Oswoić swój cień – warsztat rozwojowy

Oswoić swój cień – warsztat rozwojowy

Oswoić swój cień – warsztat rozwojowy

„Cieniem jest wszystko, co usunęliśmy do nieświadomości w obawie, że zostaniemy odrzuceni przez ludzi, którzy odegrali decydującą rolę w naszym wychowaniu(…)Szybko nauczyliśmy się rozróżniać, co może w ich oczach znaleźć akceptację, a co nie. Po to, by ich zadowolić z zapałem usunęliśmy dużą część nas samych do odległych królestw nieświadomości” – Jean Monbourqette

Jean Monbourqette w książce „Oswoić swój Cień” w niezwykle przystępny sposób przybliża pojecie Cienia jakie wprowadził Carl Gustav Jung. Przekonuje, iż przyjęcie swojego Cienia stwarza nowe możliwości. Książka ta stanowi inspirację, by korzystając z własnych doświadczeń, stworzyć ten warsztat.

Praca z Cieniem to możliwość rozwijania umiejętności przyglądania się sobie i integrowania wszystkich tych obszarów, z których jesteśmy dumni z tymi, które nagle dostrzegamy i z trudem przyznajemy, że istnieją.

Cień jest niczym sejf, w którym umieszcza się wszystko, co wytworzyło w nas poczucie wstydu i winy.

Warsztat „Pracy z Cieniem” pozwala lepiej rozumieć tych z którymi wchodzimy w relacje i dać im przestrzeń na przyjęcie nas z całym naszym dobrodziejstwem.

Podczas warsztatu, w bezpiecznej przestrzeni, będziecie mogli przyjrzeć się nurtującym Was zagadnieniom z wielu perspektyw.

Dzięki warsztatowej pracy w grupie osób, które pracują nad jednym tematem, będziecie mogli poznać spojrzenie innych, inspirować się nimi, a jednocześnie odkrywać te elementy, które są dla Was najważniejsze i najbardziej potrzebne.

W czasie warsztatu będziesz miał/a możliwość:

 • poznać koncepcję Cienia
 • pracując w grupie przyjrzeć się temu, co dostrzegają inni a czego być może sam nie zauważasz
 • zobaczyć w jaki sposób wchodzisz w relacje z ludźmi
 • rozpoznać jakie zachowania i przekonania porzuciłeś i sprawdzić w jakiś sposób te zachowania i przekonania wpływają na relacje z innymi
 • przyjrzeć się „słabościom” i „mocnym stronom” w relacjach z innymi

Ważne:
Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja udziału w obu dniach warsztatowych.

Proponowany warsztat nie ma charakteru terapeutycznego. Jest to warsztat rozwojowy pogłębiający i systematyzujący własną wiedzę i doświadczenia.

Koszt warsztatu:
Po zakończeniu warsztatu można wpłacić darowiznę, np. w wys. 500-800 zł, w zależności od swojej sytuacji finansowej oraz korzyści, jakie odniesiesz na warsztacie.

Przed warsztatem uczestnicy wpłacają jedynie za poczęstunki – 70 zł. Opłata za poczęstunki jest niezależna od opłaty za warsztat.
Ewentualne koszty noclegu i dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 10.09.2021 r. na adres oswoicswojcien@gmail.com

Program w opisie
User Avatar
Wykształcenie / Ukończone kursy
 • Socjolog.
 • Posiada rekomendację trenerską I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (rekomendacja nr I 421).
 • Absolwent Zaawansowanej Szkoły Trenerów Meritum (Certyfikat trenerski potwierdzający kompetencje pracy na procesie ).
 • Posiada piętnastoletnie doświadczenie...
  Pełny profil trenera: Tomasz Małanka

Cena 60 zł
Trener Tomasz Małanka
Czas trwania 0 tyg
Enrolled 0 students
Daty 25-26.09.2021