Relaksacja głosowo-oddechowa – muzykoterapia GŁOSEM

Relaksacja głosowo-oddechowa – muzykoterapia GŁOSEM

Relaksacja głosowo-oddechowa – muzykoterapia GŁOSEM

Już w maju ruszają sesje relaksacyjne w Meritum wspierające w odreagowaniu stresu i uwolnieniu niewypowiedzianych emocji, jednocześnie pogłębiające sprawność oddechu i mowy.

Zapraszamy do osobistego doświadczenia pogłębionego oddechu oraz wibracji dźwięku wypływającej z MOCY naturalnego GŁOSU, w których odnajdziesz spełnienie siebie, zanurzając się w głębokim relaksie, umacniając się w własnej prawdzie i harmonii.

Wibracja własnego głosu, wspiera w dotarciu do osobistej ciszy.

Niegdyś śpiew był naturalnym towarzyszem każdego człowieka, śpiewano przy obrzędach, przy narodzinach, przy śmierci, przy pracy, w czasie odpoczynku… Każdej drodze towarzyszyła wijąca się melodia. Dzisiaj zapomnieliśmy o mocy tego naturalnego narzędzia, jakim jest GŁOS.

Nasza obecna rzeczywistość pochłonięta przez cyberświat i uwikłana w strachu, powoduje że nie pomyślimy nawet, by pisnąć jak myszka…
Muzykoterapia GŁOSEM to prysznic głosowy, który obmywa rany, to praktyka która wesprzeć może każdego, kto pragnie wyrazić siebie w pełni. Doświadczenie wspólnoty dźwięków wspiera każdą osobę w grupie, bez względu na poziom zaangażowania.

Zapraszam Cię w podróż przez emocje wyrażane głosem – dźwiękiem, który może zmyć ciężar i namalować nowe niebo, jak po burzy.

Cele warsztatu:
Wzmocnienie, profilaktyka, regeneracja, dobra emisja i głęboki relaks.
Podczas warsztatu zadbamy o prawidłową emisję, uwolnienie zablokowanych emocji oraz rozluźnienie ciała, by rozbudzić kreację w połączeniu z intuicją. Doświadczymy osobistego uwolnienia, odpuszczenia, odstresowania, zintegrowania tego co rozedrgane. Poczujemy wspólnotę, która wspiera w rozwijaniu relacji.

Praktyka:
W intuicyjnym ruchu, pogłębionym oddechu i wibracji głosu, w dźwiękach własnych i grupy, pogłębiamy rozwój osobisty na wielu płaszczyznach, gdzie dzięki doświadczeniu wibracji dźwięku uwolnimy nadmiary, które już nie służą.

Efekty:
Naturalny głos wpływa korzystnie na całe ciało, umysł i duszę, wspiera układ fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Dzięki wspólnej wibracji dźwięku wprawimy ciało w rezonans, który umożliwia odblokowanie zastojów. Doświadczenie to powoduje głęboki relaks oraz efekty uzdrowienia. Warsztat nie jest ukierunkowanym procesem leczniczym, jednak wspiera w zlikwidowaniu stresu, co jest niezbędnym wsparciem terapii leczniczych.
Odczucia w ciele jakie mogą się pojawić w ramach praktyki: ciepło, zimno, drżenie, napięcie, rozluźnienie, śmiech lub łzy, czy katar. Głos jest bezpiecznym naturalnym narzędziem uwalniającym niewypowiedziane.

Program:
– przywitanie,
– ugruntowanie ciała,
– relaksacja głosowo-oddechowa,
– zebranie doświadczenia
– refleksja.

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla każdego niezależnie od wieku, zawodu i zagłębienia w osobistej drodze, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Spotkanie prowadzone jest w przyjaznej atmosferze nie narzucającej “jedynie słusznej” wizji świata, lecz wspierającej w poszukiwaniu świadomości, która pomaga popatrzeć na ten świat własnymi oczami.
Przeciwwskazania: rozrusznik serca, ciąża do 3 miesiąca, schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie.

Gdzie i kiedy?
Katowice – Ligota, ul. Panewnicka 36/2

Terminy spotkań w roku 2022:  Środy od 17:30 do 20:30

 • 19 stycznia
 • 16 lutego
 • 16 marca
 • 20 kwietnia
 • 18 maja
 • 8 czerwca
 • 27 lipca
 • 14 września
 • 12 października
 • 16 listopada

Koszt:
70zł – pojedyncza sesja Muzykoterapii Głosem
W karnecie taniej! 420 zł – 7 sesji Muzykoterapii głosem (jedna sesja 60 zł)

Zapisy:
Z sesji można korzystać pojedynczo, nie trzeba się zapisywać na cały cykl. Zapraszam na pierwszą sesje w maju, po niej, zdecydujesz czy chcesz uczestniczyć w cyklu, czy tylko w jednej, lub kilku sesjach w zależności od potrzeb.

Do dnia 20 maja 2021 r. prześlij e-mail na adres: szałasrozwoju@gmail.com (podając w e-mailu Imię i nazwisko oraz nr telefonu) Po zgłoszeniu odeślemy szczegółowe informacje dotyczące płatności.
Liczy się kolejność zgłoszeń.
W przypadku rezygnacji z udziału, w terminie powyżej 10 dni przed rozpoczęciem zwracamy wpłaconą kwotę. Praktyka głosowa odbywa się w pozycji leżącej, zabierz wygodny strój, karimatę i koc.

Dodatkowych informacji udziela Mariola Rodzik-Ziemiańska 503 070 813

ww.facebook.com/SzalasRozwoju

Prowadząca:
Mariola Rodzik-Ziemiańska – trenerka rozwoju i muzykoterapeutka praktykująca w Szałasie Rozwoju oraz w Szkole Trenerów w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach; aktorka pieśni i wokalistka formacji Zawiało i TOMrzy; prowadząca Teatr Korzeni, starsza spec. ds. artystycznych i edukacji kulturowej oraz koordynatorka Działu Artystycznego w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Współzałożycielka Szkoły z Wyboru w Rybniku.
Łącząc wiedzę wielu dziedzin, głównie: muzykoterapii, muzyki, fizyki dźwięku, psychologii, psychosomatyki, energetyki ciała, teatru i geologii oraz wieloletnie doświadczenie trenerskie i sceniczne, stworzyła autorskie metody pracy z ciałem, głosem i oddechem w celu odkrywania mocy naturalnego głosu.
Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM, Politechniki Wrocławskiej oraz kursu teatralnego “Ziemia-Pieśń” w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, obecnie adeptka Muzykoterapii Integralnej. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów: psychologicznych oraz poświęconych pracy z ciałem, a także praktyk: teatralnych, aktorskich i wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego.
W 1999 roku rozpoczęła drogę instruktora teatralnego pracując z grupami młodzieży w Klubie Filmowym “FOSA” przy Politechnice Wrocławskiej, a od 2005 r. jako koordynatorka wielu projektów oraz prowadząca warsztaty artystyczne podjęła współpracę z wieloma agendami kultury na Górnym Śląsku oraz stowarzyszeniami, m.in.: „Uwagi wARTe”, „Instytut Społeczny Silesia”, „Przestrzeń Twórcza”, „Z Wyboru”, „Mały Kolberg” oraz „Port Sztuki”.

 

Program w opisie
User Avatar
Wykształcenie / Ukończone kursy
 • mgr inż. geoinżynierii - Politechnika Wrocławska - Kierunek Górnictwo i Geologia,
 • trenerka zrównoważonego rozwoju - Szkoła Trenerów MERITUM - Certyfikat trenerski potwierdzający kompetencje odpowiadające European Qualification Framework EQF 5,
 • aktorka pieśni - Instytut...
  Pełny profil trenera: Mariola Rodzik-Ziemiańska

Cena 1 zł
Trener Mariola Rodzik-Ziemiańska
Czas trwania 10 tyg
Enrolled 0 students
Miejsce Katowice
Daty 26.05 - 24.11.2021