Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Mały Książę – Integracja wewnętrznego dziecka

17.03.2018 - 18.03.2018

„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.” – Mały Książę

Dziecko, czyli obszar naszego Ja wykształcony w dzieciństwie, nie zawsze jest w pełni zintegrowany z naszym Dorosłym. Przejawia się to czasem zachowaniami dziecka zbuntowanego (np. obrażanie się) lub wręcz przeciwnie – dominacją dziecięcej radości nad wszystkimi innymi emocjami. Najczęściej jednak w dzisiejszych czasach zdarza się, że zapominamy całkowicie o naszym dziecku, tracąc kontakt także z naszą spontanicznością, kreatywnością i intuicją. Wpędzeni w kierat codzienności zapominamy o tym, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, że „dobrze widzi się tylko sercem” – stajemy się nieufni, nie potrafimy wyrażać swoich emocji, brak nam ekspresji.

Inspiracją do warsztatu była lektura Małego Księcia E. de Saint-Exupery, który swą dziecięcą wrażliwością i spontanicznością uczy wielu dorosłych, jak patrzeć na świat oczami dziecka. Pokazuje nam jak zaufać intuicji, jak cieszyć się z małych rzeczy oraz jak można wykorzystać własną kreatywność.

Warsztat ten pozwoli Ci na skontaktowanie się z obszarem Twojego wewnętrznego dziecka, poznanie jego potrzeb i zaopiekowanie się nim.

W czasie warsztatu będziesz miał możliwość:

  • Spotkać swoje wewnętrzne Dziecko
  • Przyjrzeć się jego zintegrowaniu z Dorosłym
  • Zauważyć schematy, którymi posługujesz się w dorosłym życiu
  • Spojrzeć na świat ponownie oczami dziecka
  • Obudzić swoją kreatywność, spontaniczność i dziecięcą radość
  • Zobaczyć, czy w dorosłym życiu kierujesz się intuicją i „widzisz sercem”
Ważne:

Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja udziału w obu dniach warsztatowych.

Proponowany warsztat nie ma charakteru terapeutycznego. Jest to warsztat rozwojowy pogłębiający i systematyzujący własną wiedzę i doświadczenia.

Prowadząca:

Małgorzata Radołowicz – certyfikowana trenerka, absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM i Zaawansowanej Szkoły Trenerów MERITUM, uczestniczka kursu Pedagogiki Dzikiej Przyrody Wildnisshule Wildniswissen, prezes Fundacji Ekologicznej 3R. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów rozwoju osobistego. Matka trójki dzieci, których obserwacja stała się inspiracją do powstania warsztatu.

Koszt warsztatu:

150 zł / za 2 dni szkoleniowe. W koszt zajęć wliczony jest poczęstunek kawowy.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 28.02.2018 r. na adres  mradolowicz@wp.pl

 

 

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY