Krąg Kobiet

Krąg Kobiet

Po tysiącleciach panowania patriarchatu, a przedtem matriarchatu, świat oraz my wszystkie i wszyscy potrzebujemy powrotu do równowagi. Aby to było możliwe, najpierw musimy przywrócić swoją wewnętrzną równowagę, uzdrowić ośmieszaną, zawstydzaną, zranioną i wypartą kobiecą stronę swojej natury, swoją wewnętrzną kobietę (animę), która potrafi kierować się intuicją i przeczuciami, jest delikatna, wrażliwa i współczująca, wie, jak troszczyć się i opiekować, odżywiać, wspierać i uzdrawiać, uszanować i zaakceptować, że taka jest; dać jej godne miejsce w sobie. Kiedy to zaakceptujemy i pokochamy wrażliwą część siebie, dopiero wtedy z otwartym sercem możemy, używając męskiej strony swojej natury (animusa), działać, tworząc świat pełen miłości i piękna, pokoju i harmonijnych związków.
Maria Ela Lewańska (tłumaczka książki „13 Pierwotnych Matek Klanowych”)

Kobiety, dla których ważne jest rozwijanie i pielęgnowanie siostrzanych więzi, spotykają się w Kręgu Kobiet co miesiąc, blisko pełni Księżyca.

Celem Kręgu jest odkrywanie i poddanie się swojej kobiecej naturze. Osiągniemy to poprzez wzajemne wspieranie się, wymianę doświadczeń, słuchanie własnej intuicji oraz głosu serca. Poszerzając swoją świadomość i rozwijając siebie możemy inspirować zmiany we własnych rodzinach, dzielić się miłością i pragnieniem pokoju z naszymi dziećmi, bliskimi i wszystkimi, których spotykamy na swojej drodze.

Krąg to miejsce, gdzie czcimy to, co święte w kobiecie, by móc dzielić się takimi wartościami jak: macierzyńskość, opiekuńczość, intuicja, wytrwałość, wsparcie emocjonalne, tworzenie związków opartych na miłości, z szacunkiem dla Ziemi.

Koncepcja spotkań powstała w oparciu o książkę „13 Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams.

12314748_631771356962565_2031748789_oW czasie comiesięcznych spotkań patronować nam będą:

 • Pierwsza Matka Klanowa – Rozmawiająca z krewnymi
 • Druga Matka Klanowa – Strażniczka mądrości
 • Trzecia Matka Klanowa – Ważąca Prawdę
 • Czwarta Matka Klanowa – Widząca Daleko
 • Piąta Matka Klanowa – Kobieta Słuchająca
 • Szósta Matka Klanowa – Bajarka
 • Siódma Matka Klanowa – Kochająca Wszystkie Istoty
 • Ósma Matka Klanowa – Ta, która uzdrawia
 • Dziewiąta Matka Klanowa – Kobieta Zachodzącego Słońca
 • Dziesiąta Matka Klanowa – Tkająca Wątki
 • Jedenasta Matka Klanowa – Krocząca Z Podniesioną Głową
 • Dwunasta Matka Klanowa – Dzięki Czyniąca
 • Trzynasta Matka Klanowa – Stająca Się Swoją Wizją

Ważną częścią spotkań w Kręgu jest praca z archetypami, które Tu i Teraz są najbardziej obecne w naszym życiu. W czasie zajęć, w atmosferze pełnej bezpieczeństwa i uważności, będziemy, każda w swoim tempie zgłębiać samą siebie, swoją dziką kobiecą naturę. Poprzyglądamy się także, w jaki sposób przekazy i nakazy oraz stereotypy społeczne wpływają na nasze kobiece funkcjonowanie w codziennym życiu. W atmosferze siostrzeństwa i kobiecej życzliwości odbędziemy podróż do samego centrum kobiecości, by wykorzystując swoją pierwotną moc, kreować pełnię naszego zdrowia.

Prowadząca Krąg:

Mirela Pawlikowska – siostra, żona i matka. Trenerka rozwoju osobistego z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów i treningów, posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II stopnia do prowadzenia treningów interpersonalnych. Od kilku lat prowadzi w Meritum Kręgi Kobiet. Autorka i realizatorka warsztatów „Ciało kobiety, mądrość kobiety”. Prowadzi cykl warsztatów wegetariańskich „Gotowanie z Miłością”. Współzałożycielka MERITUM.

Wrażenia uczestniczek:

Jestem uczestniczką Kręgu Kobiet od prawie roku. W wyjątkowym, cudownym, kobiecym klimacie spotykamy się my, kobiety, żeby pobyć ze sobą, posłuchać się wzajemnie, kiedy trzeba wesprzeć, popodziwiać. Bez oceniania, upominania, krytykowania, przy pełnej akceptacji i w atmosferze zaufania spędzamy ze sobą kilka godzin, żeby doświadczyć siostrzeństwa we wspólnocie kobiet tak bardzo zaniedbanego i zapomnianego w dzisiejszych czasach. Polecam bardzo serdecznie wszystkim kobietom, a Tobie Mirelo za stworzenie tego miejsca z całego serca dziękuję!
Katarzyna Paciorkowska

Krąg Kobiet to dla mnie magiczny czas siostrzeństwa, spotykania z kobietami, dzielenia się… sobą. Nie mam siostry, więc te spotkania są dla mnie swoistym dopełnieniem takiej właśnie relacji.
Małgorzata Radołowicz

Nie da się ukryć: wkręciłam się w Krąg. Jeśli masz ochotę spotkać się ze swoją kobiecością, nauczyć się więcej o sobie, zadbać o siebie, po prostu poczuć się dobrze jako kobieta, w każdym wymiarze i aspekcie – to jest miejsce dla Ciebie.
Kasiasko