Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Odzyskaj ciało – uwolnij siebie – warsztat pracy z ciałem

10.10.2020 - 11.10.2020

Coraz więcej osób zauważa, że w procesie rozwoju osobistego praca z samą psyche to za mało. A kontakt z ciałem jest bardzo ważnym elementem tego procesu. Wielu z nas taktuje swoje ciała po macoszemu nie poświęcając mu uwagi. A dbanie o nie ogranicza się do karmienia – często byle czym i zabiegów higienicznych, czasem dostaje trochę ruchu.

Sporo osób nie lubi swojego ciała, zaniedbując je stawia mu wymogi by funkcjonowało bez zarzutów, spełniało polecenia. Gdy zachorujemy jesteśmy na nie wściekli. Zapominamy o tym, że nasze ciało jest mądre, że mówi do nas, ale my często nie słuchamy.

Bycie blisko siebie, swojego ciała często jest bardzo trudne, dla niektórych osób wręcz niemożliwe.

Podczas tych warsztatów będziemy starali się odzyskać dostęp do ciała, lub pogłębiać jego świadomość. Będziemy się przyglądać temu co ono do nas mówi. Nad umiejętnością bycia w tu i teraz.

Jeśli jesteś w procesie rozwoju osobistego lub chcesz dopiero wejść na tą drogę zapraszamy na warsztaty Odzyskaj ciało – uwolnij siebie

 W trakcie warsztatów będziemy wykorzystywać różne techniki pracy z ciałem m.in. TRE (Trauma Releasing Exercises), elementy mindfulness – uważności, medytacji, techniki oddechowe.

Warsztat ma charakter rozwojowy, nie terapeutyczny.

 

Organizacja warsztatu:

10-11 październik 2020 r.  w godzinach od 9.00-17.00.

Zajęcia odbywają się w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach Ligocie przy ul. Panewnickiej 36/2.

W ramach zajęć planowane są dwie przerwy kawowe i jedna obiadowa.

W cenę warsztatów wliczone są przerwy kawowe, obiad we własnym zakresie.

Na warsztaty załóż wygodny strój, zjedz lekkie śniadanie. Weź ze sobą butelkę wody i matę do ćwiczeń – będzie nam potrzebna podczas sesji TRE.

Przed zajęciami otrzymasz drogą mailową ankietę, w której zapytam o Twój stan zdrowia.

Przeciwwskazaniem do udziału w warsztacie jest ciąża, świeże urazy, stany pooperacyjne.

 

Koszt warsztatów

Koszt udziału w zajęciach wynosi 380 zł.

Grupa może liczyć maksymalnie 10 osób, miejsce w grupie zostaje zarezerwowane dopiero po wpłacie zadatku w kwocie 50 zł. Pozostałą część kwoty należy przelać do 5. października 2020 r.

 

Prowadząca

Ilona Opaszowska – psycholog, socjolog, coach, trener rozwoju osobistego. Od 10 lat wykorzystuje w pracy szkoleniowej metody pracy z ciałem. Wykorzystuje m.in. pracę z dźwiękiem (misy dźwiękowe, gongi), pracę metodą TRE i z szeroko rozumianą uważnością, oddechem oraz inne techniki. Specjalizuje się w pracy z emocjami, stresem i traumą. Obecnie jest w trakcie całościowego kursu psychoterapii systemowej oraz 3 letniego kursu pracy z ciałem Somatic Experiencing. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współzałożycielka Śląskiego Centrum Rozwoju i Terapii Dźwiękiem Mindfulness w Katowicach.

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY