Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Przeżyć pomaganie – warsztat dla tych, co lubią pomagać

09.03.2019 - 10.03.2019

Czym dla Ciebie jest pomaganie ?

Pomoc, wsparcie, towarzyszenie, obecność- istnieje wiele odcieni „Bycia” z innymi. Każdy z tych odcieni przepuszczamy przez pryzmat własnych doświadczeń, przemyśleń i towarzyszących im emocji. Warsztat „Przeżyć pomaganie” stwarza możliwość zatrzymania się i zadania sobie pytania: jak to jest występować w czyjejś sprawie? Ile jest w tym miejsca dla mnie ? Jakie towarzyszą mi przekonania i wartości ?

Udział w warsztacie stwarza możliwość rozwijania umiejętności przyglądania się sobie i integrowania zarówno tych obszarów które dostrzegasz jako swojej zasoby i tych które widzisz jako ograniczenia w procesie wspierania innych.

Warsztat „Przeżyć pomaganie” pozwala lepiej rozumieć tych z którymi wchodzimy w relacje i dać im przestrzeń na przyjęcie nas z całym naszym dobrodziejstwem.

Podczas warsztatu będziesz mogła/mógł przyjrzeć się nurtującym zagadnieniom z wielu perspektyw. Dzięki spotkaniu w grupie osób, które pracują nad jednym tematem będziesz mogła/mógł poznać spojrzenie innych, inspirować się nimi, a jednocześnie odkrywać te elementy, które są dla Ciebie najważniejsze i najbardziej potrzebne.

W czasie warsztatów będziesz miał/a możliwość:

  • odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego pomagasz,
  • przyjrzeć się w jakim miejscu jesteś udzielając pomocy innym,
  • lepiej zrozumieć swoje motywacje.
Na zajęcia zapraszamy:

Osoby które na co dzień w związku z pracą zawodową znajdują się w roli osoby pomagającej/wspierającej a więc: pracownicy socjalni, wolontariusze, trenerzy, pracownicy świetlic socjoterapeutycznych, terapeuci zajęciowi, opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych.
Uwaga: Warsztat ten jest także kierowany do każdej osoby w życiu której pomaganie stało się ważną częścią życia, nie koniecznie drogą zawodową.
Nasze spotkanie to czas poświęcony samemu sobie by odkryć wewnętrzne zasoby, odnaleźć motywację i radość z towarzyszenia tym, których wspieramy.

Ważne:

Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja udziału w obu dniach warsztatowych.

Warsztat nie ma charakteru terapeutycznego. Jest to warsztat rozwojowy pogłębiający i systematyzujący własną wiedzę i doświadczenia.

Prowadzący:

Tomasz Małanka – socjolog. Posiada rekomendację trenerską I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (rekomendacja nr I 421).
Absolwent Zaawansowanej Szkoły Trenerów Meritum (Certyfikat trenerski potwierdzający kompetencje pracy na procesie ).
Posiada piętnastoletnie doświadczenie w pracy z osobami zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu rozwoju osobistego.
W zespole Meritum prowadzi treningi interpersonalne oraz zajęcia w Szkole Trenerów MERITUM. Współprowadzący warsztat rozwojowy dla par „On powiedział Ona zrozumiała” oraz „Moje męskie – żeńskie Ja” . Autor warsztatu „Przeżyć pomaganie” i „Oswoić swój cień”.

Koszt warsztatu:

Po zakończeniu warsztatu można wpłacić darowiznę, np. w wys. 150-350 zł, w zależności od swojej sytuacji finansowej oraz korzyści, jakie odniesiesz na warsztacie. Każdy Uczestnik warsztatu, po zajęciach, sam decyduje, ile (w tych granicach) chce zapłacić.

Przed warsztatem uczestnicy wpłacają jedynie za obiady i poczęstunki – 50 zł. Opłata za posiłki jest niezależna od opłaty za szkolenie.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 28.02.2019 r. na adres: przezyc.pomaganie@gmail.com

 

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY