poczęstunków (2 obiady + przerwy kawowe). Opłata za posiłki jest niezależna od opłaty za cały warsztat.

Jeśli ktoś z Was potrzebuje i chce uczestniczyć w warsztacie, a obecnie nie ma do tego warunków finansowych – proszę o telefon w tej sprawie. Będziemy o tym rozmawiać. Istnieje możliwość częściowego „odpracowania” kosztu warsztatów  w ramach wymiany barterowej w naszym Stowarzyszeniu.

Organizacja warsztatu:

Zajęcia odbywają się w następujących godzinach:

 • piątek: 18.00-21.00
 • sobota: 09.00-18.00
 • niedziela: 08.00-17.00

W czasie zajęć mamy dwie przerwy kawowe oraz jedną, dłuższą – obiadową. Przerwy trwają „tak długo aż się skończą” (to nasza ulubiona długość trwania przerw).

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 31.03.2018 r. na adres katowicemeritum@gmail.com W mailu zgłoszeniowym proszę podać tytuł warsztatu, swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego.

Dodatkowych informacji udziela Mirela Pawlikowska, tel. 501762528.

Warunkiem przyjęcia do grupy jest deklaracja uczestnictwa w całym cyklu warsztatów.

 

 

 

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY