Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Krąg Kobiet 2019 – zapraszamy

27.09.2018 - 29.08.2019

Zapraszamy serdecznie do Kręgu Kobiet rozpoczynającego się w styczniu 2019. 
Jeśli ważne jest dla Ciebie, by w bezpiecznym miejscu, wśród życzliwych Ci osób, cieszyć się swoimi osobistymi radościami, celebrować kobiecość, a czasami zapłakać (i nikt nie będzie Cię za to oceniał) – zapraszam Cię do Kręgu Kobiet. To naprawdę specjalne miejsce, gdzie już od lat dzielimy się swoimi doświadczeniami i tworzymy wspólnotę opartą na siostrzeństwie. Wzmacniamy tu szacunek i zaufanie do samych siebie oraz do innych kobiet, rozwijamy kreatywność oraz intuicję.

Po tysiącleciach panowania patriarchatu, a przedtem matriarchatu, świat oraz my wszystkie i wszyscy potrzebujemy powrotu do równowagi. Aby to było możliwe, najpierw musimy przywrócić swoją wewnętrzną równowagę, uzdrowić ośmieszaną, zawstydzaną, zranioną i wypartą kobiecą stronę swojej natury, swoją wewnętrzną kobietę (animę), która potrafi kierować się intuicją i przeczuciami, jest delikatna, wrażliwa i współczująca, wie, jak troszczyć się i opiekować, odżywiać, wspierać i uzdrawiać, uszanować i zaakceptować, że taka jest; dać jej godne miejsce w sobie. Kiedy to zaakceptujemy i pokochamy wrażliwą część siebie, dopiero wtedy z otwartym sercem możemy, używając męskiej strony swojej natury (animusa), działać, tworząc świat pełen miłości i piękna, pokoju i harmonijnych związków.
Maria Ela Lewańska (tłumaczka książki „13 Pierwotnych Matek Klanowych”)

Celem Kręgu jest odkrywanie i pielęgnowanie swojej kobiecej natury. Osiągniemy to poprzez wzajemne wspieranie się, wymianę doświadczeń, słuchanie własnej intuicji oraz głosu serca. Poszerzając swoją świadomość i rozwijając siebie możemy inspirować zmiany we własnych rodzinach, dzielić się miłością i pragnieniem pokoju z naszymi dziećmi, bliskimi i wszystkimi, których spotykamy na swojej drodze.

Krąg to miejsce, gdzie czcimy to, co święte w kobiecie, by móc dzielić się takimi wartościami jak: macierzyńskość, opiekuńczość, intuicja, wytrwałość, wsparcie emocjonalne, tworzenie związków opartych na miłości, z szacunkiem dla Ziemi.

Koncepcja spotkań powstała w oparciu o książkę „13 Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams.

Ważną częścią spotkań w Kręgu jest praca z archetypami, które Tu i Teraz są najbardziej obecne w naszym życiu. W czasie zajęć, w atmosferze pełnej bezpieczeństwa i uważności, będziemy, każda w swoim tempie zgłębiać samą siebie, swoją dziką kobiecą naturę. Poprzyglądamy się także, w jaki sposób przekazy i nakazy oraz stereotypy społeczne wpływają na nasze kobiece funkcjonowanie w codziennym życiu. W atmosferze siostrzeństwa i kobiecej życzliwości odbędziemy podróż do samego centrum kobiecości, by wykorzystując swoją pierwotną moc, kreować pełnię naszego zdrowia.

W celu zapewnienia bezpiecznej, otwartej atmosfery – Krąg Kobiet ma charakter grupy zamkniętej – tzn. grupa w stałym składzie spotyka się przez cały rok.

Krąg Kobiet nie jest cyklem warsztatów edukacyjnych, jest raczej grupą spotkaniową. Adresowany jest do pełnoletnich kobiet, zainteresowanych pogłębianiem świadomości na temat swoich relacji z samą sobą oraz innymi kobietami.

Gdzie i kiedy?

Zajęcia odbywają się w Katowicach Ligocie przy ul. Panewnickiej 36/2

Terminy spotkań grupy wtorkowej Kręgu 2019 – rozpoczęcie w styczniu 2019:

 • 29.01.2019 r.
 • 19.02.
 • 19.03.
 • 23.04.
 • 21.05.
 • 18.06.
 • 18.07.
 • 27.08.
 • 24.09.
 • 22.10.
 • 19.11.
 • 17.12.2019 r.

Spotykamy się w godz. 17.00 – 21.00

Koszt:

Koszt udziału w całorocznym cyklu (12 spotkań) wynosi 480 zł

Zgłoszenia:

Zgłoszenia, do dnia  15. stycznia 2019 r. prosimy przesyłać na adres: katowicemeritum@gmail.com
Liczy się kolejność zgłoszeń.

W przypadku rezygnacji z udziału, w terminie powyżej 14 dni przed rozpoczęciem cyklu Kręgu, zwracamy wpłaconą kwotę

Dodatkowych informacji udziela Mirela Pawlikowska 501762528

Prowadząca Krąg:

Mirela Pawlikowska – córka Urszuli, wnuczka Anny, matka Marii, babcia Emilki. Trenerka rozwoju osobistego z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów i treningów, posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II stopnia do prowadzenia treningów interpersonalnych. Od kilku lat prowadzi w Meritum Kręgi Kobiet. Zafascynowana osobami Jamie Sams oraz Clarissy Pinkoli Estes. Autorka i realizatorka warsztatów „Ciało kobiety, mądrość kobiety” oraz „Oswobodzenie silnej kobiety”. Prowadzi cykl warsztatów wegetariańskich „Gotowanie z Miłością”. Współzałożycielka MERITUM.

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY