Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Oswobodzenie silnej kobiety

05.03.2021 - 07.03.2021

Kiedy tracimy kontakt z instynktowną psychiką, jesteśmy na wpół zrujnowane, a obrazy i energie pierwiastka kobiecego nie mogą się w pełni rozwinąć. Kobieta odcięta od swego podstawowego źródła, zdana jedynie na rozsądek, zatraca swe instynkty, a jej naturalne cykle życiowe giną, pochłaniane przez kulturę, intelekt lub ego – własne lub należące do innych.
~ Clarissa Pinkola Estes

Jeśli chcesz:
 • odnaleźć drogę do wewnętrznej równowagi i harmonii,
 • przyjrzeć się swoim wewnętrznym przymusom/nakazom bycia silną kobietą lub też grzeczną dziewczynką,
 • doświadczyć dobra płynącego z własnej intuicji,
 • nauczyć się jak uzdrawiać rany, zadane nam w przeszłości,
 • jeszcze lepiej kontaktować się ze swoją dziką, kobiecą naturą,

te warsztaty są dla Ciebie!

Zapraszam Cię na warsztat „Oswobodzenie silnej kobiety”. Warsztat odbędzie się tym razem w Bystrej.

W czasie zajęć odbędziemy podróż do samego centrum kobiecości, by wykorzystując swoją pierwotną, dziką moc, kreować pełnię naszego zdrowia.

Niniejszy warsztat powstał dzięki inspiracji książkami: „Biegnąca z wilkami” oraz „Oswobodzenie silnej kobiety” autorstwa Clarissy Pinkoli Estes; jest warsztatem rozwojowym, adresowanym do kobiet gotowych na głęboką pracę osobistą, w celu odkrycia nowych dróg rozwoju i ekspresji.

Do udziału w zajęciach zapraszam wszystkie kobiety, niezależnie od dotychczasowych doświadczeń warsztatowych. Nie jest wymagany wcześniejszy udział w jakichkolwiek szkoleniach. Warsztat prowadzony jest metodami aktywnymi, opartymi na osobistym doświadczaniu. Będziemy proponować pracę w parach, w grupach oraz pracę indywidualną z wykorzystaniem własnych kreatywnych zasobów. Poprzez opowieści, wspólny taniec, śpiewy, malowanie, damy upust swej wielkiej kobiecej kreatywności, niezbędnej w procesie uzdrawiania siebie.

Na warsztacie obowiązuje zasada, że nie oceniamy ani siebie, ani współuczestniczek. W bezpiecznej atmosferze eksplorujemy własne doświadczenia i doznania, wyciągamy osobiste wnioski.

Tematyka zajęć:
 • Jak oswoić swój cień?
 • Uwalnianie ograniczających przekonań dotyczących mocy kobiety
 • La Llorona – o tym, co między Animą a Animusem oraz oczyszczaniu się z toksycznych wpływów
 • Włos niedźwiedzia – uzdrawianie obszarów związanych z kreatywnością i seksualnością
 • Akceptacja siebie/adekwatna samoocena
 • Od Mądrej Wasylisy do Stającej się swoją wizją
 • Praktyka współczucia i wdzięczności
 • Pani swojego życia – o samostanowieniu
 • O duchowości kobiety
Prowadząca:

Mirela Pawlikowska – trenerka i socjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem, posiada rekomendację II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do prowadzenia treningów i warsztatów. Absolwentka Studium Edukacji Psychoseksualnej pod kierunkiem Wiesława Sokoluka. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów rozwoju osobistego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z grupami kobiet, autorka i realizatorka warsztatów: „Biegnąca z wilkami”; „Ciało kobiety, mądrość kobiety”. W swojej pracy stosuje koncepcję Systemu Wewnętrznej Rodziny, metody kreatywne, pracę w transie, elementy pracy z ciałem (w tym A. Lowena). Z pasją prowadzi m.in. Kręgi Kobiet oraz warsztaty wegetariańskie Gotowanie z Miłością. Córka Urszuli, wnuczka Anny, prawnuczka Marii, matka Marii, babcia Emilki.

Koszt uczestnictwa:

Po zakończeniu warsztatu można wpłacić darowiznę, np. w wys. 600-1000 zł, w zależności od swojej sytuacji finansowej oraz korzyści, jakie odniesiesz na warsztacie.

Przed warsztatem prosimy jedynie o wpłatę w wysokości 90 zł na pokrycie kosztów poczęstunków (3 obiady + przerwy kawowe). Opłata za posiłki jest niezależna od opłaty za cały warsztat.

W przypadku rezygnacji z udziału, w terminie powyżej 14 dni przed rozpoczęciem warsztatu, zwracamy wpłaconą kwotę.

Jeśli potrzebujesz i jesteś zdecydowania uczestniczyć w warsztacie, a obecnie nie masz na to warunków finansowych – proszę o telefon w tej sprawie. Będziemy o tym rozmawiać. Istnieje możliwość częściowego „odpracowania” kosztu warsztatów w ramach wolontariatu w naszym Stowarzyszeniu.

Organizacja warsztatu:

Warsztat odbywa się w siedzibie Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot w Bystrej. Zajęcia odbywają się od piątku do niedzieli. W piątek spotykamy się o godz. 10.00. W sobotę pracujemy w godz. 09.00-18.00; w niedzielę w godz. 08.00-14.00.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 15.02.2021 r. na adres katowicemeritum@gmail.com W mailu zgłoszeniowym proszę podać tytuł warsztatu, swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego.
Dodatkowych informacji udziela Mirela Pawlikowska, tel. 501762528.

Warunkiem przyjęcia do grupy jest deklaracja udziału we wszystkich dniach warsztatowych.

 

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY