Katowice, ul. Panewnicka 36/2

„Bliżej dziecka – i siebie” – warsztaty dla rodziców

06.02.2020 - 19.03.2020

Być Rodzicem, to kochać
i akceptować.
To też wyznaczać granice
i wymagać.
Być blisko dziecka, mówiąc TAK.
Być blisko, mówiąc NIE.
Blisko dziecka.
I siebie.

„Bliżej dziecka – i siebie”, to warsztat rozwojowy, przeznaczony dla rodziców, zarówno małych, jak i nastoletnich dzieci. Powstał z inspiracji koncepcją Thomasa Gordona „Wychowanie bez porażek”, Marshalla Rosenberga „Porozumienie bez przemocy”, lektur Jaspera Julla oraz w oparciu o doświadczenia własne autorki.

Zajęcia mają charakter interaktywny, tzn. zapewniają uczestnikom możliwość zdobywania i przećwiczenia konkretnych umiejętności i metod wychowawczych, możliwych do zastosowania we własnej rodzinie.
Efektem wspólnej pracy i wymiany rodzicielskich doświadczeń jest lepsze zrozumienie swojego stylu wychowawczego, zwiększenie możliwości wyboru swojego zachowania w trudnych sytuacjach, a także równowaga pomiędzy zadbaniem o potrzeby dziecka – i swoje. Udział w warsztatach jest drogą do wzmocnienia rodzinnej równowagi i harmonii. Harmonii, w której ważne są zarówno potrzeby rodziców, jak i potrzeby dzieci.

Celem Warsztatów dla Rodziców jest:
 • poznać nowe metody porozumiewania się z dzieckiem,
 • skuteczniej wdrażać je do wykonywania codziennych czynności i obowiązków,
 • pomóc dziecku uczyć się odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji,
 • wychować do samodzielności i podejmowania mądrych decyzji
 • dbając przy tym o własne potrzeby i relacje!

Zapraszam Cię na Warsztaty dla Rodziców,

zajęcia, które pomogą sprawniej radzić sobie z rodzicielskimi obowiązkami i ułatwią znalezienie skutecznych rozwiązań, dających długofalowe efekty. Nasze Warsztaty pomagają w osiągnięciu celów wychowawczych,
w sposób zgodny z Twoimi wartościami i odpowiedni dla Twojej rodziny

Tematyka Warsztatów dla Rodziców:

 • „Wysłuchaj mnie, proszę!” – o sztuce porozumiewania się z dzieckiem.
 • „Ma być tak, jak ja chcę! – o stawianiu i spełnianiu wymagań.
 • „Ja tego nie zrobiłem!”  o wzmacnianiu dobrych zachowań i wygaszaniu nieodpowiednich zachowań
 • „Budowanie mostów”  o różnicy zdań i dochodzeniu do porozumienia.
 • „Chcę sam/a!”  o wspieraniu samodzielności.
 • „Czy dobrze to robię?”  o budowaniu poczucia wartości dziecka.

Liczebność grupy: 8-12 osób

Czas trwania: sześć spotkań po 4,5 godziny szkoleniowej, od 6. lutego 2020r.

Terminy zajęć:

czwartki, w godzinach: 17:15 – 20:15

 • 06.02.2020
 • 13.02.2020
 • 27.02.2020
 • 05.03.2020
 • 12.03.2020
 • 19.03.2020
Odpłatność:

Cena za cały cykl warsztatów dla rodziców to 500 zł, dla pary: 800 zł.

Istnieje możliwość wpłaty w ratach, przy czym każda rata, to minimum 100 zł.

Cena obejmuje: zestaw materiałów szkoleniowych, poczęstunki, indywidualne konsultacje z trenerką,
certyfikat ukończenia kursu pt. „Warsztaty dla Rodziców”.

 Kontakt i zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy nadsyłać mailem: meritum@trenerzy.slask.pl lub telefonicznie: 510 242 750

Prowadząca:

Bernadeta Grobelny – trenerka i socjoterapeutka posiadająca rekomendację II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do prowadzenia treningów i warsztatów. Absolwentka Studium Edukacji Psychoseksualnej pod kierunkiem Wiesława Sokoluka. Specjalizuje się w szkoleniach doskonalących kompetencje osobiste, społeczne, wychowawcze i trenerskie. Żona i matka. Prowadzi Warsztaty dla Rodziców od ponad dwudziestu lat.

Opinie uczestników o Warsztatach dla Rodziców:

„Czuję, że jestem teraz lepszą mama, uważniejszą i bardziej wspierającą.  Czuję się silniejsza i wiem, że teraz będzie łatwiej mnie i moim dzieciom. Moje dzieci już zauważyły różnicę :)” Dorota R. , mama dwóch córek

„Warsztaty, w których uczestniczyłem, pomogły mi zrozumieć mojego syna. Nie uważam, że już wszystko wiem, ale się lepiej odnajduję w mojej obecnej sytuacji i w kontaktach z synem. Wiedza, którą się podzieliłaś, dała mi większą pewność, że jestem dobrym ojcem. Słowa, które mi utkwiły i będą przyświecać zawsze w rozmowie z synem to mówienie mu prawdy. Czasami bolesnej, trudnej dla niego do zrozumienia, ale jednak prawdy, która zaowocowała między nami szczególną więzią.
Pokazałaś mi, czego mój syn pragnie a nie tylko, czego potrzebuje. Możliwość wyboru, szanowanie jego decyzji, samodzielność czasami bolesna i niosąca naukę, ale dająca doświadczenie i świadomość, że rodzice nie są tylko od zabawy, ale od nauki życia.
Nasze doświadczenia mamy dzieciom przekazywać, aby czerpały z nich naukę, a nie dawać na tacy.”
Marcin, ojciec jednego syna

„Informację o warsztacie znalazłam w trudnym dla mnie momencie- adaptacji przedszkolnej mojego 3 letniego syna. Pod wpływem impulsu wysłałam zgłoszenie. Każde spotkanie porządkowało „mój świat”, dodawało mi siły i energii. Przekonałam się jak wielką MOC mają słowa (a czasem milczenie😉 ). Jestem szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w spotkaniach. Dziękuje całej grupie, a w szczególności Tobie, Bernadeto, za wspólnie spędzony czas”. Barbara W.

„Możliwość popracowania na warsztatach nad zastosowaniem praktycznym nowych metod była bardzo cenna. samo przeczytanie książek nie dało takiego rezultatu, jak te warsztaty!” Magda T., mama córki

„Udział w Warsztatach dla Rodziców wniósł wiele dobrego w moje kontakty z dziećmi. Przede wszystkim powstała we mnie przestrzeń na wsłuchiwanie się w dziecięce emocje, zarówno te przyjemne, jak i trudne do przeżywania. Dzięki temu zanim zareaguję, nam chwilę na wybór „lepszej” strategii, a to często pozwala złagodzić trudne sytuacje i zapobiega eskalacji konfliktu.
Dzięki Warsztatom, nasze relacje są bliższe i cieplejsze.
Uzyskałam też  wiele cennych wskazówek dotyczących komunikowania się z moimi dziećmi –  wprowadzenie ich w życie wychodzi mi raz lepiej raz gorzej, ale wiem w jakim kierunku mam zmierzać. Forma warsztatowa zajęć także bardzo mi odpowiadała, bo kilkakrotnie miałam możliwość sama pewne sytuacje przećwiczyć czy przyjrzeć się im z boku. Do tego profesjonalizm Prowadzącej!!!
Czekam na kolejną część warsztatów!”. Michalina  M-S.

„Zupełnie nie wiedziałem, czego mogę spodziewać się po warsztatach prowadzonych przez Bernadetę. Pojawiłem się tam, pewnie tak jak część uczestników, szukając odpowiedzi na gromadzące się pytania, wątpliwości i ojcowskie niepokoje. Zamiast gotowych wzorów i pouczeń, dostałem solidną dawkę wymiany doświadczeń z innymi rodzicami, pracę warsztatową nad konkretnymi codziennymi sytuacjami; niezbędną wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim motywację i nowe narzędzia do przyjrzenia się sobie i otoczeniu oczami dziecka.
Bernadeta dbała o to, by zachować równowagę  pomiędzy teorią, praktyką i opowieściami uczestników. Przyznaję, że atmosfera wspólnej pracy i spostrzeżeń uskrzydliła mnie mocno w kontakcie z moimi dziećmi, dała więcej pewności i przekonania, że idę w dobrym kierunku i, co najważniejsze, na pewno korzystają na tym same dzieci :)”.
Stanisław, ojciec dwóch synów

„Największym odkryciem Warsztatów, był fakt, że mogę czuć złość do mojego dziecka. I, że to nie oznacza, że jestem złą matką. To oznacza, że żyję i doświadczam pełni uczuć, z których składa się moja miłość do córki. I dzięki temu, że daję sobie prawo do złości, łatwiej jest mi przyjmować złość mojego dziecka.
Najważniejsze było dla mnie zrozumienie, na czym polega bycie obecną emocjonalnie mamą. I nauczenie się, co to oznacza w praktyce. Mieliśmy szczęście z mężem uczestniczyć wspólnie w warsztatach. Dzięki temu w trudnych momentach wychowawczych, możemy być dla siebie wsparciem i działać razem.
Warsztaty u Bernadety, to pozycja obowiązkowa dla wszystkich Rodziców!”.
Aneta Kobylewska – kobieta, feministka, żona, matka, coach, trenerka, animatorka społeczna, filozof(ka), blogerka (https://kobiecykod.wordpress.com)

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY