Katowice, ul. Panewnicka 36/2

“Pieśń intuicyjna” warsztat w poszukiwaniu natury swojego głosu

13.04.2019

“Móc śpiewać to jakby narodzić się na nowo, a śpiew naszej natury przynosi wiele radości ze wspólnego przebywania pośród dźwięków i uwalnia wiele emocji, na które nie zawsze pozwalamy sobie na co dzień. Odkrycie naturalnego głosu prowadzi do głębi wewnątrz nas samych, a naturalny śpiew prowadzi do harmonii w życiu”. Mariola Rodzik-Ziemiańska

Jeśli chcesz:

 • znaleźć równowagę i odblokować napięcia w ciele,
 • aktywować swobodny, pełny oddech,
 • nauczyć się ćwiczeń ułatwiających poprawną emisję głosu,
 • odnaleźć swój naturalny głos i odkryć jego prawdziwe brzmienie,
 • zjednoczyć ciało, oddech i głos, by z radością śpiewać,
 • doświadczyć wspólnoty w śpiewie, której moc wspiera i dodaje wewnętrznej siły,

te warsztaty są dla Ciebie!

Podczas warsztatu ugruntujemy ciało, uruchomimy pełny oddech, rozgrzejemy aparat mowy i damy upust różnorodnym dźwiękom, poszukując swojej intuicyjnej pieśni, zanurzając się w wspólnym śpiewie. Każda pieśń jest wyjątkowa i jedyna, z uwagi na niepowtarzalny charakter osób, które ją tworzą.

Zapraszamy Kobiety i Mężczyzn, niezależnie od wieku, zawodu i zagłębienia w swojej osobistej drodze, którzy odczuwają nieodpartą chęć wyrażania siebie głosem na warsztaty rozwojowe, w których ciało, oddech i głos przeplatają się wzajemnie i wspierają w​ rozwoju.

Warsztaty opierają się na naturalnych ćwiczeniach wywodzących się z nurtu etnicznego, z użyciem ćwiczeń emisyjnych, relaksacji własnym głosem oraz aktywnych metod, opartych na osobistym doświadczaniu. Warsztat prowadzony jest  w​ ​ przyjaznej​ ​ atmosferze​ ​ nie​ ​ narzucającej​ ​ „jedynie​ ​ słusznej”​ ​ wizji​ ​świata bez oceniania siebie i współuczestników.

Tematyka zajęć:
 • Psychosomatyka – emocje i napięcia w ciele;
 • Pełny oddech – uwolnienie przepływu, głos podparty oddechem;
 • Emisja głosu – motoryka narządów mowy, rezonatory, ćwiczenia głosowe;
 • Naturalny głos – wolność i swoboda w poszukiwaniu własnych dźwięków;
 • Intuicyjna pieśń – pieśń wiodąca przez życie;
 • Pieśń w kręgu – moc wspólnoty w śpiewie.

Warsztat oparty jest na osobistej praktyce i doświadczeniach prowadzącej oraz pasji zanurzonej w wielu lekturach z zakresu psychologii, psychosomatyki i bioenergetyki.

Organizacja warsztatu:

Zajęcia odbywają się w godz. 09.00-16.30 w siedzibie Meritum w Katowicach Ligocie, przy ul. Panewnickiej 36/2. Prosimy o wygodny ubiór i obuwie zmienne.

Prowadząca:

Mariola Rodzik-Ziemiańska – trenerka prowadząca warsztaty pracy z głosem, ciałem i oddechem “Szałas Rozwoju”; pieśniarka, poetka i aktorka formacji “Zawiało”; animatorka kultury w “Porcie Sztuki”; starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej w DK Rybnik-Boguszowice.
Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM oraz Politechniki Wrocławskiej, a także kursu Ziemia-Pieśń w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów aktorskich oraz wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel i śpiewu archaicznego.
Jej dzieciństwo związane było z folklorem Pogórzan Wschodnich. Prywatnie pełna wrażliwości na przyrodę i sztuki wszelakie Mama i Żona, dziergająca na drutach w MazziWool. Od lat jej pasją jest psychologia i psychosomatyka.

„Zapraszam Was w podróż przez emocje wyrażane głosem – dźwiękiem, który może zmyć ciężar i namalować nowe niebo, jak po burzy.”

Koszt uczestnictwa:

190 zł / os. (W koszt zajęć wliczony jest poczęstunek herbaciany, zaś obiad we własnym zakresie) Warsztaty odbędą się pod warunkiem zebrania grupy 10-cio osobowej.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 09.04.2019 r. na adres maya@mayazz.pl W mailu zgłoszeniowym proszę podać tytuł warsztatu, swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego.

Dodatkowych informacji udziela Mariola Rodzik-Ziemiańska tel. 503 070 813

 

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY