Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Poznaj siebie Mężczyzno – warsztat pracy z ciałem

01.08.2020

Zapraszamy na premierowy w Meritum warsztat pracy z ciałem dla mężczyzn.

Warsztat, na którym będziesz mógł w szczególny sposób poznać siebie, doświadczyć zarówno własnej siły, jak i słabości, spotkać się z własną odwagą i jeśli będziesz chciał również z lękiem, doświadczysz dumy i sprawczości oraz w bezpiecznej formie dyskomfortu, nie niszczącego, ale takiego, który jeśli go dopuścisz wzmocni Cię i pozwoli zupełnie inaczej doświadczać tego, co trudne na co dzień.

Na warsztacie będziesz pracować w grupie mężczyzn, którzy przybędą w tym samym celu, co Ty, będą pomagać Ci w Twoim doświadczeniu, Ty również pomożesz im w ich własnych spotkaniach ze sobą, gdy trzeba podzielimy się siłą, wzajemnie się wesprzemy, innym razem pomożemy Ci spotkać własne granice, a być może je przekroczyć. Aspekt wzajemnej uważności i troski będzie szczególnie ważny zarówno na fakt, iż nam mężczyznom nie zawsze z tym łatwo, będzie więc okazja sobie tą umiejętność (tak od strony dawania, jak i przyjmowania) przećwiczyć, jak i ze względu na bardzo mocne doświadczenia, jakie będą naszym udziałem na warsztacie, w których ta uważność na siebie i innych będzie po prostu niezbędna.

A co będziemy robić?

Zaczniemy od treningu świadomości ciała, ekonomii ruchu i koordynacji psychoruchowej, tak, by dobrze w naszym ciele się ugruntować. Później spotkamy się z własną siłą, siłą wewnętrzną, przywitamy ją i doświadczymy jej świadomie, tak by była z nami zawsze wtedy, gdy będziemy jej potrzebować.
Fizyczną częścią naszego spotkania będzie tzw gimnastyka bojowa. Będziemy pracować w oparciu o metody treningowe systemy – rosyjskiej sztuki walki – choć nasze warsztaty nie będą treningiem sztuki walki sensu stricte oraz fachową i rzetelną wiedzę psychologiczną. Skupimy się w dużym stopniu na pracy z oddechem, wzmacnianiem kontaktu ze sobą i rozwijaniem świadomości ciała, zaufaniem do własnych sił, zasobów i możliwości.

Będziemy rozwijać umiejętność utrzymywania spokoju, bądź odnajdywania go w trudnych, stresujących sytuacjach, odzyskiwania komfortu, gdy warunki zewnętrzne sprawiają, że go tracimy, lub po prostu jest zagrożony. Popracujemy również nad działaniem w sytuacji stresującej (jakiegokolwiek rodzaju i natężenia) i reagowaniem, tak by z jednej strony poczucie dyskomfortu, czy nawet zagrożenia nie paraliżowało nas, z drugiej byśmy potrafili reagować w sposób możliwie spokojny i adekwatny do potrzeb sytuacji, bez chaosu i paniki, nawet gdy pojawi się silny stres.

Pracujemy pod hasłem „Poznaj siebie” – które to słowa stanowią kwintesencję filozofii treningu systemy, bo właśnie poprzez znajomość siebie, swoich zasobów psychofizycznych budujemy umiejętność radzenia sobie z tym, co trudne, a jednocześnie dbałości o swoje dobro – radzenia sobie z trudnościami, czy wręcz zagrożeniami, tak by ten dobrostan, gdy trzeba umieć odzyskać i ochronić.

Odwaga, jaką będziemy w sobie odnajdywać i z którą się spotkamy, to nie skok z krzykiem, zaciśnięte zęby i udawanie, że nic nas nie rusza. Odwagę rozumiemy, jako działanie w pełnym kontakcie ze sobą, świadomością tego, co w nas silne oraz z troską i uważnością na wszystko, co potrzebujemy ochronić.

Ważne informacje dodatkowe

Warsztaty nie będą miały charakteru treningu sportowego, wymagana (i w zupełności wystarczająca) przeciętna sprawność fizyczna. Ich forma i dobór ćwiczeń będzie w dużej części zindywidualizowany pod kątem możliwości i potrzeb uczestników – będziemy ćwiczyć przy okazji umiejętność indywidualnego decydowania o tym, co jest dobre i potrzebne dla każdego z nas z szacunkiem do zdrowia i dobrostanu psychofizycznego.

Warsztaty mają charakter rozwojowy i treningowy, nie terapeutyczny, nie stanowią zamiennika psychoterapii zaburzeń lękowych (zespołów nerwicowych, fobii etc.)

Zabierz ze sobą wygodny strój i otwartą głowę, gotową na pełną przygód podróż i spotkanie z sobą, w sposób inny niż wszystkie.

Pracujemy w godzinach 9.30 – 18.30 w siedzibie Meritum w Katowicach Ligocie przy ul. Panewnickiej 36/2.

Prowadzący:

Michał Mania, psycholog, terapeuta, trener, instruktor systemy – rosyjskiej sztuki walki, pasjonat naturalnych form ruchu. Współtwórca formuły treningu interpersonalnego z elementami pracy z ciałem Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum. Absolwent Podyplomowej Szkoły Psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz Szkoły Trenerów Meritum. Założyciel Grupy Kontratak – Szkoły Walki Wręcz i Ruchu Naturalnego. W pracy terapeutycznej, jak również szkoleniowej, opiera się na humanistycznym widzeniu człowieka poprzez pryzmat jego zasobów.

Koszt:

Koszt udziału wynosi 300 zł (cena obejmuje trening, obiad i poczęstunek w trakcie zajęć)

Zapisy:

Zapisy drogą telefoniczną pod numerem tel 508438208 oraz przez formularz na dole strony.

Rozmowa telefoniczna stanowi warunek rekrutacji.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń i opłat.

 

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY