Program Święta Kobiet Endorfiny 2017

Program Święta Kobiet Endorfiny 2017

Piątek

„Głębokie korzenie – siła i dary naszych przodków” – warsztat rozwojowy

Piątek, 09.06.2017 r. godz. 16.00-19.00

Adresaci: każda osoba, która jest ciekawa historii swoich przodków i chce nauczyć się jak czerpać siłę ze swojej historii rodzinnej. W czasie warsztatu będziemy podróżować przez 7 generacji wstecz, do naszych praprapraprapradziadków, i tam zaczniemy pracę. Aby przyjąć dany nam potencjał, musimy zaprosić do swojego życia również naszych przodków i „wypytać” świadomie i bezpośrednio o ich ofertę. Warsztat nauczy Cię czerpać siłę od swoich przodków ale dowiesz się również jak pracować z traumami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.  Nieważne, czy znasz swoich biologicznych rodziców i dziadków osobiście czy też nie, niewidzialna energia przepływa z przeszłości przez teraźniejszość do przyszłości przez wszystkich członków rodziny i łączy wszystkich ze sobą. Zabierz ze sobą: jeśli masz to stare zdjęcia rodzinne przodków, zbierz wszystkie informacje o nich jakie tylko usłyszałeś/usłyszałaś.

Prowadząca: Magdalena Kuchejda – Trenerka zafascynowana swoimi przodkami i ich historią oraz terapią systemową. Góralka z krwi i kości. Przedsiębiorcza kobieta, która porzuciła ciepłą posadę w urzędzie i otworzyła swój pierwszy w życiu biznes. Ukończyła Kurs Trenerski w Meritum oraz Zaawansowaną Szkołę Trenerską w Meritum. Koszt warsztatu: 40 zł.

 

„BYĆ SOBĄ, czyli o trzech stanach JA” – warsztat rozwojowy

Piątek, 09.06.2017, godz. 16.00-19.00

Warsztaty nawiązują do psychologicznej koncepcji analizy transakcyjnej i przeznaczone są dla wszystkich osób, które pragną lepiej poznać siebie, zrozumieć przyczyny swoich decyzji i zachowań. Dowiesz się, dlaczego leży w nas tyle sprzeczności, skąd bierze się samokrytyka i jak to się dzieje, że dajemy namówić się na niechciane zakupy. Podczas  szkolenia powrócimy do naszych dziecięcych lat, aby przekonać się, że Rodzic to nie tylko matka i ojciec, Dziecko to nieodłączna część każdego z nas, a Dorosłość osiąga się przez całe życie. Plan zajęć: – Jest we mnie wielość, czyli kim są Dziecko, Rodzic, Dorosły – Wsłuchaj się w siebie, czyli jak rozpoznać swoje potrzeby – Wspieraj Dorosłego, czyli sztuka podejmowania rozsądnych decyzji – Transakcje, czyli klika prostych zasad jak usprawnić komunikację.

Prowadząca: Anna Pietrzkiewicz – psycholog; Trener, Absolwentka Szkoły Trenerów Meritum; posiada kilkuletnie doświadczenie w obszarze HR oraz zarządzana zasobami ludzkimi w małych i dużych przedsiębiorstwach; w zakres jej zainteresowań i prowadzonych szkoleń wpisują się rozwój osobisty i komunikacja interpersonalna, praca w zespole, zagadnienia związane z doradztwem zawodowym i rynkiem pracy.

Koszt warsztatu: 40 zł.

Relaksacja w dźwiękach mis i gongów

Piątek, 09.06.2017 r. godz. 19.30- 21.30

Czas relaksu – relaksacja w dźwiękach mis i gongu – zajęcia relaksacyjne, podczas których dźwięk mis dźwiękowych, gongu oraz innych instrumentów ułatwi Ci wejście stan głębokiego relaksu. Misy dźwiękowe (tzw. tybetańskie) wykorzystywane podczas relaksacji są misami terapeutycznymi sygnowanymi przez Instytut Petera Hessa, twórcy terapii dźwiękiem, ich dźwięk jest tak dobrany, aby ułatwiał osiągnięcie odprężenia ciała i równowagi wewnętrznej.

Prowadząca: Ilona Opaszowska: coach, trener, terapeuta dźwiękiem. Od 10- lat prowadzi warsztaty i treningi doskonalące kompetencje społeczne. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla kobiet. Najważniejsze jest dla niej: życie w zgodzie ze sobą i relacje z ludźmi.

Koszt warsztatu: 25 zł.

SOBOTA

„Moje wewnętrzne dziecko” – warsztat rozwojowy

Sobota, 10.06.2017 r. godz. 09.00-12.00

Warsztat jest adresowany do wszystkich, którzy chcą odnaleźć i zrozumieć swoje wewnętrzne dziecko, nauczyć się z nim komunikować i kochać. W czasie zajęć będziesz miał/a okazję spotkać się z małą istotką, która mieszka w Tobie i porozmawiać z nią. Będzie to także okazja, żeby uświadomić sobie mechanizmy wyuczone w dzieciństwie, które działają teraz, w Twoim życiu dorosłym. Będzie to spotkanie Ciebie Dorosłego z Twoim wewnętrznym Dzieckiem. Bardzo ważne – na warsztat proszę przynieść swoje zdjęcie z wieku dziecięcego (ok. 7-8 lat).

Prowadząca: Małgorzata Radołowicz – certyfikowana trenerka, absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM oraz Szkoły Zaawansowanej Trenerów, Prezes i współzałożycielka Fundacji Ekologicznej 3R, propagującej zasady rozwoju zrównoważonego. Prowadzi warsztaty głębokiej ekologii dla dzieci i dorosłych. W swojej pracy często wykorzystuje wizualizacje.

Koszt warsztatu: 40 zł.

„Ileż razy można? – o rodzicielskiej cierpliwości” – warsztat rozwojowy

Sobota, 10.06.2017 r. godz. 09.00-12.00

„Prościej jest rządzić narodem, niż wychować czwórkę dzieci.” Winston Churchill

Łatwo jest być dumną i spokojną mamą, kiedy dziecko zachowuje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, jest uśmiechnięte i chętnie wykonuje swoje obowiązki… Zdarza się jednak, że zachowania dziecka wytrącają nas z równowagi. Co wtedy? Zapraszam mamy, które doświadczają stanu malejącej cierpliwości i narastającej frustracji w niektórych sytuacjach wychowawczych. Podczas warsztatu skupimy się na tym, jak zwiększyć swój wpływ, zarówno na „trudne” zachowania dziecka, jak i na własną, emocjonalną reakcję wobec nich.

Plan warsztatu:

 • Moje zasoby cierpliwości.
 • W jakich sytuacjach wychowawczych tracimy cierpliwość?
 • Jakie możliwości zachowania się mamy w takich sytuacjach?

Prowadząca: Bernadeta Grobelny: trenerka i socjoterapeutka posiadająca rekomendację II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do prowadzenia treningów i warsztatów. Absolwentka Studium Edukacji Psychoseksualnej. Specjalizuje się w szkoleniach doskonalących kompetencje osobiste, społeczne, wychowawcze i trenerskie. Zrealizowała ponad 20 edycji Warsztatów dla Rodziców.

Koszt warsztatu: 40 zł.

„Nieśmiałość – między światłem a cieniem” – warsztat rozwojowy

Sobota, 25.06.2016 r. godz. 12.30-15.30

„Śmiałość jest nieśmiałością, która nabrała odwagi”. Wikicytaty

Onieśmielenie, to doświadczenie powszechne. Prof. Zimbardo wykazał, że dotyka ono 93% osób. Nieśmiałość – okresowa lub sytuacyjna – jest niekomfortowa – a co gorsza: utrudnia realizację ważnych potrzeb osobistych, zawodowych i społecznych. Czerwienienie się, silne bicie serca lub ucisk w żołądku, towarzyszyć mogą lekkiemu zawstydzeniu, lękowi przed ludźmi a nawet nerwicy. W czasie warsztatu będziemy definiować, czym jest nieśmiałość i jak sobie z nią – i jej objawami – radzić… aby w pełni korzystać ze swoich zasobów i możliwości, które stwarza nam życie!

Plan warsztatu:

 • Zrozumieć nieśmiałość
 • Kilka sposobów „na nieśmiałość”

Prowadząca: Bernadeta Grobelny – trenerka i superwizorka, z rekomendacją II-go stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Certyfikatem Jakości Szkoleń III-go stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów i warsztatów z zakresu rozwoju osobistego oraz – od siedmiu lat – warsztatów poprawy zdrowia i jakości życia.

Koszt warsztatu: 40 zł.

„Dary niedoskonałości” – warsztat nie tylko dla perfekcjonistek

Sobota, 10.06.2017 r. godz. 12.30-15.30

Opis wkrótce

Prowadząca: Iwona Grzech-Nowak – certyfikowany Coach – ACC ICF. Z wykształcenia ekonomista, praktyk zarządzania, z zawodu coach i trener – ukończyła Szkołę Trenerów Meritum. Po 16- stu latach pracy w korporacji zdecydowała się podążyć własną ścieżką rozwoju. Od dwóch lat działa na własny rachunek. Fascynuje ją praca z człowiekiem i proces ciągłej zmiany. Realizuje się współpracując ze społecznością lokalną na swoim Osiedlu – prowadzi warsztaty dla młodzieży.

Koszt warsztatu: 40 zł.

„Asertywność w pracy” – warsztat rozwojowy

Sobota, 10.06.2017 r. godz. 16.00-19.00

W każdym miejscu pracy zdarzają się sytuacje, w których zachowujemy się: asertywnie, ulegle, agresywnie lub manipulacyjnie. Jeśli chcesz doskonalić umiejętność ich rozpoznawania, świadomie wybierać te, które są dla Ciebie dobre i jasno stawiać granice tym, które Ci nie służą zapraszam na warsztat. Bo asertywnie możesz zacząć się zachowywać w każdym wieku, w każdej pracy i o każdej porze. Warsztat dedykowany jest osobom, które w swoim miejscu pracy chcą świadomie i wprost wyrażać swoje zdanie, stawiać granice bez korzystania z manipulacji, agresji, czy uległości wobec innych.

Podczas warsztatu:

 • Będziesz miała możliwość przyjrzenia się, które z Twoich zachowań w pracy są asertywne, a które nie i z czego może to wynikać?
 • Będziemy doskonalić umiejętności bezpośredniej, uczciwej i otwartej komunikacji w stosunku do szefa i kolegów.
 • Dowiesz się jak wyrażać swoje opinie w pracy w sposób stanowczy.
 • Poznasz rolę monologu wewnętrznego i jego wpływu na codzienne życie.
 • Podczas warsztatu, w bezpiecznych warunkach w grupie, będziesz mogła doświadczyć rzeczywistych sytuacji zachowań asertywnych po to, aby następnie przenieść je na arenę zawodową. Wykorzystując ćwiczenia praktyczne będziesz mogła poszukać najlepszych dla Ciebie rozwiązań.

Prowadząca: Aleksandra Wittich: jestem psychologiem, trenerką umiejętności interpersonalnych, prowadzę szkolenia warsztatowe związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz rozwojem pracowników. Jestem praktykiem w zakresie psychologii społecznej z akcentem na zagadnienia związane z Zarządzaniem Potencjałem Ludzkim (HRD). Prowadzę projekty  badawcze w obszarze kompetencji pracowniczych. Lubię odkrywać i inspirować do zmian.

Koszt warsztatu: 40 zł.

„Smakując Życie, czyli pochwała powolności” – warsztat rozwojowy

Sobota, 10.06.2017 r., godz. 16.00-19.00

Biegnąc przez codzienność nie zauważamy, że przebiegamy obok własnego życia. W tym pędzie wiele osób nie ma czasu na: zastanawianie się, smakowanie życia, radość z powodu małych rzeczy. W świecie Internetu, szybkiej komunikacji, szybkiego jedzenia, szybkich relacji brakuje czasu na bycie ze sobą i z innymi. Warsztat będzie próbą zwolnienia tempa poprzez pobudzanie i ponowne odkrywanie swoich zmysłów, które pozwalają nam przeżywać świat pełniej.

Prowadząca: Ilona Opaszowska – socjolog, coach, certyfikowany trener. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów z zakresu rozwoju osobistego i umiejętności społecznych. Autorka warsztatów „On powiedział, ona zrozumiała”. Terapeutka dźwiękiem, prowadzi zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem mis dźwiękowych.

Koszt warsztatu: 40 zł.

Relaksacja w dźwiękach mis i gongów

Sobota, 10.06.2017 r. godz. 19.30- 21.30

Czas relaksu – relaksacja w dźwiękach mis i gongu – zajęcia relaksacyjne, podczas których dźwięk mis dźwiękowych, gongu oraz innych instrumentów ułatwi Ci wejście stan głębokiego relaksu. Misy dźwiękowe (tzw. tybetańskie) wykorzystywane podczas relaksacji są misami terapeutycznymi sygnowanymi przez Instytut Petera Hessa, twórcy terapii dźwiękiem, ich dźwięk jest tak dobrany, aby ułatwiał osiągnięcie odprężenia ciała i równowagi wewnętrznej.

Prowadząca: Ilona Opaszowska: Coach, trener, terapeuta dźwiękiem. Od 10- lat prowadzi warsztaty i treningi doskonalące kompetencje społeczne. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla kobiet. Najważniejsze jest dla niej: życie w zgodzie ze sobą i relacje z ludźmi.

Koszt warsztatu: 25 zł.

NIEDZIELA

„Sztuka uważności – mądrej troski o siebie” – warsztat rozwojowy

Niedziela, 11.06.2017 r. godz. 09.00 – 12.00

“Jest tylko jeden najważniejszy czas, a ten czas – to teraz.” Thich Nhat Hanh

W programie zajęć:

 • Uważność (mindfulness), to lepszy kontakt ze swoim ciałem i umysłem, czyli pełniejsze i głębsze poznanie siebie. Zapraszam kobiety, które poprzez ćwiczenia uważności chcą skontaktować się z własną mądrością i witalnością. W czasie warsztatu będzie możliwość odkrycia nawykowych wzorów myślenia, zachowania i odczuwania – a to one właśnie są przeszkodą w uważnym byciu Tu i Teraz. Będziemy ćwiczyć uważną obecność, zwiększać radość i spokój bycia sobą, słuchania siebie i zaufania do siebie. Z uważnością na innych!

W programie zajęć:

 • Sztuka obserwacji siebie a samoświadomość.
 • Ćwiczenie wybranych, przydatnych technik mindfulness.

Prowadząca: Bernadeta Grobelny: trenerka i superwizorka, z rekomendacją II-go stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Certyfikatem Jakości Szkoleń III-go stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów i warsztatów z zakresu psychoedukacji, rozwoju osobistego oraz – od sześciu lat – warsztatów poprawy zdrowia i jakości życia, dla osób chorych i ich bliskich.

Koszt warsztatu: 40 zł.

„Biegnąca z wilkami” – warsztat rozwojowy

Niedziela, 10.06.2017 r. godz. 09.00 – 12.00

„Każda kobieta intuicyjnie pojmuje słowa “Dzika” i “Kobieta”. Na dźwięk tych słów budzi się i powraca do życia stara , pradawna pamięć. Pamięć absolutnego, niezaprzeczalnego i nieodwołanego pokrewieństwa z samicami dzikich zwierząt. Pokrewieństwa, które przez postęp cywilizacji stało się ledwo wyczuwalne. Tęsknimy za Dziką Kobietą bo wiemy, że należymy do niej, a ona do nas”.
Clarissa Pinkola Estes

Biegnąca z wilkami to tytuł znanej książki Clarissy Pinkoli Estes, a także symbol dzikiej kobiety, tak bardzo zapomnianej w dzisiejszym świecie. Na zajęcia zapraszam kobiety, które chcą w bezpiecznej, pozbawionej oceniania, atmosferze, doświadczyć swojej dzikości, dowiedzieć się o korzyściach wynikających z jej pielęgnowania. W czasie zajęć w sposób kreatywny będziemy pracować z archetypami i stereotypami dotyczącymi kobiecości, spojrzymy w oczy naszym kobiecym lękom, przyglądniemy się potencjałowi naszej dzikości, zaopiekujemy się swoim dzikim sercem.

Prowadząca: Mirela Pawlikowska: pedagog, trenerka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od wielu lat prowadzi treningi i warsztaty rozwojowe. Specjalizuje się w treningach interpersonalnych i warsztatach dla kobiet. W MERITUM prowadzi Krąg Kobiet oraz warsztaty „Ciało kobiety, mądrość kobiety” i „Oswobodzenie silnej kobiety”. W wolnych chwilach z przyjemnością oddaje się gotowaniu, rysowaniu mandali, dostrzegając jej dobroczynne i uzdrawiające działanie.

Koszt warsztatu: 40 zł.

„W Kręgu Kobiet” – warsztat rozwojowy

Niedziela, 11.06.2017 r. godz. 12.30 – 15.30

Kariera czy rodzina? Namiętny romans czy stabilne małżeństwo? Kompromis czy ostra rywalizacja? Pieniądze czy satysfakcja z pracy? Takie decyzje nie są łatwe, bo na naszą psychikę wpływają różne, czasem sprzeczne, siły zwane archetypami. . Ważną częścią warsztatu będzie identyfikowanie archetypu, który Tu i Teraz jest najbardziej obecny w naszym życiu. W czasie zajęć, w atmosferze pełnej bezpieczeństwa i uważności, będziemy, każda w swoim tempie zgłębiać samą siebie. Poprzyglądamy się także, w jaki sposób przekazy i nakazy oraz stereotypy społeczne wpływają na nasze kobiece funkcjonowanie w codziennym życiu. Warsztat inspirowany jest książką „13 Pierwotnych Matek klanowych” Jamie Sams.

Prowadząca: Mirela Pawlikowska: pedagog, trenerka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od wielu lat prowadzi treningi i warsztaty rozwojowe. Specjalizuje się w treningach interpersonalnych i warsztatach dla kobiet. W MERITUM prowadzi Krąg Kobiet oraz warsztaty „Ciało kobiety, mądrość kobiety” i ?Oswobodzenie silnej kobiety”.

Koszt warsztatu: 40 zł

„Pielęgnacja urody w zgodzie z naturą” – warsztat przygotowywania domowych kosmetyków

Niedziela, 11.06.2017 r. godz. 12.30 – 15.30

Warsztat skierowany jest do kobiet, które chcą dbać o swoją skórę w naturalny, ekologiczny sposób. Chcą pomóc swojej skórze wydobyć z niej naturalny blask.

Podczas warsztatu skupimy się na pielęgnacji twarzy. Dowiesz się jak dbać o skórę twarzy na co dzień, na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki drogeryjne i czego unikać, jak z łatwo dostępnych składników stworzyć skuteczne i bezpieczne kosmetyki dobrane do potrzeb Twojej skóry (również, jak łatwo zrobić własny krem) oraz dlaczego to, co proponują nam producenci kosmetyków jest często dobre dla samych producentów, a dla naszej skóry – niekoniecznie. Przyniosę również różne składniki, z których sama tworzę kremy i pokażę Wam proste receptury, od których najłatwiej zacząć, jeśli chcecie same zająć się naturalną pielęgnacją.

W czasie zajęć:

– delikatnie oczyścimy twarz z makijażu i zanieczyszczeń,

– zrobimy delikatny peeling,

– nałożymy naturalny tonik,

– nawilżymy skórę własnoręcznie wykonanym, lekkim kremem.

Na warsztaty zabierzcie ze sobą: mały ręcznik, wyparzony słoiczek, aby zabrać do domu krem, który wykonamy.

Prowadząca: Anna Rutkiewicz: magister farmacji, pasjonatka ręcznego wykonywania kosmetyków naturalnych, ręcznie wytwarza kremy, toniki, maski, peelingi, mydła. Organizuje warsztaty z naturalnej pielęgnacji skóry oraz warsztaty mydlarskie. Uwielbia bliskość natury oraz korzystanie z jej zasobów w naturalnej pielęgnacji. Obecnie w trakcie Szkoły Trenerów Meritum.

Koszt warsztatu: 50 zł

„Matka z natury” – warsztat rozwojowy nie tylko dla matek i kobiet w ciąży

Niedziela, 11.06.2017 r. godz. 16.00 – 19.00

Na spotkanie zapraszam kobiety spodziewające się dziecka, jak i obecne matki . Zapraszamy tez kobiety dopiero przymierzające się do macierzyństwa. W trakcie warsztatów usiądziemy w kręgu i opowiemy co wspiera bycie matką. Wspólnie zastanowimy się czy możemy czerpać z natury, co nas w macierzyństwie wzmocni. Podczas relaksującej pracy twórczej sprawdzimy co jest naturalnego w macierzyństwie, a co narzuciła nam kultura. W czasie warsztatów będziesz miała okazję wysłuchać wspierających opowieści matek, przyjrzeć się własnym przekonaniom dotyczących bycia matką, rodzicielką. Będziesz mogła powitać nowe wspierające sposoby, lub może pożegnasz stare. Będziesz miała szansę wspólnie z innymi kobietami stworzyć w artystycznej formie wizję naturalnego spełnionego macierzyństwa. Usiądziesz w kręgu, w bezpiecznej, grupie kobiet. Zajęcia rozpoczniemy powitaniem w kręgu. Porozmawiamy o stawaniu się mamą, Pozwolimy ciału się zrelaksować. Poprowadzę relaksację przy kojących dźwiękach natury. Przystąpimy do twórczej pracy tworząc wspólny collage (nie będziemy się sztywno trzymać planu, jeśli się okaże że wypłynie z nas pieśń, zapiszemy ją ) Zamkniemy krąg, dzieląc się afirmacją, która być może pojawi się w trakcie warsztatów.

Prowadząca: Karolina Anweiler: doula, pedagożka, prowadząca Krąg Kobiet w ciąży oraz zajęcia twórcze dla dzieci i dorosłych. Uczestniczka Szkoły Trenerów MERITUM. Z dnia na dzień mocniej kochająca życie. Fascynatka kręgu jako formy spotkania z ludźmi oraz wędrówek jako formy spotkania ze sobą. Zakochana w akcie narodzin, pokornie w nim towarzysząca. Matka pięcioletniej dziewczynki i dla której kompletnie straciła głowę 😉

Koszt warsztatu: 40 zł.

„Ciało kobiety, mądrość kobiety” – warsztaty rozwojowe

Niedziela, 11.06.2017 r. godz. 16.00 – 19.00

„Kiedy zaczniemy cenić własne ciała i zamiast czuć się ich ofiarą, szanować płynące z nich informacje, zapoczątkujemy uzdrawianie życia na głębszym poziomie. W kulturze, która nie uznaje bliskiego związku między umysłem i ciałem, zaufanie do mądrości ciała jest aktem wiary. Mówiąc MĄDROŚĆ CIAŁA, mam na myśli zaufanie temu, że objawy płynące z ciała są jedynym sposobem, w jaki dusza może zwrócić na siebie naszą uwagę.
dr Christiane Northrup

W czasie warsztatu odkrywać będziemy drogę do wewnętrznej równowagi i harmonii; będziemy uczyć się czytać sygnały swojego ciała, by wykorzystać je w procesie kreowania zdrowia; będziemy także uwalniać się od destrukcyjnych przekonań na temat zdrowia. Poprzez wymianę doświadczeń oraz uważne słuchanie doświadczać będziemy uzdrawiającej mocy kobiecości i siostrzeństwa.

Warsztat „Ciało kobiety, mądrość kobiety” to okazja, by odbyć podróż do samego centrum kobiecości, by wykorzystując swoją pierwotną moc, kreować pełnię naszego zdrowia.

Prowadząca: Mirela Pawlikowska: trenerka i socjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem, posiada rekomendację II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do prowadzenia treningów i warsztatów. Absolwentka Studium Edukacji Psychoseksualnej pod kierunkiem Wiesława Sokoluka. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów rozwoju osobistego. Z pasją prowadzi Kręgi Kobiet oraz warsztaty „Ciało kobiety, mądrość kobiety” i „Oswobodzenie silnej kobiety”

Koszt warsztatu: 40 zł.

„W rytmie skupionym na…” – tańce w kręgu

Niedziela, 11.06.2017 r. godz. 19.30 – 22.00

Warsztat skierowany jest do kobiet, bez względu na posiadane doświadczenie z tańcem i ruchem czy kondycję fizyczną. Przeznaczony jest dla kobiet poszukujących i zaciekawionych zasobami swojego ciała, ruchu i umysłu, chętnych do spotkania się ze sobą i z innymi. Dla chcących czerpać przyjemność, jaką daje taniec i ruch, często uwalniający pozytywne emocje i endorfiny oraz pomagający odkryć w sobie i świecie nieograniczone możliwości.

W czasie warsztatu będziesz miała możliwość:

 • świadomego poruszania swoim ciałem,
 • doświadczenia spontanicznej ekspresji ruchowej,
 • zapoznania się z technikami wspierającymi witalność,
 • swobodnego potańczenia w kręgu i w przestrzeni, w rytmie przejmujących starych, tradycyjnych pieśni i melodii z różnych zakątków Świata.

Prowadząca: Agata Kaczmarczyk: ukończyła AWF w Katowicach na kierunkach rehabilitacji i pedagogiki, po ukończeniu Arteterapii w Polskim Instytutcie Ericksonowskim w Łodzi zainspirowana terapią przez sztukę, ukończyła wiele szkoleń i kursów w tym zakresie. Absolwentka Szkoły Trenerów Meritum, prowadzi zajęcia taneczne, ogólnousprawniające, śpiewu kanonem z elementami emisji głosu i pracy z rytmem oraz z tańcami etnicznymi, liniowymi i w kręgu. W swojej praktyce wykorzystuje elementy metod pracy z ciałem, takich jak taniec spontaniczny, improwizacja ruchowa oraz ruch autentyczny, uważna medytacja w ruchu „Tu i Teraz”.

Koszt warsztatu: 40 zł. Proszę zabrać ze sobą obuwie na zmianę i wygodną odzież.