Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Biegnąca z wilkami – Oswobodzenie silnej kobiety

12.04.2019 - 14.04.2019

Kiedy tracimy kontakt z instynktowną psychiką, jesteśmy na wpół zrujnowane, a obrazy i energie pierwiastka kobiecego nie mogą się w pełni rozwinąć. Kobieta odcięta od swego podstawowego źródła, zdana jedynie na rozsądek, zatraca swe instynkty, a jej naturalne cykle życiowe giną, pochłaniane przez kulturę, intelekt lub ego – własne lub należące do innych.
~ Clarissa Pinkola Estes

Jeśli chcesz:
 • odnaleźć drogę do wewnętrznej równowagi i harmonii,
 • przyjrzeć się swoim wewnętrznym przymusom/nakazom bycia silną kobietą lub też grzeczną dziewczynką,
 • doświadczyć dobra płynącego z własnej intuicji,
 • nauczyć się jak uzdrawiać rany, zadane nam w przeszłości,
 • jeszcze lepiej kontaktować się ze swoją dziką, kobiecą naturą,

te warsztaty są dla Ciebie!

Zapraszam Cię na warsztat „Oswobodzenie silnej kobiety”, będący kolejną odsłoną cyklu „Biegnąca z wilkami”.  Warsztat odbędzie się tym razem w Bystrej. Kolejność uczestniczenia w poszczególnych warsztatach cyklu „Biegnąca z wilkami” nie jest istotna.

W czasie zajęć odbędziemy podróż do samego centrum kobiecości, by wykorzystując swoją pierwotną, dziką moc, kreować pełnię naszego zdrowia.

Niniejszy warsztat powstał dzięki inspiracji książkami: „Biegnąca z wilkami” oraz „Oswobodzenie silnej kobiety” autorstwa Clarissy Pinkoli Estes; jest warsztatem rozwojowym, adresowanym do kobiet gotowych na głęboką pracę osobistą, w celu odkrycia nowych dróg rozwoju i ekspresji.

Do udziału w zajęciach zapraszam wszystkie kobiety, niezależnie od dotychczasowych doświadczeń warsztatowych. Nie jest wymagany wcześniejszy udział w jakichkolwiek szkoleniach. Warsztat prowadzony jest metodami aktywnymi, opartymi na osobistym doświadczaniu. Będziemy proponować pracę w parach, w grupach oraz pracę indywidualną z wykorzystaniem własnych kreatywnych zasobów. Poprzez opowieści, wspólny taniec, śpiewy, malowanie, damy upust swej wielkiej kobiecej kreatywności, niezbędnej w procesie uzdrawiania siebie.

Na warsztacie obowiązuje zasada, że nie oceniamy ani siebie, ani współuczestniczek. W bezpiecznej atmosferze eksplorujemy własne doświadczenia i doznania, wyciągamy osobiste wnioski.

Tematyka zajęć:
 • Jak oswoić swój cień?
 • Uwalnianie ograniczających przekonań dotyczących mocy kobiety
 • La Llorona – o tym, co między Animą a Animusem oraz oczyszczaniu się z toksycznych wpływów
 • Włos niedźwiedzia – uzdrawianie obszarów związanych z kreatywnością i seksualnością
 • Akceptacja siebie/adekwatna samoocena
 • Od Mądrej Wasylisy do Stającej się swoją wizją
 • Praktyka współczucia i wdzięczności
 • Pani swojego życia – o samostanowieniu
 • O duchowości kobiety
Zasady obowiązujące na warsztacie:
 • Zwracamy się do siebie po imieniu.
 • Tempo warsztatu, tego, co się dzieje jest zawsze dostosowane do potrzeb uczestniczek oraz tego, co dzieje się w procesie grupowym.
 • Każda Uczestniczka może w dowolnej chwili powiedzieć „Stop” – udział w poszczególnych doświadczeniach jest dobrowolny.
 • Wszystko, co wydarza się na warsztacie pozostaje między nami – priorytetem jest nasze poczucie bezpieczeństwa, byśmy mogły w swobodny sposób wyrażać siebie i przyjąć z tego doświadczenia tyle, ile jesteśmy gotowe.
 • Warsztat to nie szkoła – nie oceniamy siebie i innych. Praktykujemy komunikat JA.
 • Wyłączamy telefony na czas sesji warsztatowych (rozmawiać oczywiście można w przerwach i po zajęciach).
 • Nasz kontrakt możemy modyfikować, w zależności od potrzeb grupy.
Prowadząca:

Mirela Pawlikowska – trenerka i socjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem, posiada rekomendację II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do prowadzenia treningów i warsztatów. Absolwentka Studium Edukacji Psychoseksualnej pod kierunkiem Wiesława Sokoluka. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów rozwoju osobistego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z grupami kobiet, autorka i realizatorka warsztatów „Ciało kobiety, mądrość kobiety”. Z pasją prowadzi m.in. Kręgi Kobiet oraz warsztaty wegetariańskie Gotowanie z Miłością. Córka Urszuli, wnuczka Anny, prawnuczka Marii, matka Marii, babcia Emilki.

Koszt uczestnictwa:

Koszt warsztatu wynosi 400-600 zł, w zależności od sytuacji finansowej danej osoby oraz korzyści, jakie odniesie ona na warsztacie. Każda Uczestniczka warsztatu po zajęciach, sama decyduje, ile (w tych granicach) chce zapłacić.

Osoby pragnące uczestniczyć w zajęciach prosimy wcześniej o wpłatę zaliczki w wysokości 90 zł na pokrycie kosztów poczęstunków (3 obiady + przerwy kawowe). Opłata za posiłki jest niezależna od opłaty za cały warsztat.

Organizacja warsztatu:

Warsztat odbywa się w siedzibie Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot w Bystrej. Zajęcia odbywają się od piątku do niedzieli. W piątek spotykamy się o godz. 10.00. W sobotę pracujemy w godz. 09.00-18.00; w niedzielę w godz. 08.00-14.00.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 30.03.2019 r. na adres katowicemeritum@gmail.com W mailu zgłoszeniowym proszę podać tytuł warsztatu, swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego.
Dodatkowych informacji udziela Mirela Pawlikowska, tel. 501762528.

Warunkiem przyjęcia do grupy jest deklaracja udziału we wszystkich dniach warsztatowych.

 

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY