Katowice, ul. Panewnicka 36/2

Krąg kobiet w ciąży

k2Krąg kobiet w ciąży powstał jako alternatywa dla klasycznej szkoły rodzenia, bądź jej uzupełnienie.
W czasie zajęć dajemy sobie czas na przyglądanie się temu co z ciałem dzieje się w ciąży, damy sobie czas na oglądanie myśli jakie dopadają, na myśli które odpadają, damy sobie czas na bycie w ciąży.
Na to właśnie, i na to,  co temu byciu sprzyja.
Czy ruch, czy relaks, czy muzyka, czy własna twórczość, a może wszystko po trochu.
Może coś zupełnie innego?
Sprawdzamy to podczas każdego spotkania.

Spotykać będziemy się w kobiecym gronie, usiądziemy wygodnie w kręgu i pozwolimy poprowadzić się chwili i temu co żywe w nas w dniu spotkania, co wnosimy , co wyniosłyśmy ważnego ostatnio.

Nie ominiemy merytorycznych aspektów przygotowania się do roli mamy, porozmawiamy o porodzie, poćwiczymy pozycje porodowe, sprawdzimy które niefarmakologiczne sposoby łagodzenia bólu mogą być pomocne podczas porodu, a które kompletnie nie pasują ciału. Porozmawiamy o własnej wizji porodu. Powspieramy je wzmacniającymi filmami z narodzin. Poszukamy własnych sposobów na motywowanie się w porodzie.

Opowiemy o tym jak przygotować się na pojawienie nowego człowieka w domu, jak pielęgnować noworodka, jak dbać o swoje ciało w połogu, jak połóg zakończyć. Przyglądniemy się słowu ceremonia w kontekście wydarzeń okołoporodowych. Poszukamy obszarów w które chcemy włączyć tatę dziecka, porozmawiamy o jego roli w porodzie, w połogu, przyjrzymy się własnym myślom i uczuciom, kto wie, może zaprosimy mężczyzn na jedno ze spotkań 😉

Przede wszystkim jednak będziemy razem, będziemy się śmiać, płakać, wspierać. Chcę by ta grupa stała się zalążkiem wioski, w której o wiele łatwiej wychować dziecko. Poszukamy odpowiedzi na każde pytanie.

Każdy cykl Kręgu liczy 10 spotkań. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie.

Do każdej edycji kręgu zapraszamy kobiety w zbliżonym terminie porodu.

Prowadząca:

Karolina Anweiler: doula, członkini Stowarzyszenia Doula w Polsce,  również pedagożka i animatorka zajęć twórczych. http://doula-karolina-anweiler.blogspot.com/

wrażenia uczestniczek