Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Techniki relaksacyjne dla trenerów

24.10.2020 - 25.10.2020

Zapraszamy na szkolenie dedykowane trenerom, osobom pracującym warsztatowo z zakresu stosowania w praktyce technik relaksacyjnych.
Warsztat będzie zawierał metodykę prowadzenia ćwiczeń relaksacyjnych, zarówno stricte rozluźniających, uspokajających, jak i aktywizujących, opartych na technikach oddechowych, metodach pracy z ciałem oraz formach wyobrażeniowych.
Zajmiemy się tym, jak merytorycznie i celowo dobierać formy i metody w zależności od celu i tematyki szkolenia/warsztatu, który prowadzimy, oraz potrzeb i możliwości uczestników.
Ważną częścią szkolenia będzie trening praktycznego stosowania tego rodzaju metod, gdy sam(-a) ich dla siebie potrzebujesz.
Będziemy pracować w oparciu o doświadczenie własne działania poszczególnych technik.
Program warsztatu:
  • Celowość stosowania ćwiczeń relaksacyjnych w pracy trenera;
  • Mechanizmy reakcji somatycznych w stanie stresu, pobudzenia i rozluźnienia -również rola świadomości ciała;
  • Doświadczenie wybranych technik, ich najważniejsze grupy, a więc ćwiczenia oparte na pracy z oddechem, relaksacją mięśniową, angażujące ciało, techniki wyobrażeniowe, rola dźwięku;
  • Dobór ćwiczeń i form pracy pod kątem celu szkolenia/warsztatu, efektów, które chcemy osiągnąć, dynamiki i energii grupy – metodyka ćwiczeń, również w warunkach trudnych, niesprzyjających;
  • Dobór instrukcji/sugestii – uniwersalne zasady oraz dobór ze względu na potrzeby i możliwości uczestników, a także jak umiejętnie je rozpoznać;
  • Świadoma praca słowem i głosem – podstawy wiedzy nt. zjawisk transowych;
  • Techniki relaksacyjne, jako wsparcie dla samego siebie, gdy to trener jest zmęczony, potrzebuje odpocząć (nawet, gdy ma na to tylko krótką przerwę), lub nabrać energii, poprawić koncentrację – zadbać o siebie.
Zgłoszenia i organizacja warsztatu
Pracujemy w godzinach 10.00 – 18.00. W ramach zajęć planowane są dwie ok 30 min przerwy kawowe i jedna 60 min. obiadowa.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres michalmania@o2.pl
Koszt warsztatów:
Koszt uczestnictwa wynosi 400 zł. Dla absolwentów Szkoły Trenerów MERITUM oraz dla członków grupy Trener Trenerowi Trenerem na FB cena wynosi 350 zł.
W cenę warsztatów wliczone są przerwy kawowe, obiad we własnym zakresie.
Grupa może liczyć maksymalnie 10 osób, miejsce w grupie zostaje zarezerwowane dopiero po wpłacie zadatku w kwocie 50 zł. Pozostałą część kwoty należy przelać do 19 października.
Prowadzący:
Michał Mania, psycholog, psychoterapeuta, trener, instruktor systemy – rosyjskiej sztuki walki, pasjonat naturalnych form ruchu. Współtwórca formuły treningu interpersonalnego z elementami pracy z ciałem Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum. Absolwent Podyplomowej Szkoły Psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz Szkoły Trenerów Meritum. W pracy terapeutycznej, jak również szkoleniowej, opiera się na humanistycznym widzeniu człowieka poprzez pryzmat jego zasobów.

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY