Trening interpersonalny z elementami pracy z ciałem – 17-21 VIII 2022 – Katowice
16 października 2020 2022-04-25 18:28Trening interpersonalny z elementami pracy z ciałem – 17-21 VIII 2022 – Katowice
Trening interpersonalny z elementami pracy z ciałem – 17-21 VIII 2022 – Katowice
Trening interpersonalny to jedno z najważniejszych doświadczeń edukacyjnych służących rozwojowi osobistemu. Dodaliśmy do treningu coś extra – elementy pracy z ciałem „Ruch, przestrzeń, emocje”, wpierające proces kontaktowania się z własnymi emocjami, konfrontowania się z własnymi zasobami i ograniczeniami relacyjnymi.
Nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie kondycyjne, wystarczy przeciętna sprawność ruchowa. Szczegółowy program modułu pracy z ciałem – poniżej.
Termin najbliższego treningu interpersonalnego z elementami pracy z ciałem:
17 – 21.08.2022 r. – Katowice
Do udziału w treningu interpersonalnym zapraszamy szczególnie:
- trenerów i coachów,
- psychologów i pedagogów,
- aktywistów, liderów i wolontariuszy stowarzyszeń i fundacji,
- menedżerów i liderów zespołów,
- osoby pracujące w szeroko pojętym sektorze pomocy,
- wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją świadomość siebie.
W czasie treningu uczestnicy mają możliwość:
- dowiedzieć się jak postrzegają ich inni ludzie,
- zrozumieć swoje reakcje na zachowania innych,
- zobaczyć w jaki sposób wchodzą w relacje z ludźmi,
- zatrzymać się chwilę, by przyglądnąć się sobie i innym,
- nauczyć się jeszcze lepiej wyrażać emocje.
Trening interpersonalny to szczególne wydarzenie rozwojowe kierowane do osób gotowych na głęboką osobistą pracę związaną z budowaniem relacji interpersonalnych oraz udzielaniem i przyjmowaniem informacji zwrotnych. Celem treningu interpersonalnego jest pogłębienie świadomości siebie, swojego modelu nawiązywania kontaktów oraz doskonalenie umiejętności kontaktowania się z własnym ciałem.
Program modułu treningowego pracy z ciałem „Ruch, przestrzeń, emocje”:
- sięgnięcie do korzeni, przypomnisz sobie, jak poruszałeś się, jako zupełnie małe dziecko, jak nabywałeś sprawności w najprostszych czynnościach – w nowy sposób zinterpretujemy pojęcie „zrobienia kroku wstecz, by się rozwijać”;
- ruch w interakcji i relacji z innymi, poczujemy jak to jest, gdy współpracujesz, grasz, konkurujesz, czy nawiązujesz dialog, bo ruch może być formą komunikacji;
- praca z restrykcjami i rozwiązywanie „zagadek ruchowych”, jako metafora mierzenia się z trudnościami dnia codziennego, poprzez poznawanie możliwości własnego ciała i pogłębianie zaufania do siebie samego;
- praca z emocjami w sytuacjach trudnych, temat poczucia bezpieczeństwa – odnajdywania go, gdy pojawia się stres, dyskomfort, lęk.
Powyższy moduł oparty na postulatach pojęcia ruchu naturalnego i metodach treningowych europejskich form treningu sprawności ciała i umysłu. Warsztat nie jest treningiem sportowym – potrzebujesz jedynie przeciętnej sprawności fizycznej, pracujesz zgodnie z własnymi możliwościami.
W czasie trwania treningu obowiązuje kontrakt wypracowany przez uczestników i prowadzących na początku zajęć.
O przebiegu treningu interpersonalnego opowiada Dorota Szczepan-Jakubowska – superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego:
Osoby chętne, które ukończą trening mogą, za dodatkową opłatą, otrzymać Zaświadczenie o udziale w treningu interpersonalnym lub inną formę poświadczającą udział w treningu.
Informacje organizacyjne:
Zajęcia odbywają się w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach przy ul. Panewnickiej 36/2
Plan zajęć:
- środa: 09.00-18.00;
- czwartek, piątek i sobotę w godz. 08.30-20.30; W czwartek, piątek i sobotę w godz. 18.00-20.30 – moduł pracy z ciałem.
- w niedzielę w godz. 08.00-15.00.
Prowadzący:
Mirela Pawlikowska – pedagog, socjoterapeutka. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z różnorodnymi grupami szkoleniowymi. Posiada rekomendację trenerską II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Opiekunka merytoryczna Szkoły Trenerów MERITUM. Przeprowadziła ponad 80 treningów interpersonalnych. Od kilku lat prowadzi warsztaty “Antykariera – w poszukiwaniu pracy życia” oraz warsztaty dla kobiet, m.in. “Biegnąca z wilkami”, “Ciało kobiety, mądrość kobiety”. W ramach “zajęć pozalekcyjnych” uwielbia wspólnie gotować w ramach warsztatów “Kuchnio-terapia”. Zaangażowana w działania na rzecz ochrony dzikiej przyrody w Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot.
Ilona Opaszowska – psycholog, socjolog, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy szkoleniowej z różnymi grupami odbiorców. Specjalizuje się w terapii dźwiękiem. Certyfikowany provider TRE Tension & Trauma Releasing Exercises. W zespole Meritum prowadzi treningi interpersonalne oraz zajęcia w Szkole Trenerów MERITUM. Autorka i współprowadząca warsztat rozwojowy dla par „On powiedział Ona zrozumiała”.
Michał Mania – psycholog, psychoterapeuta, instruktor sztuk walki. Prowadzi psychoterapię w nurcie Ericksonowskim, szkolenia i warsztaty pracy z ciałem, komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem, treningi i szkolenia z samoobrony. Ukończył Podyplomowe 4-letnie szkolenie z psychoterpii (Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi), Szkołę Trenerów MERITUM), posiada uprawnienia instruktora samoobrony oraz instruktora Systemy – rosyjskiej sztuki walki (Systema Ryabko).
Zgłoszenia
Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo na adres katowicemeritum@gmail.com Ważna jest kolejność zgłoszeń.
W wiadomości prosimy podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.
Dodatkowych informacji udziela Mirela Pawlikowska, tel. 501762528.
Koszt:
Po zakończeniu warsztatu można wpłacić darowiznę, np. w wys. 1400-2000 zł, w zależności od swojej sytuacji finansowej oraz korzyści, jakie odniesiesz w czasie treningu.
Przed treningiem uczestnicy wpłacają jedynie za posiłki i poczęstunki w czasie treningu – 220 zł. Opłata za posiłki jest niezależna od opłaty za trening.
Ewentualne koszty noclegu i dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Koszt wystawienia zaświadczenia o udziale w treningu uczestnicy pokrywają po zakończeniu zajęć.
W przypadku rezygnacji z udziału w treningu najpóźniej 14 dni przed jego rozpoczęciem wniesiona opłata jest zwracana w całości. W przypadku rezygnacji w terminie późniejszym opłata nie jest zwracana.
UWAGA:
W treningu, w tej samej grupie, nie powinny uczestniczyć osoby, które dobrze się znają (krewni, bliscy znajomi….)
Warunkiem przyjęcia do grupy jest deklaracja udziału we wszystkich dniach treningu.
W czasie całego treningu interpersonalnego wprowadzamy zasadę “zero alkoholu”
Catering przygotowywany na czas treningu jest wegetariański/wegański. Prosimy także o spożywanie, na terenie Meritum, posiłków bez mięsa i ryb.
Prosimy, aby osoby będące w trakcie leczenia psychiatrycznego lub uzależnione podejmowały decyzję o udziale w treningu po konsultacji z lekarzem prowadzącym lub psychoterapeutą. Trening przeznaczony jest dla ludzi zdrowych, ma charakter psychoedukacyjny i nie może zastąpić terapii.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za stan zdrowia fizycznego i emocjonalnego uczestników w czasie zajęć i pomiędzy nimi.
Opinie naszych Uczestników:
I Trening interpersonalny był jednym z lepszych prezentów, które w życiu sprawiłam.
II Nieformalny profesjonalizm, niedogmatyczne a za razem metodyczne podejście – to było dla mnie ważne i wpłynęło na doskonały przebieg i efekt treningu.
III No i przede wszystkim wymiar ludzki; dobre miejsca przyciągają dobrych ludzi!
Anna Bielak-Dworska – żona, artystka i przedsiębiorca
Trening interpersonalny to jedno z najbardziej niezwykłych doświadczeń w moim życiu. Mogłam z bliska przyjrzeć się mechanizmom funkcjonowania grupy, nawiązania i podtrzymywania relacji między jej członkami, powstawania i rozwiązywania konfliktów. Dopuściłam do głosu własne myśli i uczucia, te drugie przede wszystkim. Zajrzałam „do zakątków” samej siebie, poznałam mechanizmy, które stosuję nawiązując kontakty ze światem zewnętrznym, dostrzegłam własne blokady i ograniczenia. Dowiedziałam się, jak inni odbierają mnie, które moje zachowania zniechęcają ich do kontaktu ze mną, a które odwrotnie, przyciągają. Jest to dobry sposób na doskonalenie nawyków komunikacyjnych, bo pozwala zrozumieć i zaakceptować zachowania innych i swoje. A jest to pierwszy krok do prawdziwej bliskości i otwarcia się zarówno na siebie, jak i na inną osobę.
Halina Czuba – wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego
Pięciodniowe warsztaty przeprowadzone w formule treningu interpersonalnego, były jednym z bardziej skumulowanych emocjonalnie przeżyć w moim życiu. Uczestnictwo w tym wydarzeniu stało się dla mnie okazją do intensywnego poznawania siebie w obliczu różnych, czasem ekstremalnych uczuć. Dzięki temu doświadczeniu mam poczucie bycia bliższej sobie. Zwiększyła się moja samoświadomość i uważności na różnorodność emocji. Bezpieczeństwo, które dali prowadzący, ich profesjonalizm, wiedza i dobroć serca, w moim odczuciu są istotnym elementem sukcesu tych warsztatów.
Mentor Murtezi – geolog, ekspert w zakresie energetyki atomowej