ANTYKARIERA – w poszukiwaniu pracy życia

ANTYKARIERA – w poszukiwaniu pracy życia

Zapraszamy do udziału w warsztatach „ANTYKARIERA – w poszukiwaniu pracy życia”.

antykarieraW czasie warsztatów będziesz miał/a możliwość dowiedzieć się:
  • w jaki sposób zarabiać robiąc to co kochasz;
  • więcej o swoich mocnych stronach, talentach i życiowej misji;
  • jak pogodzić pasję i powołanie z pracą;
  • jak żyć bardziej twórczo, robiąc to, do czego zostałeś stworzony.
Na zajęcia zapraszamy osoby, które:
  • przeżywają dyskomfort i niezadowolenie ze swojej dotychczasowej pracy,
  • planują w życiu zawodowym zmianę w kierunku pracy będącej jednocześnie pasją,
  • jeszcze nigdy nie pracowały i chciałyby rozwijać się zawodowo zgodnie ze swoimi predyspozycjami i misją życiową,
  • doświadczać harmonii wynikającej z połączenia twórczej pasji i pracy zawodowej.

Nazwa ANTYKARIERA wywodzi się z przeciwstawienia się karierze polegającej na gonitwie za pieniędzmi i wspinaniu się po drabinie sukcesu, kosztem swoich pasji, prawdziwych zainteresowań, relacji z ludźmi i głębszych potrzeb.

Twórcą pojęcia ANTYKARIERA jest Rick Jarow – autor książki „Antykariera – w poszukiwaniu pracy życia”, doradca biznesowy, nauczyciel duchowy.
Na pytanie: Po czym mamy poznać, czy to, co robimy, jest antykarierą?
Rick Jarow odpowiada: Podstawową rzeczą jest zadanie sobie pytania: czy jestem szczęśliwy? Jeśli twoja praca czyni cię szczęśliwym, to na pewno jesteś na ścieżce antykariery. Cel pracy to nie tylko pieniądze – praca przede wszystkim ma pomóc nam w pełni czuć życie, otworzyć się na głębszą duchową rzeczywistość. Antykariera jest wtedy, jeśli praca jest w harmonii z twoją duszą, z twoją wewnętrzną jaźnią. Wtedy to wiesz – po prostu czujesz, jak energia życia płynie przez ciebie.

Program zajęć:

„Dostatek jako podstawa mocy” – jak budować poczucie bezpieczeństwa i obfitości?
„Po nici pasji” – odkrywanie swoich talentów i mocnych stron;
„Kierowanie się wolą – inwestowanie we własne ideały” – jak chcę przeżyć moje życie i w jaki sposób moja praca ma się do tego przyczyniać?
„Jesteś tym, co w twoim sercu” – dawanie i przyjmowanie; branie odpowiedzialności za własne emocje;
„Twórcza wizja” – jak stworzyć plan działania, określać priorytety i podążać za zmianą?
„Moja wola i twoja” – Pracować w zgodzie z sercem i na drodze serca
„Koniec jest początkiem” – ze swoją pracą w świat.

Program zajęć powstał w oparciu o metodologię Rick`a Jarow`a.

Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkie osoby, niezależnie od dotychczasowych doświadczeń warsztatowych. Nie jest wymagany wcześniejszy udział w szkoleniach.

Warsztat prowadzony jest metodami aktywnymi, opartymi na osobistym doświadczeniu. Będziemy proponować wizualizacje, pracę w parach, w grupach oraz pracę indywidualną z wykorzystaniem własnych kreatywnych zasobów. Kilka ćwiczeń będzie także w ruchu.
Ważna zasadą warsztatów jest NIEOCENIANIE, ani siebie, ani współuczestników.

Miejsce warsztatów:

Wszystkie zajęcia odbywają się w Katowicach, przy ul. Panewnickiej 36/2

Koszt warsztatów:

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 600 zł – 1000 zł – to znaczy, że każdy uczestnik sam decyduje (w zależności od korzyści, jakie odniósł oraz od swojej sytuacji materialnej) ile chce za warsztaty zapłacić. Uczestnicy deklarują ile chcą zapłacić dopiero po zakończeniu całego cyklu. Uczestnicy pokrywają jedynie koszt poczęstunków: 150 zł. Opłata za posiłki jest niezależna od opłaty za cały warsztat.

Prowadząca:

Mirela Pawlikowska – mgr pedagogiki, trenerka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Od kilkunastu lat prowadzi treningi rozwoju osobistego, doświadczona w prowadzeniu warsztatów dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy, poszukujących satysfakcjonującego zatrudnienia. Od wielu lat podąża drogą ANTYKARIERY.

Zapisy:

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo na adres katowicemeritum@gmail.com

Dodatkowych informacji udziela Mirela Pawlikowska – tel. 501 762 528.

Relacje naszych uczestników:

Brałem udział w kilkudniowych warsztatach prowadzonych przez Mirelę: Antykariera oraz Trening Interpersonalny. Jako, że sam pracuje jako szkoleniowiec i wymagam od siebie najwyższej etyki i jakości, opowiem o moich odczuciach co do prowadzenia i efektów.

To co uważam jest najważniejsze w wartościowym warsztacie to bezpieczeństwo i zaufanie jakie wytwarza się między prowadzącym a uczestnikami. Ta stabilność przekłada się potem na relacje między uczestnikami. To właśnie ma miejsce podczas warsztatów prowadzonych przez Mirelę. Jest trenerem przy którym czuje się sobą, mam szansę spojrzeć na siebie i swoje potrzeby z innej strony. Nie jest to często spojrzenie przyjemne, ale zawsze oczyszczające. Podczas pracy z Nią mam przestrzeń aby usłyszeć siebie z nieznanej strony. Na wszystko jest czas, nikt mnie nie pogania, a jedynie zaprasza do otwartości. To ogromny przywilej gdy widzisz, że w ważnych dla Ciebie chwilach jest ktoś kto stoi obok i cierpliwie Ci towarzyszy w zrozumieniu tego co ważne. Masz czas do zastanowienia się nad sobą w swoim własnym tempie. Czymś co uważam robi doskonale (i warto się temu poddać) to zaprasza do otworzenia swoich, często skrywanych od lat, uczuć. Robi to prawie niewidoczne, bardzo delikatnie, z uszanowaniem Twoich granic. Jednoczenie na tyle silnie, że czujesz samym sobą, że jesteś w dobrych rękach. Bo tak jest. Idąc do niej na warsztaty jesteś w dobrych rękach. Rękach które zaprowadzą Cię do nieznanych wglądów które zapamiętasz na długo. I dla takich wglądów warto zaryzykować i przekonać się samemu. Polecam z czystym sumieniem.
Sebastian Szajner – Internet kryzysowy, trener. Zajmuje się pomocą osobom poszkodowanym w wypadkach i kryzysach emocjonalnych. www.szajner.pl

Kilka miesięcy drogi z Antykarierą, której przewodniczką jest bliska mojemu sercu Mirela Pawlikowska, ukształtowało ważne dla mnie doświadczenie. Czerpię z tej wiedzy siłę do podejmowania decyzji płynących z serca, a wspomnienia wspólnych warsztatów wciąż przywołują mój uśmiech. Uważności, którą ćwiczyliśmy i wsparcie, które dawała grupa Antykarierowiczów, umożliwiła mi wsłuchanie się w cichutki głos mówiący gdzie jest moja droga. Choć oczywiście czasem się gubię i wtedy wracam do Meritum.
Anna Bielak – żona, artystka i przedsiębiorca