Katowice, ul. Panewnicka 36/2

MASZKETY 2017 – warsztaty dla mężczyzn i kobiet

03.11.2017 - 05.11.2017

„Największy sekret szczęścia to być w zgodzie ze sobą”.
Bernard Fontenelle

MASZKETY – to słowo po śląsku oznacza „smakołyki”, „coś dobrego”. Maszkety przygotowuje się dla ważnej i bliskiej osoby, są dowodem sympatii, miłości i radości ze wspólnego spędzenia czasu. Maszkecić, to spożywać COŚ pysznego. Smakować. Przeżywać. Być Tu i Teraz.

Zapraszamy, byście posmakowali Maszketów, które przygotowaliśmy dla Was. Festiwal MASZKETY, to cała paleta warsztatów rozwojowych dla mężczyzn i kobiet. Mamy Maszkety dla ciała i duszy: warsztaty rozwojowe, ruchowe, sesje relaksacyjne oraz warsztaty kosmetyczne.

Festiwal Rozwojowy MASZKETY, odbywać się będą w przyjaznej atmosferze naszej siedziby: Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach, przy ulicy Panewnickiej 36/2 oraz w Centrum Usług Dowolnych – nieopodal naszej siedziby, przy ul Piotrowickiej 58 (wejście od Panewnickiej)

Wszystkie zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy związani z Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM.

Udział w warsztatach jest płatny: 25-50 zł (koszt widnieje pod opisem każdego warsztatu). Można wybrać dla siebie także udział w dwóch lub kilku warsztatach.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo do dnia 22. października 2017 r. Liczy się kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach otrzymają mailowe potwierdzenie.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: katowicemeritum@gmail.com podając swój nr telefonu oraz tytuły warsztatów, na które chcesz się zapisać.

W Programie Festiwalu Rozwojowego MASZKETY następujące warsztaty dla mężczyzn i kobiet:

„Ciało w pracy z traumą” – wykład
Piątek, 03.11.2017, godz. 16.00-17.00, wykład odbywa się w Meritum

Ja cielesne – somatyczne, to często doświadczanie siebie poprzez czucie własnego ciała i w ciele. Gdy dochodzi o zamrożenia, znieczulenia, wtedy osoba, przestaje czuć siebie. Często taki brak odczuć można dostrzec w doświadczeniu traumatycznym, gdzie czucie siebie jest wyłączone poprzez zjawisko dysocjacji.
W zaproponowanym wykładzie zajmiemy się problematyką ciała, aby przybliżyć Państwu zależność jaka istnieje pomiędzy ciałem, czuciem, a doświadczeniem traumtycznym, które często prowadzi do braku czucia własnego ciała.

Prowadzący:
Piotr Bednarczyk
– Trener i psychoterapeuta terapii Gestalt. Posiada Europejski Certyfikat Psychoterapii (modalność systemowa). Ukończył dwuletnie polsko – niemieckie szkolenie integrujące pracę Moshe Feldenkraisa. Ukończył kurs mistrzowski z ustawień Berta Hellingera prowadzonego przez Berta Hellingera. Posiada Certyfikat z Diagnozy klinicznej DSM – IV, dyplom ukończenia „Terapii krótkoterminowej jako podejścia integrującego”. W trakcie pierwszego w Polsce 3 letniego szkolenia Somatic Experiencing (SE) ®

Koszt wykładu: 20 zł

„On powiedział, ona zrozumiała – komunikacja w związku”- warsztat rozwojowy nie tylko dla par – zapisy tylko na listę rezerwową
Piątek, 03.11.2017, godz. 17.00-20.00, warsztat odbywa się w Meritum

Warsztat jest skierowany do osób, które chcą polepszyć swoje relacje w związku, przez zwrócenie uwagi na sposób komunikacji. Dzięki udziałowi w zajęciach będziesz mógł/mogła przyjrzeć się temu co Ci pomaga i przeszkadza w komunikacji w związku. Będziemy rozmawiać o różnicach między płciami, trudnościach i korzyściach z nich wynikających.

Prowadzący:
Ilona Opaszowska – mgr socjologii i psychologii, coach, certyfikowany trener. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów z zakresu rozwoju osobistego i umiejętności społecznych. Autorka warsztatów „On powiedział, ona zrozumiała”.
Tomasz Małanka – mgr socjologii, trener posiadające rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, absolwent Zaawansowanej Szkoły Trenerów Meritum. W zespole Meritum prowadzi treningi interpersonalne. Posiada wieloletnie doświadczenie w szkoleniach z zakresu rozwoju osobistego.

Koszt warsztatu: 40 zł

„Dzikie serce mężczyzny” – warsztat rozwojowy dla mężczyzn – zapisy tylko na listę rezerwową
Piątek, 03.11.2017, godz. 17.00-20.00,  warsztat odbywa się w Meritum

Podążanie drogą męskiego serca to odkrywanie w sobie Animusa – męskiej części w mężczyznach. Oblicza mężczyzny: kochanek, ojciec, syn, wojownik, mędrzec, są ogromnym potencjałem, który tkwi w każdym mężczyźnie. Często na drodze do owych jakości stoją własne przekonania, doświadczenia, rodzinne i społeczne, które mogą wspierać, lub ograniczać męski potencjał. Aby się zbliżyć do aspektów męskich, należy najpierw uznać, że każdy je ma, tylko potrzebuje dobrych okoliczności by je wydobyć i w rzeczywistości z nich skorzystać.
Okolicznością wspierającą potencjał męskości jest zorganizowana grupa męska, gdzie w ramach doświadczenia, uczestnicy kręgu mężczyzn poznają swoją siłę, moc, otwierają się na męskie serce, na wszystkie jakości w życia mężczyzny.

Prowadzący:
Piotr Bednarczyk – trener i psychoterapeuta terapii Gestalt. Posiada Europejski Certyfikat Psychoterapii (modalność systemowa). Ukończył dwuletnie polsko – niemieckie szkolenie integrujące pracę Moshe Feldenkraisa oraz hipnoterapię Miltona H. Ericksona. Ukończył 2 letnie szkolenie: „Ustawienia systemowe rodzin według Berta Hellingera”. W Bielski Białej prowadzi Instytut Psychoterapii.

Koszt: 40 zł

„Moje wewnętrzne dziecko”
Piątek, 03.11.2017 r. godz. 17.00-20.00, 
warsztat odbywa się w Centrum Usług Dowolnych

Warsztat jest adresowany do wszystkich, którzy chcą odnaleźć i zrozumieć swoje wewnętrzne dziecko, nauczyć się z nim komunikować i kochać. W czasie zajęć będziesz miał/a okazję spotkać się z małą istotką, która mieszka w Tobie i porozmawiać z nią. Będzie to także okazja, żeby uświadomić sobie mechanizmy wyuczone w dzieciństwie, które działają teraz, w Twoim życiu dorosłym. Będzie to spotkanie Ciebie Dorosłego z Twoim wewnętrznym Dzieckiem. Bardzo ważne – na warsztat proszę przynieść swoje zdjęcie z wieku dziecięcego (ok. 7-8 lat).

Prowadząca:
Małgorzata Radołowicz – certyfikowana trenerka, absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM oraz Szkoły Zaawansowanej Trenerów, Prezes i współzałożycielka Fundacji Ekologicznej 3R, propagującej zasady rozwoju zrównoważonego. Prowadzi warsztaty głębokiej ekologii dla dzieci i dorosłych. W swojej pracy często wykorzystuje wizualizacje.

Koszt: 40 zł

„Czas relaksu – relaksacja w dźwiękach mis i gongów”
Piątek, 03.11.2017, godz. 20.30-22.00, 
warsztat odbywa się w Meritum

Czas relaksu – relaksacja w dźwiękach mis i gongu – zajęcia relaksacyjne, podczas których dźwięk mis dźwiękowych, gongu oraz innych instrumentów ułatwi Ci wejście stan głębokiego relaksu. Misy dźwiękowe (tzw. tybetańskie) wykorzystywane podczas relaksacji są misami terapeutycznymi sygnowanymi przez Instytut Petera Hessa, twórcy terapii dźwiękiem, ich dźwięk jest tak dobrany, aby ułatwiał osiągnięcie odprężenia ciała i równowagi wewnętrznej.

Prowadząca:
Ilona Opaszowska – coach, trener, terapeuta dźwiękiem. Od 10. lat prowadzi warsztaty i treningi doskonalące kompetencje społeczne. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla kobiet. Najważniejsze jest dla niej: życie w zgodzie ze sobą i relacje z ludźmi.

Koszt warsztatu: 25 zł.

„Dary niedoskonałości”
Sobota, 04.11.2017, godz. 09.00-12.00, warsztat odbywa się w Meritum

 „Aby wyzwolić się z kręgu fałszywych przekonań, że zawsze musimy być idealni i nie możemy popełniać błędów, możemy zaakceptować swoje braki i przywary jako część ludzkiej natury. Wtedy to przekonamy się, jakimi darami obdarzy nas niedoskonałość – odwagą, by pewniej i bez lęku podejmować ważne decyzje, współczuciem, by traktować lepiej siebie i innych, a także silniejszymi więzami z bliskimi, dzięki zrozumieniu, że każdy może się mylić. Niedoskonałość sprawi jednak przede wszystkim, że zaczniemy żyć Autentycznie – pełni radości i satysfakcji z tego, kim jesteśmy, i z tego, co nam się przytrafia” ~ Brene Brown

Jeśli Twój apetyt na doskonałość nieustannie rośnie lub po prostu nie maleje, i trudno Ci tak zwyczajnie cieszyć się życiem, bo jeszcze „ musisz coś poprawić”, zapraszam Cię na warsztat, podczas którego:
– w atmosferze nieoceniającej będziemy sprawdzać jakie korzyści daje nam dążenie do „ bycia doskonałymi”,
– odkryjemy cenę życia z wysoko postawioną poprzeczką,
– znajdziemy przyczyny stanu obecnego czyli traktowania siebie i innych w sposób „wyśrubowany”,
– będziemy odkrywać nasze własne dary niedoskonałości i sposoby dotarcia do nich.
Warsztat skierowany do mężczyzn i kobiet gotowych na pracę osobistą i wzajemną wymianę doświadczeń. Nie jest istotne wcześniejsze doświadczenie warsztatowe.

Prowadząca:
Iwona Grzech-Nowak:
  Z wykształcenia ekonomista, praktyk zarządzania. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum. Od 4-ech lat akredytowanych Coach International Coach Federation. Po 16- stu latach pracy w korporacji zdecydowała się podążyć własną ścieżką rozwoju. Od dwóch lat pracuje jako coach i trener umiejętności osobistych. Uprawia spory ogródek warzywny i żyje w kontakcie z Ziemią. Rysy nie są już jej celem.

Koszt warsztatu: 40 zł.

„Sztuka uważności – mądrej troski o siebie”
Sobota, 04.11.2017, godz. 09.00-12.00, 
warsztat odbywa się w Meritum

 „Jest tylko jeden najważniejszy czas, a ten czas – to teraz.” Thich Nhat Hanh

Uważność (mindfulness), to lepszy kontakt  ze swoim ciałem i umysłem, czyli pełniejsze i głębsze poznanie siebie. Zapraszam wszystkich, którzy poprzez ćwiczenia uważności chcą skontaktować się z własną mądrością i witalnością. W czasie warsztatu będzie możliwość odkrycia nawykowych wzorów myślenia, zachowania i odczuwania – a to one właśnie są przeszkodą w uważnym byciu Tu i Teraz. Będziemy ćwiczyć uważną obecność, zwiększać radość i spokój bycia sobą, słuchania siebie i zaufania do siebie. Z uważnością na innych!

Prowadząca:
Bernadeta Grobelny – trenerka i superwizorka, z rekomendacją II-go stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Certyfikatem Jakości Szkoleń III-go stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów i warsztatów z zakresu psychoedukacji, rozwoju osobistego oraz – od siedmiu lat – warsztatów poprawy zdrowia i jakości życia, dla osób chorych i ich bliskich.

Koszt warsztatu: 40 zł

„Sytuacja artystyczna”
Sobota, 04.11.2017, godz. 12.30-15.30, 
warsztat odbywa się w Meritum

Co się będzie działo?
Zanurkujemy w naszych ciałach, by to czego doświadczymy przełożyć na ruch, metafory i kolory. Zamkniemy oczy by poczuć, to co chce być dostrzeżone, następnie posłuży nam to za istotny element spontanicznej zabawy, którą nazywam „sytuacją artystyczną”.
Robiąc doświadczanemu miejsce w ciele, głowie, słowie czyli wzmacniając odpowiednią formą spojrzymy na siebie świeższym okiem.
Temat przewodni spotkania to NERW- OGIEŃ- WERWA. Słowo wyjściowe na warsztacie to: NIE WIEM. Materia twórcza: MY SAMI I NASZE HISTORIE (BEZ CENZURY 😉 Warsztat inspirowany: Technikami teatralnymi, choreterapią, ruchem autentycznym.

Prowadząca:
Joanna Kisielewska – Arteterapeutka, bajarka, polonistka. Ukończyła kurs choreoterapii, dramy, ruchu autentycznego. Obecnie mocno zaangażowana mama 🙂

Koszt warsztatu: 40 zł

„Oswoić stres”
sobota, 04.11.2017, godz. 12.30-15.30, 
warsztat odbywa się w Meritum

„Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz.” ~ Arthur Ashe
Każdy z nas ma swój typowy sposób reagowania na sytuacje stresowe – częściowo wrodzony, a częściowo nabyty. W czasie warsztatu poznasz swój charakterystyczny repertuar zachowań w stresie, korzyści z niego płynące bądź skutki niepożądane. Poznamy też niektóre z konstruktywnych cech i umiejętności osoby „silnej immunologicznie”. Zapraszam wszystkich, którzy chcą z troską zajmować się sobą w sytuacjach stresowych, chcą poznać sposoby zwiększania tolerancji na stres, a poprzez to – i odporności na choroby.  Kluczowym czynnikiem zdrowego życia jest bowiem siła naszej psychiki przejawiająca się umiejętnym korzystaniem z własnych zasobów psychofizycznych. Tematyka warsztatu:

 1. Krótko o swoim wzorcu reagowania na stres.
 2. Stres – mój wróg czy przyjaciel?
 3. Budowanie osobowości odpornej na stres.

Prowadząca:
Bernadeta Grobelny – trenerka i superwizorka, z rekomendacją II-go stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Certyfikatem Jakości Szkoleń III-go stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów i warsztatów z zakresu psychoedukacji, rozwoju osobistego oraz – od siedmiu lat – warsztatów poprawy zdrowia i jakości życia, dla osób chorych i ich bliskich.

Koszt warsztatu: 40 zł

„Oswoić swój cień – warsztat rozwojowy o akceptacji ciemnej strony swojej osobowości”
Sobota, 04.11.2017, godz. 16.00-19.00, 
warsztat odbywa się w Meritum

„Cieniem jest wszystko, co usunęliśmy do nieświadomości w obawie, że zostaniemy odrzuceni przez ludzi, którzy odegrali decydującą rolę w naszym wychowaniu. (…)Szybko nauczyliśmy się rozróżniać, co może w ich oczach znaleźć akceptację, a co nie. Po to, by ich zadowolić z zapałem usunęliśmy dużą część nas samych do odległych królestw nieświadomości” – Jean Monbourqette. Autor książki „Oswoić swój cień”.

Umiejętność przyglądania się sobie i integrowania wszystkich tych obszarów z których jesteśmy dumni z tymi które dostrzegamy i z trudem przyznajemy że istnieją Carl Gustav Jung nazwał pracą z Cieniem. Cień jest niczym sejf, w którym umieszcza się wszystko, co wytworzyło w nas poczucie wstydu i winy. Ten trzygodzinny warsztat pozwoli nam nazwać czym jest cień i doświadczyć w pracy grupowej spotkanie z własnym cieniem. W czasie warsztatu będziesz miał możliwość:

 • zatrzymać się chwilę, by przyglądnąć się sobie i innym,
 • zobaczyć w jaki sposób wchodzisz w relacje z ludźmi,
 • rozpoznać jakie zachowania czy przekonania porzuciłeś i sprawdzić w jakiś sposób te zachowania czy przekonania wpływają na relacje z innymi
 • przyjrzeć się „słabościom” i „mocnym stronom” w relacjach z innymi

Prowadzący:
Tomasz Małanka – mgr socjologii, trener posiadające rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, absolwent Zaawansowanej Szkoły Trenerów Meritum. W zespole Meritum prowadzi treningi interpersonalne oraz warsztaty „On powiedział, ona zrozumiała”. Posiada wieloletnie doświadczenie w szkoleniach z zakresu rozwoju osobistego.

Koszt warsztatu: 40 zł

„Kochany, Kochana” – zapisy tylko na listę rezerwową
Sobota, 04.11.2017, godz. 16.00-19.00,  warsztat odbywa się w Meritum

„Większość związków między kobietą i mężczyzną rozpoczyna się od miłości, a rozpada się z powodu walk o władzę, które rozwijają się po osiągnięciu pewnej intymności”. ~ Alexander Lowen: „Miłość, seks i serce”

To będzie warsztat o tym, co w życiu najważniejsze – o Miłości. Warsztat adresowany jest do wszystkich, którzy pragną jeszcze lepiej, skuteczniej komunikować się ze swoimi najbliższymi, partnerami, partnerkami, żonami i mężami. W czasie warsztatu:

 • przyjrzysz się swojemu komunikowaniu z Ukochanym/Ukochaną,
 • zapoznasz się z Pięcioma Językami Miłości,
 • dowiesz się o różnicach w sposobie komunikowania mężczyzn i kobiet.

Na warsztat zapraszamy zarówno pary, małżeństwa, jak i osoby samotne – singli, pragnących dowiedzieć się więcej o skutecznej komunikacji.

Prowadząca:
Mirela Pawlikowska: szczęśliwa żona swojego męża od 32. lat, trenerka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od wielu lat prowadzi treningi i warsztaty rozwojowe. Specjalizuje się w treningach interpersonalnych i warsztatach dla kobiet. W MERITUM prowadzi Szkołę Trenerów oraz warsztatu dla kobiet. W wolnych chwilach z przyjemnością oddaje się gotowaniu, rysowaniu mandali, dostrzegając jej dobroczynne i uzdrawiające działanie. Aktywistka Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Koszt warsztatu: 40 zł.

„BYĆ SOBĄ – czyli o trzech stanach Ja”
Niedziela, 05.11.2017, godz. 09.00-12.00, warsztat odbywa się w Meritum

Warsztaty nawiązują do psychologicznej koncepcji analizy transakcyjnej i przeznaczone są dla wszystkich osób, które pragną lepiej poznać siebie, zrozumieć przyczyny swoich decyzji i zachowań.
Dowiesz się, dlaczego leży w nas tyle sprzeczności, skąd bierze się samokrytyka i jak to się dzieje, że dajemy namówić się na niechciane zakupy. Podczas  szkolenia powrócimy do naszych dziecięcych lat, aby przekonać się, że Rodzic to nie tylko matka i ojciec, Dziecko to nieodłączna część każdego z nas, a Dorosłość osiąga się przez całe życie.
Plan zajęć:
– Jest we mnie wielość, czyli kim są Dziecko, Rodzic, Dorosły
– Wsłuchaj się w siebie, czyli jak rozpoznać swoje potrzeby
– Wspieraj Dorosłego, czyli sztuka podejmowania rozsądnych decyzji
– Transakcje, czyli klika prostych zasad jak usprawnić komunikację.

Prowadząca:
Anna Pietrzkiewicz – psycholog; Trener, Absolwentka Szkoły Trenerów Meritum; posiada kilkuletnie doświadczenie w obszarze HR oraz zarządzana zasobami ludzkimi w małych i dużych przedsiębiorstwach; w zakres jej zainteresowań i prowadzonych szkoleń wpisują się rozwój osobisty i komunikacja interpersonalna, praca w zespole, zagadnienia związane z doradztwem zawodowym i rynkiem pracy.

Koszt warsztatu: 40 zł.

Docenić konflikt – warsztat dla chcących zrozumieć siebie i innych w konflikcie
Niedziela, 05.11.2017, godz. 09.00-12.00, warsztat odbywa się w Centrum Usług Dowolnych

„Rozwiązanie problemów może nastąpić poprzez proste przyjrzenie się sobie w lustrze” Mahatma Gandhi

Jeśli doświadczyłeś/aś lub doświadczasz sytuacji konfliktowych lub różnicy zdań a Twoje samopoczucie na tym cierpi i trudno dojść do porozumienia lub szukasz sposobu na poradzenie sobie z taką sytuacją, zapraszam Cię na warsztat podczas którego, w atmosferze nieoceniającej:

 • przyjrzymy się czym jest dla Ciebie konflikt
 • będziemy nazywać swoje potrzeby
 • zobaczysz potrzeby drugiego człowieka
 • będziemy sprawdzać czy „konflikt/kryzys”, znaczy także „możliwość” i jak z tego czerpać.

Prowadząca:
Iwona Grzech-Nowak:  Z wykształcenia ekonomista, praktyk zarządzania. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum. Od 4-ech lat akredytowanych Coach International Coach Federation. Po 16- stu latach pracy w korporacji zdecydowała się podążyć własną ścieżką rozwoju. Od dwóch lat pracuje jako coach i trener umiejętności osobistych. Cały czas rozwija swoje umiejętności w ramach warsztatów pracy z ciałem i podstaw pracy psychologicznej. Interesuje się wpływem życia emocjonalnego na zdrowie fizyczne. Doświadczyła konfliktu, który uzdrowił jej życie.

Koszt warsztatu: 40 zł

„Łapiemy FLOW! Siła, relaks i harmonia”
Niedziela, 05.11.2017, godz. 09.00-12.00, warsztat odbywa się w Meritum

Warsztat dla osób gotowych na nowe i niecodzienne formy ruchu, chcących wzmocnić czucie ciała, jego koordynację i zaufanie do niego, szukających nowych metod na dobre samopoczucie, relaks i dobrą zabawę.
Cel warsztatu to wzmocnienie koordynacji i czucia ciała, możliwość doświadczenia harmonii ciała i umysłu w mocno nietypowej formie, pogłębienie umiejętności osiągania stanu relaksu w sytuacjach trudnych
W programie zajęć:

 • ćwiczenia wzmacniające koordynację i czucie ciała;
 • techniki relaksacyjne, zarówno klasyczne, jak i mniej ortodoksyjne, czerpiące z zasobów Psychoterapii Ericksonowskiej;
 • trening poszerzający świadomość ciała;
 • ćwiczenia oddechowe.
 • Nadrzędna zasada – ćwiczymy bezpiecznie i nic na siłę, wszystkie ćwiczenia stopniowane pod względem trudności. Wymagana przeciętna sprawność fizyczna

Prowadzący:
Michał Mania – psycholog, psychoterapeuta, trener, instruktor samoobrony. W swojej pracy opiera się na ericksonowskim podejściu w psychoterapii oraz na zasadach psychologii pozytywnej, z całościowym spojrzeniem na człowieka, jego rozwój poprzez harmonię psychiki i ciała. Ukończył 4-letni Kurs Psychoterapii w InsttytucieEricksonowskim oraz Szkołę Trenerów MERITUM. Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji, radzenia sobie ze stresem, treningi relaksacyjne oraz psychoterapię indywidualną i rodzinną.

Koszt warsztatu: 40 zł.

„Głębokie korzenie – siła i dary naszych przodków”
Niedziela, 05.11.2017, godz. 12.30-15.30, 
warsztat odbywa się w Centrum Usług Dowolnych

Adresaci: każda osoba, która jest ciekawa historii swoich przodków i chce nauczyć się jak czerpać siłę ze swojej historii rodzinnej.
W czasie warsztatu będziemy podróżować przez 7 generacji wstecz, do naszych praprapraprapradziadków, i tam zaczniemy pracę. Aby przyjąć dany nam potencjał, musimy zaprosić do swojego życia również naszych przodków i „wypytać” świadomie i bezpośrednio o ich ofertę. Warsztat nauczy Cię czerpać siłę od swoich przodków ale dowiesz się również jak pracować z traumami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.  Nieważne, czy znasz swoich biologicznych rodziców i dziadków osobiście czy też nie, niewidzialna energia przepływa z przeszłości przez teraźniejszość do przyszłości przez wszystkich członków rodziny i łączy wszystkich ze sobą.
Zabierz ze sobą: jeśli masz to stare zdjęcia rodzinne przodków, zbierz wszystkie informacje o nich jakie tylko usłyszałeś/usłyszałaś.

Prowadząca:
Magdalena Kuchejda – Trenerka zafascynowana swoimi przodkami i ich historią oraz terapią systemową. Góralka z krwi i kości. Przedsiębiorcza kobieta, która porzuciła ciepłą posadę w urzędzie i otworzyła swój pierwszy w życiu biznes. Ukończyła Kurs Trenerski w Meritum oraz Zaawansowaną Szkołę Trenerską w Meritum.

Koszt warsztatu: 40 zł

„Od świadomości do przedsiębiorczości, czyli o sztuce sercotworzenia”
Niedziela, 05.11.2017, godz. 12.30-15.30, warsztat odbywa się w Meritum

„Nie pytaj czego świat potrzebuje, pytaj co czyni cię pełnym życia i rób to. Ponieważ tym, czego świat potrzebuje są ludzie pełni życia”. ~Howard Thurman

Myślenie projektowe jest jedną z wielu twórczych możliwości wspierających nas w kreowaniu oraz porządkowaniu wiedzy, które mają nas doprowadzić do określonego celu. Podczas warsztatu, korzystając ze znanego modelu Osterwaldera, nauczysz się stosować narzędzie służące opisywaniu naszych założeń wynikających z odpowiedzi na pytania: jak chcę tworzyć wartość dla siebie i dla świata? Dla kogo to całe dobro? Co daję i otrzymuję w zamian? Zapraszam wszystkich, którzy chcą się zastanowić nad sposobem w jaki tworzą wartości osobiste i biznesowe oraz możliwością „uprzedsiębiorczenia” osobistego modelu. Tematyka warsztatu:

 • Czym jest osobisty model biznesowy Osterwaldera?
 • Kim jestem? Wgląd w nasze żywioły, zasoby i role.
 • Jak „uprzedsiębiorczyć” mój model? Szkic osobistego modelu biznesowego.

Prowadząca:
Anna Bielak – Dworska – przedsiębiorca w drugim pokoleniu, ale przede wszystkim kobieta nieobojętna, żona, córka, siostra, koniara, pisarka. Od 2004 zaangażowana w działalność firmy rodzinnej. Absolwentka studiów w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem i coachingu oraz Akademii Przywództwa Psychologicznego, Instytutu Badań Literackich PAN, Szkoły Trenerów MERITUM. Fundatorka i Prezes Fundacji STAJNIA TWÓRCZY KOLEKTYW. Zaangażowana w działania związane z rewitalizacją Kompleksu Pałacowo-Parkowego w Siemianowicach Śląskich.

Koszt warsztatu: 40 zł

„Antykariera – w poszukiwaniu pracy życia” zapisy tylko na listę rezerwową
Niedziela, 05.11.2017, godz. 12.30-15.30, warsztat odbywa się w Meritum

Nazwa ANTYKARIERA wywodzi się z przeciwstawienia się karierze polegającej na gonitwie za pieniędzmi i wspinaniu się po drabinie sukcesu, kosztem swoich pasji, prawdziwych zainteresowań, relacji z ludźmi i głębszych potrzeb.
Warsztat przeznaczony jest dla osób, które chcą żyć bardziej twórczo, chcą robić to, do czego są stworzone i służąc w ten sposób światu otwierają się na odpowiednie wynagrodzenie.
Program zajęć:

 • czym jest Antykariera wg Rick`a Jarow`a?
 • diagnozowanie własnych przekonań na temat siebie, pracy, świata;
 • jaka jest moja osobista misja?

Prowadząca:
Mirela Pawlikowska – trenerka rozwoju osobistego, posiada rekomendację trenerską II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka koncepcji warsztatów „Antykariera” odbywających się cyklicznie w Meritum. Prowadzi także treningi i warsztaty dla osób pragnących pogłębiać samoświadomość i odkrywać radość w bliższych relacjach z samym sobą oraz z innymi ludźmi.

Koszt warsztatu: 40 zł.

„Smakowanie życia – czyli pochwała powolności”
Niedziela, 05.11.2017, godz. 16.00-19.00, 
warsztat odbywa się w Meritum

Biegnąc przez codzienność nie zauważamy, że przebiegamy obok własnego życia. W tym pędzie wiele osób nie ma czasu na: zastanawianie się, smakowanie życia, radość z powodu małych rzeczy. W świecie Internetu, szybkiej komunikacji, szybkiego jedzenia, szybkich relacji brakuje czasu na bycie ze sobą i z innymi. Warsztat będzie próbą zwolnienia tempa poprzez pobudzanie i ponowne odkrywanie swoich zmysłów, które pozwalają nam przeżywać świat pełniej. Podczas warsztatu będziemy starać się być  „Tu i teraz”, bez zbędnego pośpiechu, planu do wykonania. Dla wielu z Was może to być nowe doświadczenie. Doświadczenie siebie i bycia w relacji z drugim człowiekiem. Będziesz miał/a okazję: przyjrzeć się sygnałom płynącym z Twojego ciała. Poznać kilka technik uważnościowych i zrelaksować się. Skupimy się także na jednym ze zmysłów.

Prowadząca:
Ilona Opaszowska – psycholog, coach, certyfikowany trener. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów z zakresu rozwoju osobistego i umiejętności społecznych. Autorka warsztatów dla par „On powiedział, ona zrozumiała”. Terapeutka dźwiękiem, prowadzi zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem mis dźwiękowych.

Koszt warsztatu: 40 zł.

„Narzędziownia, czyli co masz w warsztacie?” – warsztat dla ojców
Niedziela, 05.11.2017, godz. 16.00-19.00, warsztat odbywa się w Meritum

Na spotkanie niech czują się zaproszeni przede wszystkim mężczyźni, którzy są już ojcami a także ci, którzy planują lub będą nimi wkrótce.
Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się i zgłębić swoją rolę jako ojca w perspektywie relacji z własnym ojcem.
Będzie też okazja do znalezienia i uporządkowania warsztatu, który jako ojcowie przekazujemy swoim dzieciom. Pod koniec spotkania znajdziemy wspólną przestrzeń na wymianę doświadczeń i poszukiwanie inspiracji w kręgu.

Prowadzący:
Adam Skrobol ojciec dwójki dzieci, trener, absolwent Szkoły Trenerów MERITUM. Zawodowo spełnia się prowadząc zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, opowiadając baśnie oraz pracując jako projektant i webdeveloper. Współzałożyciel grupy Nowi Wojownicy – Mężczyźni w działaniu, gdzie szlifuje umiejętności trenerskie, projektowe i rzemieślnicze oraz organizuje Męski Krąg.

Koszt warsztatu: 40 zł

„Coś dla Niej i dla Niego – prezentowe warsztaty kosmetyczne”
Niedziela, 05.11.2017, godz. 19.00-22.00, 
warsztat odbywa się w Centrum Usług Dowolonych

Warsztat skierowany jest do wszystkich mężczyzn i kobiet, którzy pragną przygotować specjalny, dedykowany ukochanej osobie prezent. Ten warsztat to czas odprężenia i twórczości. Dasz upust swojej twórczości tworząc musujące babeczki do kąpieli oraz pachnące olejki do masażu. Oba kosmetyki będą w stu procentach naturalne, stworzone w wysokiej jakości składników. Babeczki będą pełne odżywczych olejków i masełek, które po dodaniu ich do kąpieli będą  pielęgnowały skórę. Olejki to wspaniały, naturalny prezent dla bliskiej osoby lub dla samego siebie. Stworzone przez Was kosmetyki będą aromatycznie pachniały za sprawą naturalnych olejków eterycznych – zahaczymy też o aromaterapię i zbawienny wpływ zapachów na nasze ciało i umysł.

Prowadząca:
Anna Rutkiewicz – z wykształcenia magister farmacji, z zamiłowania entuzjastka naturalnej, skutecznej pielęgnacji. Właścicielka marki „Naturalna Pielęgnacja” – moja biochemiczna wiedza pomaga mi tworzyć skuteczne kosmetyczne receptury, a warsztaty są dla mnie doskonałą okazją, aby dzielić się z Wami moją pasją i wiedzą.

Koszt warsztatu: 100 zł (w tym wszystkie składniki oraz opakowania niezbędne do przygotowania kosmetyków)

„Czas relaksu – relaksacja w dźwiękach mis i gongów”
Niedziela, 05.11.2017, godz. 19.30-21.00, 
warsztat odbywa się w Meritum

Czas relaksu – relaksacja w dźwiękach mis i gongu – zajęcia relaksacyjne, podczas których dźwięk mis dźwiękowych, gongu oraz innych instrumentów ułatwi Ci wejście stan głębokiego relaksu. Misy dźwiękowe (tzw. tybetańskie) wykorzystywane podczas relaksacji są misami terapeutycznymi sygnowanymi przez Instytut Petera Hessa, twórcy terapii dźwiękiem, ich dźwięk jest tak dobrany, aby ułatwiał osiągnięcie odprężenia ciała i równowagi wewnętrznej.

Prowadząca:
Ilona Opaszowska – coach, trener, terapeuta dźwiękiem. Od 10. lat prowadzi warsztaty i treningi doskonalące kompetencje społeczne. Posiada doświadczenie w prowadzeniu dla różnych grup klientów. Najważniejsze jest dla niej: życie w zgodzie ze sobą i relacje z ludźmi.

Koszt warsztatu: 25 zł.

Dodatkowych informacji o MASZKETACH udziela Mirela Pawlikowska
tel. 501 762 528
katowicemeritum@gmail.com

 

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY