Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Moje MĘSKIE-ŻEŃSKIE – czyli o energii w każdym z nas

27.03.2020 - 29.03.2020

Dla kogo ten warsztat:
 • Dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się co to Anima i Animus oraz przyjrzeć się swojemu dziedzictwu Żeńskiego i Męskiego
 • Dla tych , którzy chcą zwiększyć świadomość przenikania się pierwiastka żeńskiego i męskiego
 • Dla tych, którzy chcą budować w sobie harmonię między tym, co męskie i co żeńskie
 • Dla trenerów, coachów oraz psychologów, pedagogów i osób pracujących w tzw. zawodach pomocowych oraz w HR.
Podczas warsztatu będziesz miał możliwość:
 • wyjść poza stereotypowe myślenie o męskości i kobiecość jedynie w perspektywie płci;
 • spotkać się z własnymi emocjami;
 • doświadczyć kontaktu z energią, która napędza Cię każdego dnia;
 • rozpoznać, na ile czerpiesz z potencjału tych energii
 • spotkać swoją naturę Męskiego-Żeńskiego i zastanowić się, jakie jest dla niej miejsce w relacjach z innymi

 

O warsztacie:

Warsztat „Moje męskie – żeńskie” jest odpowiedzią na oceny kulturowe których doświadczamy każdego dnia. Być może spotkałeś/spotkałaś się z określeniami o męskich kobietach i zniewieściałych mężczyznach. Tych stereotypów jest tak wiele, że z lęku przed oceną i z potrzeby akceptacji „faworyzujemy” jedną z energii a drugą skrzętnie ukrywamy. W naszej kulturze te pojęcia mocno wiążą się z płcią i seksualnością. W kulturze wschodu oznacza energię a płeć jest jedynie jednym z przejawów. Carl Gustav Jung w swojej pracy mocno koncentrował się na dwoistości świata i pooszukiwaniu równowagi między biegunami : życie – śmierć; duchowość – cielesność. Także kobiecość i męskość. W swojej pracy okrywał, że pełnie stanowi zdolność czerpania z przeciwieństw.

W warunkach pracy warsztatowej będziesz miał/miała możliwość sprawdzić na ile czerpiesz z potencjału obu energii. Wspólnie będziemy się przyglądać jakie znaczenie ma kontakt z każdą z nich i jakie zagrożenie niesie brak równowagi.

 

Korzyści jakie niesie za sobą udział w warsztacie:

Praca w warsztatowa to spotkanie w gronie 12 – 16 osób pracujących w tym samym obszarze . To co wyróżnia taką formę pracy to możliwość wniesienia własnych doświadczeń w pracę grupy przez każdego z uczestników.   Stwarza to unikalną optykę każdego z nas na to czym akurat zajmujemy się podczas warsztatów. Powstaje coś co nazywamy mądrością grupy. Taka forma pracy własnej pozwala w czasie rzeczywistym nie tylko poprzyglądać się sobie samemu ale stwarza warunki by inni dali Tobie informację zwrotną.

Doświadczenie pokazuje, że może to wspomóc świadome budowanie relacji z otoczeniem. Po przez konkretne doświadczenie w relacji z innymi uczestnikami warsztatu masz możliwość podjąć decyzję o zmianie w Twoim byciu z innymi lub umacnia Cię w tym co w sobie cenisz.

 

Program warsztatu:
 • wprowadzenie do koncepcji energii męskiej i żeńskiej;
 • rozpoznanie własnego dziedzictw Męskiego-Żeńskiego;
 • rozpoznanie własnego doświadczania kontaktu z obiema energiami;
 • rozpoznanie i uporządkowanie obszarów nie będących w równowadze;
 • integracja obu energii.

 

Prowadzący:

Mirela Pawlikowska – Jestem pegagogiem, trenerką rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od ponad 20 lat prowadzę warsztaty rozwojowe dla różnych grup odbiorców. Lubię mówić o sobie, że jestem „kobietą do towarzystwa” –  towarzyszę innym ludziom w procesie pogłębiania świadomości siebie, w budowaniu relacji interpersonalnych, w rozpoznawaniu swojego potencjału. Ukończyłam 2-letnie Studium Edukacji Psychoseksualnej pod kierownictwem Wiesława Sokoluka, który do dziś jest dla mnie wielkim autorytetem w obszarze Żeńskiego i Męskiego. Z wielką przyjemnością prowadzę od lat treningi interpersonalne oraz autorskie warsztaty dla kobiet, m.in. „Biegnąca z wilkami” oraz „Oswobodzenie silnej kobiety”. Jestem też aktywistką Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot. Wolny czas spędzam np. prowadząc warsztaty wegetariańskie „Gotowanie z Miłością”.

Tomasz Małanka – Jestem trenerem z 15 letni stażem i członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiadam rekomendację I Stopnia PTP jako trener warsztatów psychospołecznych (nr rekomendacji: I/421). Jestem absolwentem Socjologii specjalność: praca socjalna oraz Podyplomowych Studiów Wiedzy o Patologii Społecznej z Elementami Socjoterapii. Ukończyłem szkołę trenerów warsztatów edukacyjnych oraz szkołę trenerów przygotowującą do pracy na procesie.

Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zarówno warsztatów edukacyjnych jak i rozwojowych. Od wielu lat współprowadzę treningi interpersonalne oraz zajęci w ramach szkól trenerów. Prowadzę autorskie warsztaty: „Przeżyć pomaganie”; „Oswoić swój cień”; „Moje męskie – żeńskie – o energii w każdym z nas” oraz jestem współautorem cyklu warsztatów z komunikacji dla par „On powiedział, Ona zrozumiała”.

 

Gdzie i jak:

Warsztaty odbywają się w dniach: 27-29.03.2020 r. W piątek zajęcia odbywają się w godz. 17.30-21.00. W sobotę i niedzielę: 9:00 – 17:00. Zajęcia odbywają się w Centrum Rozwoju Osobistego Meritum ul. Panewnicka 36 m. 2.

 

Ważne:

warunkiem uczestnictwa jest deklaracja udziału we wszystkich dniach warsztatowych.

Proponowany warsztat nie ma charakteru terapeutycznego. Jest to wydarzenie rozwojowe pogłębiające i systematyzujące własną wiedzę i doświadczenia.

 

Koszt warsztatu:

Przed warsztatem prosimy jedynie o wpłatę 60 zł za (koszt obiadów i poczęstunków kawowych). Kwota ta jest niezależna od opłaty za warsztat.

Po zakończeniu warsztatu można wpłacić darowiznę, np. w wys. 300-600 zł, w zależności od swojej sytuacji finansowej oraz korzyści, jakie odniesiesz na warsztacie. Każdy Uczestnik warsztatu, po zajęciach, sam decyduje, ile chce zapłacić.

W przypadku rezygnacji z udziału, w terminie powyżej 7 dni przed rozpoczęciem kursu, zwracamy wpłaconą kwotę.

 

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 15. marca br r. pod adres katowicemeritum@gmail.com

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY