Trening interpersonalny 19-23 IV 2023
2 grudnia 2022 2023-01-28 20:52Trening interpersonalny 19-23 IV 2023
Trening interpersonalny 19-23 IV 2023
Trening interpersonalny to jedno z najważniejszych doświadczeń edukacyjnych służących rozwojowi osobistemu.
Termin treningu interpersonalnego:
19-23.04.2023 r. – Katowice
Do udziału w treningu interpersonalnym zapraszamy szczególnie:
- trenerów i coachów,
- psychologów i pedagogów,
- aktywistów, liderów i wolontariuszy stowarzyszeń i fundacji,
- menedżerów i liderów zespołów,
- osoby pracujące w szeroko pojętym sektorze pomocy,
- wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją świadomość siebie.
W czasie treningu uczestnicy mają możliwość:
- dowiedzieć się jak postrzegają ich inni ludzie,
- zrozumieć swoje reakcje na zachowania innych,
- zobaczyć w jaki sposób wchodzą w relacje z ludźmi,
- zatrzymać się chwilę, by przyglądnąć się sobie i innym,
- nauczyć się jeszcze lepiej wyrażać emocje.
Trening interpersonalny to szczególne wydarzenie rozwojowe kierowane do osób gotowych na głęboką osobistą pracę związaną z budowaniem relacji interpersonalnych oraz udzielaniem i przyjmowaniem informacji zwrotnych. Celem treningu interpersonalnego jest pogłębienie świadomości siebie, swojego modelu nawiązywania kontaktów oraz doskonalenie umiejętności kontaktowania się z własnym ciałem.
W czasie trwania treningu obowiązuje kontrakt wypracowany przez uczestników i prowadzących na początku zajęć.
O przebiegu treningu interpersonalnego opowiada Dorota Szczepan-Jakubowska – superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego:
Osoby chętne, które ukończą trening mogą, za dodatkową opłatą, otrzymać Zaświadczenie o udziale w treningu interpersonalnym lub inną formę poświadczającą udział w treningu.
Informacje organizacyjne:
Zajęcia odbywają się w siedzibie MERITUM – Katowice Ligota, ul. Panewnicka 36/2.
Plan zajęć:
- środa-sobota: 09.00-17.30
- niedziela: 08.00-15.00
Prowadzący:
Mirela Banaszak – pedagog, socjoterapeutka. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z różnorodnymi grupami szkoleniowymi. Posiada rekomendację trenerską II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Opiekunka merytoryczna Szkoły Trenerów MERITUM. Przeprowadziła ponad 80 treningów interpersonalnych. Od kilku lat prowadzi warsztaty “Antykariera – w poszukiwaniu pracy życia” oraz warsztaty dla kobiet, m.in. “Biegnąca z wilkami”, “Ciało kobiety, mądrość kobiety”. W ramach “zajęć pozalekcyjnych” uwielbia wspólnie gotować w ramach warsztatów “Gotowanie z Miłością”. Zaangażowana w działania na rzecz ochrony dzikiej przyrody w Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot.
Tomasz Małanka – socjolog. Posiada rekomendację trenerską II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Absolwent Zaawansowanej Szkoły Trenerów Meritum (Certyfikat trenerski potwierdzający kompetencje pracy na procesie ).
Posiada piętnastoletnie doświadczenie w pracy z osobami zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu rozwoju osobistego.
W zespole Meritum prowadzi treningi interpersonalne oraz zajęcia w Szkole Trenerów MERITUM. Współprowadzący warsztat rozwojowy dla par „On powiedział Ona zrozumiała” oraz „Moje męskie – żeńskie Ja” . Autor warsztatu „Przeżyć pomaganie” i „Oswoić swój cień”.
Zgłoszenia
Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo na adres katowicemeritum@gmail.com Ważna jest kolejność zgłoszeń.
W wiadomości prosimy podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.
Dodatkowych informacji udziela Mirela Banaszak, tel. 501762528.
Koszt:
Trening interpersonalny odbywa się w formule “ekonomii daru” i rozliczany jest po jego zakończeniu.
Sugerowana przez nas kwota donacji/darowizny to 1500-2000 zł. Ostatecznie o jej wysokości decyduje uczestnik.
Przed treningiem prosimy o wpłatę w wysokości 230 zł na pokrycie kosztów poczęstunków (5 obiadów + przerwy kawowe). Opłata za posiłki jest niezależna od opłaty za cały trening.
Ewentualne koszty noclegu i dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.
Koszt wystawienia zaświadczenia o udziale w treningu uczestnicy pokrywają po zakończeniu zajęć.
W przypadku rezygnacji z udziału w treningu najpóźniej 14 dni przed jego rozpoczęciem wniesiona opłata jest zwracana w całości. W przypadku rezygnacji w terminie późniejszym opłata nie jest zwracana.
UWAGA:
W treningu, w tej samej grupie, nie powinny uczestniczyć osoby, które dobrze się znają (krewni, bliscy znajomi….)
Warunkiem przyjęcia do grupy jest deklaracja udziału we wszystkich dniach treningu.
W czasie całego treningu interpersonalnego wprowadzamy zasadę “zero alkoholu”
Catering przygotowywany na czas treningu jest wegetariański/wegański. Prosimy także o spożywanie, na terenie Meritum, posiłków bez mięsa i ryb.
Prosimy, aby osoby będące w trakcie leczenia psychiatrycznego lub uzależnione podejmowały decyzję o udziale w treningu po konsultacji z lekarzem prowadzącym lub psychoterapeutą. Trening nie zastępuje profesjonalnej porady psychologicznej, medycznej, lub innej, udzielanej przez specjalistów z danej dziedziny.
Uczestnik treningu interpersonanego ma świadomość całkowitej odpowiedzialności za podejmowane decyzje i rezultaty tych decyzji, oraz że Organizator nie może być w żaden sposób pociągnięty do odpowiedzialności cywilnej z tytułu podejmowanych przez Uczestnika decyzji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za stan zdrowia fizycznego i emocjonalnego uczestników w czasie zajęć i pomiędzy nimi.
Opinie naszych Uczestników:
I Trening interpersonalny był jednym z lepszych prezentów, które w życiu sprawiłam.
II Nieformalny profesjonalizm, niedogmatyczne a za razem metodyczne podejście – to było dla mnie ważne i wpłynęło na doskonały przebieg i efekt treningu.
III No i przede wszystkim wymiar ludzki; dobre miejsca przyciągają dobrych ludzi!
Anna Bielak-Dworska – żona, artystka i przedsiębiorca
Trening interpersonalny to jedno z najbardziej niezwykłych doświadczeń w moim życiu. Mogłam z bliska przyjrzeć się mechanizmom funkcjonowania grupy, nawiązania i podtrzymywania relacji między jej członkami, powstawania i rozwiązywania konfliktów. Dopuściłam do głosu własne myśli i uczucia, te drugie przede wszystkim. Zajrzałam „do zakątków” samej siebie, poznałam mechanizmy, które stosuję nawiązując kontakty ze światem zewnętrznym, dostrzegłam własne blokady i ograniczenia. Dowiedziałam się, jak inni odbierają mnie, które moje zachowania zniechęcają ich do kontaktu ze mną, a które odwrotnie, przyciągają. Jest to dobry sposób na doskonalenie nawyków komunikacyjnych, bo pozwala zrozumieć i zaakceptować zachowania innych i swoje. A jest to pierwszy krok do prawdziwej bliskości i otwarcia się zarówno na siebie, jak i na inną osobę.
Halina Czuba – wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego
Pięciodniowe warsztaty przeprowadzone w formule treningu interpersonalnego, były jednym z bardziej skumulowanych emocjonalnie przeżyć w moim życiu. Uczestnictwo w tym wydarzeniu stało się dla mnie okazją do intensywnego poznawania siebie w obliczu różnych, czasem ekstremalnych uczuć. Dzięki temu doświadczeniu mam poczucie bycia bliższej sobie. Zwiększyła się moja samoświadomość i uważności na różnorodność emocji. Bezpieczeństwo, które dali prowadzący, ich profesjonalizm, wiedza i dobroć serca, w moim odczuciu są istotnym elementem sukcesu tych warsztatów.
Mentor Murtezi – geolog, ekspert w zakresie energetyki atomowej