Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Krąg kobiet w ciąży – edycja jesienna

03.10.2019 - 05.12.2019

Już niebawem rozpoczniemy kolejny cykliczny krąg dla kobiet w ciąży.
Stworzymy alternatywę dla klasycznej szkoły rodzenia, bądź jej uzupełnienie. Damy sobie czas na przyglądanie się temu, co z ciałem dzieje się w ciąży, damy sobie czas na oglądanie myśli jakie dopadają, na myśli które odpadają, damy sobie czas na bycie w ciąży.
Na to właśnie, i na to,  co temu byciu sprzyja. Czy ruch, czy relaks, czy muzyka, czy własna twórczość, a może wszystko po trochu. Może coś zupełnie innego? Sprawdzimy to podczas każdego spotkania.

Spotykać będziemy się w kobiecym gronie, usiądziemy wygodnie w kręgu i pozwolimy poprowadzić się chwili i temu co żywe w nas w dniu spotkania, co wnosimy, co wyniosłyśmy ważnego ostatnio.

Celem Kręgu jest przygotowanie się do dobrego dla matki i dziecka porodu.

Nie ominiemy merytorycznych aspektów przygotowania się do roli mamy, porozmawiamy o porodzie, poćwiczymy pozycje porodowe, sprawdzimy które niefarmakologiczne sposoby łagodzenia bólu mogą być pomocne podczas porodu, a które kompletnie nie pasują ciału. Porozmawiamy o własnej wizji porodu. Powspieramy je wzmacniającymi filmami z narodzin. Poszukamy własnych sposobów na motywowanie się w porodzie.

Opowiemy o tym jak przygotować się na pojawienie nowego człowieka w domu, jak pielęgnować noworodka, jak dbać o swoje ciało w połogu, jak połóg zakończyć. Przyglądniemy się słowu ceremonia w kontekście wydarzeń okołoporodowych. Poszukamy obszarów w które chcemy włączyć tatę dziecka, porozmawiamy o jego roli w porodzie, w połogu, przyjrzymy się własnym myślom i uczuciom, kto wie, może zaprosimy mężczyzn na jedno ze spotkań.

Przede wszystkim jednak będziemy razem, będziemy się śmiać, płakać, wspierać.
Chcę by ta grupa stała się zalążkiem wioski, w której o wiele łatwiej wychować dziecko. Poszukamy odpowiedzi na każde pytanie.

Cały cykl Kręgu to 10 spotkań. Spotkania trwają ok. 3 godzin.
Proszę o wygodny strój, ciepłe skarpetki, w sali będziemy bez butów.

Terminy spotkań :
  •  03. października (czwartek)
  • 10, 17, 24, 31. października
  • 7, 14, 21, 28. listopada
  • 5. grudnia 2019r
Prowadząca:

Karolina Anweiler: doula, członkini Stowarzyszenia Doula w Polsce, również pedagożka i animatorka zajęć twórczych. Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM.  http://doula-karolina-anweiler.blogspot.com/.

Koszt

Koszt udziału w całym cyklu Kręgu wynosi 500 zł.

Informacje i zapisy:

Informacje i zapisy telefonicznie pod numerem 502 651 224  lub przez e-mail k.anweiler@wp.pl

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY